Cilindri brave

sigor

New member
Na mom C3 se "provtila" brava na vozačevim vratima tj. kljuć u nedogled mogu okretati u jednu i u drugu stranu. Zanima me gdje mogu nabaviti samo cilindar za bravu od vozačevih vrata. Pretpostavljam da su svi cilindri na citroenovim vozilima isti pa mogu ubaciti cilindar od bilo kojeg auta s otpada. U tom slučaju bi imao dva ključa, glavni kljuć koji na svu sreću još funkcionira (za centralno daljinsko otključavanje svih vrata i za paljenje motora) i još jedan koji bi koristio samo u slučaju kad na glavnom ključu otkaže baterija (da mogu ući u vozilo). Što vi predlažete.
 

perooo

New member
Re: cilindri za brave

mislim da bi se moglo presložit perca u cilindru,ako se da rastavit ja sam tako na nekim fiatima i golf radio
 

sigor

New member
Re: cilindri za brave

Godinama nisam koristio tu bravu već sam uvijek otključavao daljinskim. Prije par mjeseci sam iz čiste radoznalosti pokušao otvoriti vrata na "starinski" način tj. ključem i nisam uspio. Nakon desetak minuta čačkanja i nešto WD-40 se kljuć polako poćeo okretati i nije stao s okretanjem. Unutra se vjerojatno nešto "skrljalo".
 

Krky

Lakerski profesionalac
Treba skinut, rastepst pa se bude vidlo, možda samo treba nekaj namjestit,"zeger" ako ga nađeš u vratima kad skineš tapicirung :D ako je i nekaj puklo može se sa druge brave sa otpada iskombinirat da ti i dalje ide tvoj kljuć.
 

fullcool

New member
Treba samo razraditi tu bravu, najbolje izvaditi pa direkt u segmente našpricati WD 40, probaj desnu dali radi, pa usporedi dali ključ isto uđe, ako ne uđe do kraja onda se tako vrti. To je tako napravljeno radi sigurnosti, ako se brava silom okrene opet se ne otključava, tek kad ključ sjedne kako treba onda se zakači polugica za otključavanje.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Treba samo razraditi tu bravu, najbolje izvaditi pa direkt u segmente našpricati WD 40, probaj desnu dali radi, pa usporedi dali ključ isto uđe, ako ne uđe do kraja onda se tako vrti. To je tako napravljeno radi sigurnosti, ako se brava silom okrene opet se ne otključava, tek kad ključ sjedne kako treba onda se zakači polugica za otključavanje.

..treba i to probat, mi se čini da c3 ima samo na livoj streni kod šofera bravicu za kljuć, jedino možda ako nema centralno, što kod njega nije slučaj, mislim da ni jedan c3 nije izašel bez centralnog:confused:
 

Lakii

Well-known member
Ako su brave izvedene na isti nacin kao na starim Xantiama i XM-ovima, onda ti je ona unutra oksidirala i mehanizam ne radi kako treba.
na podforumima za te starije modele ima negdje napisano kako rastaviti bravu i sto napraviti.
 

hacti

made in france
meni se to desilo na p-806 i p-405 otisao kod "kljucara" i covjek mi to rijesio za 10ak minuta i uzeo 30kn!!!
 
Na vrh