Centralno zaključavanje ne radi ispravno

hacti

made in france
zamijeni motoric od centralnog na vratima koja te zafrkavaju...
pregledaj u kakvom stanju ti je instalacija sto je u onoj "harmonici" izmedju stoka i vrata meni je bila prekinuta zica( ali samo licne!!)ne izolacija!!! i imao sam identicne probleme na suvozacevim vratima i nije bilo druge nego instrument u ruke i polako.....
 

AX-ja

èudo jedno
ne kuzim?

pa bravu ko bravu drze tri torxa,zajedno s njom i motoric ide van.
kljucanicu drzi samo jedan limic koji izvuces s unutrasnje strane i ona ispadne van.
 

AX-ja

èudo jedno
kvaka se drzi s dvije ili jednom nitnom,ovisi.
ali nju uopce ne trebas dirati kad skidas motoric i bravu.

ako zelis bas nju skinuti,razvrti nitne i kasnije stavis nove
 

igor

New member
jel moram to pokidat pa opet nitovat?

To se ne kida jer češ sje.... vrata odnosno lim, nitne razbušiš svrdlom ako ih več moraš skidati i kasnije staviš nove, i ax-ja ti je dobro rekao, kvaku nemoraš skidati več samo odpojiš štangicu koja ide s nje na mehanizam za zatvaranje vrata.
 

Lix

Active member
ovako krenimo ispočetka, imao sam ISTI takav problem, netreba ništa bušit varit nitnat švasat ili šta ja znam, sve je teško dostupno, da ti baš ne olakšam, ja sam cijelu ruku izrezao na taj lim jer sam ju zavlačio di ne treba :D ugl, sve se da izvadit napravljeno je na kopčice i gluposti, uzmi si vremena i prouči to malo, prvo skini sve van, motorić skidaš sa brave tako da ga zakreneš i izvučeš, i prvo provjeri njega, znači na daljinsko otključaj i zaključaj, ako on ima imalo snage npr uhvatiš ga lagano prstima i on ti ih razdvoji onda je sve okej - stvar je u bravici, izvadi ju operi ju u nafti ili nečemu šta odmašćuje isperi sa vodom deterđentom bilo čime bitno ti je da sva masnoća i prljavština izađe van, nakon toga ju ispuši i pusti na toplome da se osuši da ne ostane voda u mehanizmu da nebi počela hrđat, podmaži ju cijelu sa opet biločime, najbolje je kako su ti napisali teflonska mast, ali može i wd, ulje bilo šta, prije nego ju vratiš u auto malo probaj cijeli mehanizam na ruku otključat, zaključat otvorit zatvorit itd..., u motorić kapni malo ulja unutra (moć ćeš kad skineš onu harmoniku) i prije nego sastaviš probaj vani dali sve radi kako bi trebalo, meni je ovo pomoglo nadam se da će i tebi
 

AX-ja

èudo jedno
ne prat bravu u vodi.
to se ne radi,sprej za odmascivanje,wd i takve stvari.
voda nije dobra za nista,pogotovo u bravi
 

Lix

Active member
a šta joj može bit, pa nije od šećera da će se rastopit, dobro ju ispušeš i osišiš i nece bit nikakvih problema, šta misliš da ti ne uđe vlaga i voda u nju tako i tako kad kiša pada :whistling:
 

Lix

Active member
ja svoju i jesam oprao u vodi, i i zamisli znaš šta, još uvijek radi sve, ko podmazano, nemoj se ljutit ili mi nešto zamjerit, ali ja sam rekao dečku kako da napravi poslje toga ako ju ispušeš i osušiš tj. ne ostane više vode u njoj, i na novo ju podmažeš ne vidim kakva bi se greška mogla dogodit, al ok ti imaš svoje misljenje ja svoje, koje ujedno funkcionira jer za tebe neznam dal znaš na nekom praktičnom primjeru, ne govorim mu bezveze ja sam istu stvar napravio i sve je ok.... Ako ju ne želiš prat u vodi peri ju u nafti, onda joj ne može niš bit, ili možda može pojest nafta plastične zupčanike... hm..:rolleyes:
 

nosonja

New member
Problemi na Citroen xsari 2004g..zaključavanje vrata
Kad stavim ključ u bravu u vrata od vozača i pokušam zaključati centralno ono zaključa pa opet otključa sva vrata...kao da su negdje vrata otvorena...
na svim vratima ona tipka odradi tako da neznam koja vrata štekaju...
Inače znalo se dešavat prije par mj. da kad se otvore suvozačka vrata i opet krenu zatvarat negdje na sredini centralno samo od sebe zaključa pa otključa ta vrata onako u sekundi...ponekad
Sinoć sam skinio oblogu na tim suvozačkim vratima i vidim kad zaključavam sce odradi kako treba ali opet ne zaključa...
Neznam kuda dalje!!
 

igor

New member
Ista stvar senzor brave koji se neda zamjeniti odnosno to je mikroprekidač u mehanizmu zaliven u plastici nije zamišljeno da se mijenja to ti je sve u motoriču centralnog. Znači staviš drugi i radi naravno ispravan moraš stavit :cool:
 
Na vrh