Cijena alternatora

gox

New member
Bok, ljudi! Otišao mi je alternator na saxu i majstor kaze da mi nabavi novi, ali je cifra 1500kn što mi je nekako puno. Da li netko zna gdje se moze jeftinije nabaviti novi ili neki rabljeni? Hvala!
 

Dalibor

Dado Tornado
kažu ljudi kako dijelova za golfove i uniće ima i na kiosku...
možda da tamo pogledaš :hmmm:
ko zna, možda drže nešto i za citroen
 

Marko

Well-known member
Za 1500 kn zamjeni mašinu s novijim alternatorom! I još mu jedna ostane v rezervi...

Jesi lepo pital majstora po koliko BI nabavio alternator i koliko ti računa za posel, probajte se dogovoriti...
 

Ciki vts

New member
Bok, ljudi! Otišao mi je alternator na saxu i majstor kaze da mi nabavi novi, ali je cifra 1500kn što mi je nekako puno. Da li netko zna gdje se moze jeftinije nabaviti novi ili neki rabljeni? Hvala!
Znaci i ti se zenis?

Vjerujem da je riknuo od stajanja :D auto ti stoji u VG nepomicno vec dugo vremena....

Preporuke:
Autoelektrika Kajfes, stara samoborska
Autoelektrika Dasovic, lucko
Autoelektricar Posilovic, kustosija
 

gox

New member
Riješeno je da ću sutra od njega uzet rabljeni, ako nešto ode brzo, rekao je da će mi dat drugi...
Ne znam točno, rekao mi je majstor, ali nisam zapamtio kad mi je reko cifru...1000kn reparacija, a 1500 novi, uglavnom, sutra idem to rješit...nadam se da će radit ok..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Riješeno je da ću sutra od njega uzet rabljeni, ako nešto ode brzo, rekao je da će mi dat drugi...
Ne znam točno, rekao mi je majstor, ali nisam zapamtio kad mi je reko cifru...1000kn reparacija, a 1500 novi, uglavnom, sutra idem to rješit...nadam se da će radit ok..


Grdi je taj Zagreb što se tiče reparature, čast izuzecima.
Mogu ti provjerit kod kolege struića kod nas u KC
Pitanje kaj je problem? u više slučaja sitnica, koja se čak i ne naplačuje, i ako to je sinbolićno.
Možda prilemit druge četkice, možda je regler diode to zna biti najskuplje cirka 400kn, zna biti sama klema, ili akumulator ne prima struju.
Pitaj majstora kaj je točno otišlo na alternatoru pa nam javi.
 

gox

New member
Rekao je u početku (dok nije auto još bio kod njega) da može bit neka sitnica
(ne znam točno koja jer mi je 4-5 ljudi u 2 dana reklo valjda sve moguce dijelove alternatora, a u to se opce ne razumijem) cca 80kn, onda nešto drugo cca 200kn, na kraju je ispalo da je "sve" otišlo i reko je da bi bilo najbolje da uzmem novi, da ne popravljam ovaj..uglavnom, uzeo sam rabljeni pa ćemo vidjet..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Naj lakše je stavit novo, tak zna i moja ćerkica od 12 godina.
Da je sve otišlo na alternatoru to je nemoguće!
Dobro čuvaj taj stari kojeg ti je majstor skinul, i uzmi ga na prvo citro druženje, za 3min ga rastepemo i budeš znal sve, i u lipu koliko bi te koštalo da ga popraviš.
Nemoj nam samo reči da si ga ostavil majstoru:doh:
 

gox

New member
Nene, sad sam maloprije odfuro novi alternator, kad cu ic po auto cu uzet stari pa cemo vidjet :) Baš me zanima...Najlakše, ali i najbrže, pošto ne vozim auto samo ja pa nemam baš vremena tražit..inače bi drugačije to rješavao...
 

deda

New member
Može se sve raspast ako su ležajevi otišli toliko da razdere rotor i kućišta ležajeva,onda se ne isplati,ali takav kvar se dugo unapred ćuje i to je onda samo vlasnikova krivnja kaj je tako dugo čekao,inaće kak veli Ciki da sve treba mjenat nemre koštat više od 100€.Najskuplji altenator kod Auto Hrvoja rabljeni košta 800kn i još ako neće valjat daju ti drugi,tak da ćemu kupovat novi?
 

gox

New member
Nije se ništa čulo, jednostavno je riknuo, inače bi ranije to rješio, a ne da mi auto negdje stane...uzeo sam rabljeni za 300kn ;)
 
Na vrh