Cerada protiv tuče - iskustva

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nakon što sam vidio oglas kojeg je Cutac Cutac stavio u Citroeni u oglasima, prisjetio sam se starih fobija o iznenadnoj tuči dok je auto na otvorenom. Išao sam googlati malo i naišao na ceradu za zaštitu od tuče. :) Ima li netko iskustva s njom?

https://pevex.hr/auto-pribor-cerada-a1-protiv-tuce-m-431x165x119cm-326162.html
Vidim da neki webshopovi, inače poznati po prodaji kadica i tepiha, istu stvar prodaju i po 600-700 kn + dostava.

https://www.withcar.hr/ponuda/cerada-protiv-tuce
Ovih 370 kn u Pevecu mi se čini ok cijena, ako je cerada učinkovita. Ima li netko konkretnog iskustva?
 

Cutac

Prèkaroš
Koliko ja znam, ta je za grašak tuču.
Za onu požešku trebaš neku debelu. Znam da sam jednom iz vlaka vidio neku, kao da je madrac na autu. Ali opet stradaju bočne strane.
 

bono

Active member
imam točno takvu. cijena je bila oko 400kn. jesam je koristio ali nije na kraju padala tuča (hvala bogu). ima malo pojačanje na blatobranima (vidi se sa slike) ništ pretjerano. debljina cijele cerade max 5mm (ne bočno). možda bi bilo za veličinu tuče cca 10mm slobodnim padom bez vjetra kamoli da šiba pod koso (kako je već spomenuto).
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zakleo bi se da sam već pisao o tome... ali ne nalazim ništa.
Sve su identične (iz iste kineske tvornice)... ja sam M veličinu ubrao za 300kn u Konzumu pred jedno 5-6 godina.

Ima par problema, kao prvo ogromna je sama po sebi... teško ju je sklopiti, u orginalnu torbu nije nikada više ušla. Preeevelika za gepek (i da bi ju se držalo za hitne situacije).
Zakürac je protiv vjetra... dvije trake sa kopčama koje dolaze sa njom su beskorisne, pukle na prvoj buri.
Ako ju ne stegneš sa nekoliko gurtni, plesati će po autu i polirati ga sa smećem koje je ispod cerade. Nebih ju nikada pustio duže vremena na autu.

Doma sam problem riješio sa natkrivenim parkingom... a za hitne slučajeve sam se prebacio na onu smeđu deku iz Juge. Pruža jednaku zaštitu od tuče, jeftinija je, a i može se iskoristiti na sto drugih načina
 

Mirage

Well-known member
Za požešku tuču nema zaštite osim podzemne garaže. Gdje je bio udar stradali su limeni krovovi stiropor fasade kao da je rat bio crijep niti jedna vrsta nije izdržala a auti izgledaju ne znam kako bi opisao. U pž je nastradalo oko 2000 auta jed 500 je ostalo neupotrebljivo ili nepopravljivo.
 
Na vrh