C5II 2010. g. vjetrobransko staklo - pomoć

Doomsday

U prolazu...
Pozdrav ekipa...

Trebam malu pomoć... Rođak je imao C5 2006. g. sa atermičkim vjetrobranom...

Nakon njega kupio je C5II 2010. g. koji izgleda nije imao atermički vjetrobran...

To mu jako fali i kako je sad (ko naručeno :D ) puknuo vjetrobran, on bi želio staviti atermički vjetrobran...

Ali...

Kažu mu da se na C5II 2008-2010 nije ugrađivao atermički, tek nakon facelifta u 2011. g. su ponovo počeli...

Ako sam dobro shvatio, auto je više-manje ostao isti, ali mu po VIN broju ne žele garantirati da će mu pasati atermičko za 2011- jer nije navedeno... Što ne znači da ne bi pasalo...

Zna li netko može li se ovaj vjetrobran:

SAINT GOBAIN SEKURIT DOT 39 AS1 M91 E2 43R-000996 CCC E 000189

zamijeniti sa nekim atermičkim...?

Svaka pomoć dobrodošla... Ako treba nađem i VIN...

Unaprijed zahvaljujem...

:)
 

vborovic

C5 modifikator
Kažu mu
Tko mu to kaže, ovlašteni? Po mojem dosadašnjem iskustvu, dijelovi karoserije su jednaki, osim u jako rijetkim slučajevima, pa bi trebali odgovarati (vrlo vjerojatno postoji 5-6 vjetrobranskih stakala po katalogu, isto kao što postoji i za bočna stakla) ... tako dugo dok je vjetrobransko staklo po vanjskom obliku identično, a svako bi moralo biti, ne bi trebalo biti problema prilikom ugradnje. Ako na autu ima automatski senzor za kišu (brisače), neka onaj tko ugrađuje jaaaako pazi kako će taj modul montirati natrag, jer ako ga krivo zalijepi, neće biti funkcionalan (ne smije biti zraka između vjetrobranskog stakla i senzora).
 

Pavel

Lepi™
Kažu mu da se na C5II 2008-2010 nije ugrađivao atermički, tek nakon facelifta u 2011. g. su ponovo počeli...
Moj je 2009. pa piše da ga ima. Na njuškalu i drugim oglasnicima isto ima dosta C5 iz 2009. kojima je navedeno da ga imaju, doduše njuškalo zna biti neprecizno po tom pitanju pa stavi neku opremu generički čim odabereš model. Recimo za moj je konkretno pisalo da ima običan ovjes (međutim ima Hydractive III+).

Ali mislim da su svi ugrađivali atermičko vjetrobransko staklo. Jer gledao sam i po katalozima opreme za tu godinu jer sam htio saznat što moj sve ima, pa sam našao da je između ostaloga na popisu i atermičko vjetrobransko staklo.

Jedina razlika je u senzorima. Ima li ugrađene senzore ili nema jer tu cijena a i popravak variraju.

Neka me netko slobodno ispravi ako sam u krivu, posut ću se pepelom. :D
 

Doomsday

U prolazu...
On nema atermičko, ako sam dobro razumio što atermičko vjetrobransko staklo jeste...

Znači, one šajbe sa čudnim (obično baca na ljubičasto) odsjajem, koje imaju metalizirani sloj i znaju smetat ENC kartici... Na to sam mislio... Njegova je šajba istog tona i svojstava kao i ostala stakla na autu, i ne smeta ENC-u niti malo...

@Pavel - možeš li pogledat i napisat podatke sa svog vjetrobrana, ove šta sam ja gori naveo...? Po tome se mogu neke stvari vidit...

Thnx...

:)
 

Doomsday

U prolazu...
Pisati što...? Na ovoj šajbi piše samo:

SAINT GOBAIN SEKURIT DOT 39 AS1 M91 E2 43R-000996 CCC E 000189

I po onome što sam uspio iskopat, to nije atermička šajba...

A i vlasnik auta definitivno osjeća veliku razliku u insolaciji kroz ovu šajbu i onu od starog C5... Ova mu puno više smeta i sunce ga puno više grije kroz nju...

A koga god pitaš, samo oprečne informacije, i prema VIN-u i prema ovim podacima o modelu šajbe šta pišu na njoj, a originalna je...

:meh:
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
@Hrvoje Marin ne bi se trebale vidjeti nikakve fleke jer su ta stakla baš napravljena tako da se ne vide fleke. Ja sam fleke vidio na stražnjem staklu koje je slabijih karakteristika nego vjetrobransko.

@Doomsday mislim da nema problema da stavi atermičko ili solar staklo. Dimenzije su iste. To traženje dijelova po VINu ima smisla za neke druge stvari, ali staklo je staklo. Neka proba u Kristalu na Savskoj.
 

Dalibor

Dado Tornado
Na ovoj šajbi piše samo:

SAINT GOBAIN SEKURIT DOT 39 AS1 M91 E2 43R-000996 CCC E 000189

I po onome što sam uspio iskopat, to nije atermička šajba...
koliko znam na termičkim bi trebalo pisati "atermic" i neki broj (stupanj zatamljenja)
 

Pavel

Lepi™
Moje je tonirano, akustično i uslojeno po specifikacijama. Ima onako, nekakvu blago sivu boju na suncu. Kad je u hladu djeluje prozirnije.

Nemam pojma šta piše točno na njemu, pogledam kasnije pa ti javim.
 

tomica0308

Well-known member
Moze bit hi laminated,znaci 2stakla npr 2mm x(ima 3.3,4.4,5.5,6.6mm) spojena sa folijom, ima metalizirani premaz na sebi pa odbija sunce,mozda je za auto nesto drugacije,ja radim u tvornici za izradu izo stakla za kuce pa ima mali miljon vrsta,kaljeno itd.
 

gule

Active member
Treba uzeti broj šasije od nekog vozila sa atermičkim staklom, vidjeti koja je šifra i poručiti vjetrobran. Svakako valja na samom vozilu donatoru broja šasije provjeriti, da li su ista prihvatna mjesta senzora, retrovizora i svega ostalog. Nadalje čovjek, će se vjerojatno "ohladiti" od ideje poručivanja ovog stakla, kad vidi koliko košta...
U biti mala je razlika, a auto je već i staro, tako, da je upitna isplativost cijelog zahvata. Možda jedino, ako je staklo sa nekog vozila sa otpada...onda ok.
 

Hrvoje Marin

Active member
pri citroenu je samo 3256kn (PDV uključen).

popis svi modela ugrađenih, ali sve zamjenjuje ovaj sa cijenom

00008116QR VITRE DE PARE-BRISE *** *** ***

00008116QS VITRE DE PARE-BRISE *** *** ***

00008116VR VITRE DE PARE-BRISE *** *** ***

00008116VS VITRE DE PARE-BRISE *** *** ***

1609858180 VITRE DE PARE-BRISE 2,605.26 HRK 3,256.58 HRK 3,256.58 HRK
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ma ja sam to pred par godina u Kristalu riješio za 1500kn sa ugradnjom. Istina, staklo je neko kinesko Benson ali puno je bolje nego što je bilo. Staro mi je bilo napuknuto i imalo je tragove od brisača.
Dobro se vidi kroz njega, ne iskrivljava sliku. Jedino je taj solar sloj zericu manji nego na original staklu. Vidi se po rubovima.
Ide kod auto staklara po savjet.
Daj dite materi.
 
Na vrh