Check engine lampica zasvjetli

zlatkocx

New member
Da nebi bilo dosadno,prije par dana u vožnji primjetim paljenje ''check engin'' lampice,vozio sam nizbrdo i skoro oduzetim gasom,u nastavku vožnje upalila se jednom nakratko.Ništa nisam osjetio na radu motora i ubrzavanju ili usporavanju,sve jednoliko i sasvim ok.Pokretanje motora ujutro ili kroz dan sasvim je ok,na prvi zub,bez zamjerke.Primjeto sam,na dužim relacijama se ne pali ali na početnim i kratkim vožnjama malo češće voli zasvjetliti.Malo me brine ta lampica,više što je tehnički blizu pa nemoram dalje objašnjavati.
Dali je stvar u lambdi...to mi prvo pada na pamet.
 

Lakii

Well-known member
Nece ni na kompu nista saznati! Ali svejedno neka proba!

Greska koju ce najvjerovatnije ocitati je "31" a ona je opcenita: Greska smjese. Pod nju spada sve, od lambde, MAP-a, injektora, usisne grane, paljenja...

Jedino ti se mozda posreci pa ti izbaci recimo "51". To je onda lambda sonda...
 

zlatkocx

New member
Ovih par dana sve dobro,primjetio sam da se ta lampica pali samo u niskim brojevima obrtaja,napr.spuštanje niz brijeg sa oduzetim ili malim brojem obrtaja,malim gasom.
 

Mario29

New member
Lampica na control tabli?

dali netko zna sta znaci ova lapica sa slike,prva u doljnem redu mi se malo malo pali,kad usporavam,znaci presaltam u nizu i prokocim upali se pa ugasi.

 

deda

New member
Re: Lampica na control tabli?

Ta lampica je za kontrolu nivoa ulja u kočnicama,a zašto je nivo prenizak vidi,ako koči sve kako treba,onda su ploćice previše potrošene.
 

Mrèela

New member
Re: Lampica na control tabli?

Najverovatnije egr,katalizator ,a može biti svašta. Obrati pažnju na ovo prvo!

Gornji red, s lijeva:
1. ne koristi se (ali zamisljeno je kao upozorenje da je katalizator jako vruca stvar)
2. ABS
3. alternator, punjenje i potrosnja struje
4. razina ulja u motoru

donji red s lijeva

1. Check engine - greska u radu motora
2. usklicnik - slab pritisak u hidraulickom sustavu ili niska razina ulja za hidrauliku
3. STOP - pali se kada i bilo koja druga crvena lampa na instrument tabli, znaci - STANI!, nesto ne valja!
4. nizak pritisak ulja u motoru

Ostaje jos jedino lampica potrosenosti diskova, koja se ne vidi na slici.
A s druge strane table je samo lampica od rucne kocnice i od grijaca, ako je dizel motor...
 

deda

New member
Re: Lampica na control tabli?

Je sory,ja sam mislio da je pitao za drugu,a ta je od kočnica,malo sam brzopleto pročitao,pa sam krivo skužio.
 
Na vrh