Check engine lampica

brunoVTR

Member
Pozdrav svima. Auto mi ima 180000 km. Prije par dana primjetio sam da kad sam npr. u 3. brzini pri dodavanju gasa zna mi auto malo cuknuti, kao da ne uhvati dobro brzinu. Evio maloprije mi se upalila lampica Check engine, i tresao se cijelo vrijeme u svakoj brzini. Što bi to moglo biti? Getriba ili nesto jos gore?

Sad se ne pali lampica i ne trese se konstantno, jedino nekad pri dodavanju gasa.
Možda su svijećice?
Što bih sve treba mijenjati na 180000 km?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A što je mijenjano do sad? :D Do te kilometraže je trebalo dosta toga već bit novoga gore, kompletno remenje, zatezači, svjećice, pumpa vode... A onda dolazimo na getribu, i tvoju verziju robotizirane. Od klasičnih djelova, novi kuplug bi trebao nutra, ulje, možda potisni zeza...
 

brunoVTR

Member
Hvala na odgovoru. Na 113000 mijenjan je zupčasti remen, na oko 130000 kuplung set.
Ostalo sve redovan servis svakih 10000. Mislim da ide sad na lagani remont iliti veliki servis.
Moze neki savjet gdje ga je najbolje obaviti i kakve bi cijene bile?
 

mariola

Active member
Ovaj problem imam i ja na 4-orci. Sutra ide na dijagnostiku pa ti mogu napisat koje su greske meni gore.
(a za***avam se s tim vec mjesec dana nikako vremena ulovit i tako se vozim bud*letina svaki dan 60+km)
 

mariola

Active member
Rijesio sam da oprostite maunu!
Ostane auto danas kod majstora..dodjem popodne po njega, kaze bila greska na turbo punjacu. Nesto su oni cackali i kao sve je ok. Teraj dalje.
Je. Prvih 20km. Ponovo greska..ponovo trza a buci ko sto vragova sto prije nije.
 

brunoVTR

Member
Evo i mene. Ispada da se upalila lampica i trzao je motor zbog lošeg goriva.
Mislim da je javljao grešku u sustavu ubrizgavanja(ne sjecam se točno).
I baš se taj problem počeo dešavati nakon ulijevanja goriva na toj određenoj pumpi(INA Planinska)
Uglavnom od tad sve radi ok al ipak mora auto na jedan poveći servis.
Pitanje: Ako je zupčanik mijenjan na 113 tis. kad bi ga morao opet mijenjati? U knjižici piše svakih 120 tis. ili 10 god.
 

tomica0308

Well-known member
Valjda mislis na zupcasti remen? na mojem c4 1.6hdi 2005g. 2 puta mjenjan remen, prvi put mjenjan na 140tkm, a ja ga promjenio odma cim sam kupio auto a to je prije 2tkm ili 2 mjs.. Sad ima 246tkm, a dalje mjenjam na 80-90tkm ili 7-8 godina ak ce biti jos u mom vlasnistvu. Jer imam iskustvo dok puce remen na fordu i napravi havariju za 3500kn, remen proso 50tkm al jbg ipak je to ford koji ide na mort :D
 
Na vrh