C5 x7 projektori u faru

Giza

New member
Planiram da sredim projektore u farovima, zanima me da li je neko iz grupe vadio projektore i da li se mora otvarati far ili se moze i bez toga. Projektor je izgubio ostrinu ivice fara pa sam ga hteo probati ocistiti ako to ne pomogne onda sledi kupovina novih. U uskoj ulici ocrtava se ta linije ali je mutna, na otvorenom nije bas jasno vidljiva. Želim ovu liniju da dobijem u projektoru.
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Nop, neces to dobiti. Malo koji originalni xenon projektor ima takav cut-off.
Niti jedan auto koji je bio u obitelji sa xenonima nije imao/nema takav "filmski" cut-off.
To sam vidio jedino na seriji 2 GT sa LED farovima, koliko me sjecanje sluzi. Mozda i na E coupe Mečki sa LED-om, ali to se ne sjecam najbolje.

S druge strane, nema ti se kako blenda zamazati. Moze ti izgoriti reflektivna povrsina, ali moras proci barem 10 xenon zarulja(a jedna traje oho ho) da na Valeo faru uopce pomislis na otvaranje projektora.

Mislim da Vitara ima takav cut off, takodjer.
 

Milosh

Test
Može biti da ti je sočivo zaprljano, meni je na Focusu bilo pa sam rastavljao i prao, ali sumnjam da je baš toliko zaprljano da pravi toliku razliku.

Evo slike prije pranja sočiva:

prije.jpg

i poslije:

poslije.jpg
 

Giza

New member
Bilu su zaprljani, napravio sam inprovizaciju zice i mikrofiber krpe, uspeo sam ih ocistiti ali ne dovoljno. Zato želim projektor napolje ali bez otvaranja fara ako je moguce. Ipak je to proces koji traje i koji ne mogu zavrsiti za jedan dan a, treba mi auto svaki dan. Kada znam da to moze bolje, a moze barem da ih ocistim mozda ce imati efekta.
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam nikad radio na farovima C5ice, ali svi farovi do sada su se morali rastavljati da se dođe do projektora.
I sam projektor nije toliki faktor, najveća stvar je reflektivni sloj iza njega...
 

Giza

New member
Тako je, zato me i zanima u kakvo je stanju reflektujuca povrsina, a i samo sočivo trebalo bi da se sredi. Pre zamene xenona, orginalni xenon je vec bio u faru, takodje i ja stavih kvalitetan xenon, zato se ipak nadam da je reflektujuca pozadina zdrava ali bih svakako hteo proveriti. Liniju koju imam u uskoj ulici gubim na otvorenom putu.
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Samo ces si stetu napravit...
Ne moze projektor biti toliko kontaminiran da cut off bude nedefiniran. Da ti zarulja eksplodira unutra, ne bi ti se promijenio cut off, a kamo li radi par stotina sati rada. Halogeni projektori traju milijun godina, a di nece xenon. Em zarulje emitiraju manje topline, em imaju UV premaz. Reflektirajucu povrsinu ces sjebati tek kad ju krenes "cistiti".
 

Giza

New member
Ne ne nijesam ni planirao da čistim reflektujucu površinu, to sam vec jednom uradio na predhodniku i opeko se. Hteo sam samo sočivo lijepo ocistiti.
 
Na vrh