C5 X7 modifikacije

vborovic

C5 modifikator
Za sve koji se žele upustiti u dodatne radnje na svojim C5 - icama, mogu si pročitati moje egzibicije na French Car Forum-u (engleski), puno teksta, puno slika, za svakoga ponešto ... to je samo jedna od mojih tema, ostale sadržaje lako nađete prema korisničkom imenu.
 

mamut

C5
Donator foruma
Na poslu sam pa sam preletio samo ovo za svjetlo u kabini, imaš to ili si u fazi sastavljanja toga?ili nijedno :D
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Uuuu sinko jes se raspisaaaa..:p:D
Ne barata ti baba baš dobro s ovijim stranjskim jezcima...imal štogod na naški, domaći ? :whistling:

ps

Zayebajem se..svaka čast Vanja :palac-gore::stovanje::stovanje:
ali fakat stoji činjenica, da ne barataju svi u tolikoj mjeri s engleskim :cool:
 

vborovic

C5 modifikator
Nije to jedina tema, ali ta je "moja" ... uglavnom, na tom forumu sam ni kriv ni dužan "glavni" za X7, toliko da mi je svakih 2-3 dana PM inbox zatrpan da moram brisati poruke ...

da ne barataju svi u tolikoj mjeri s engleskim
Gle, ne baratam ni ja sa francuskim, španjolskim, ukrajinskim, ali dok je sila, i to se bude "čitalo" ... :D ... Google Translate i raspali ...

pa sam preletio samo ovo za svjetlo u kabini, imaš to ili si u fazi sastavljanja toga
Na što točno misliš?
 

Spallato

Active member
Da ne otvaram novu temu pitat ću tu...kako se otvara obaj poklopac u krovu gdje je ono narančasto ambijentalno svijetlo? Usput, jel se može promijenit (stavit druga) boja?
 

vborovic

C5 modifikator
Relativno jednostavno, prvo izvadiš van ovalno trostruko svjetlo, i onda 2 šarafa koji drže konzolu za strop, te otkvačiš kopče koje ju drže s prednje strane (iza vjetrobranskog stakla) te poguraš prema naprijed ...

Uz određene modifikacije, bilo bi moguće, ali originalni narančasti svjetlosni moduli su tipski rađeni da se kopčaju u predviđene unutarnje utore i svjetle prema dolje ... odspoji, odtkvači pa ćeš sam vidjeti da li ti se da igrati s time
 

vborovic

C5 modifikator
Samo donji dio, to se zove plašt branika, a na engleskom je to bumper spoiler (da, nema veze s vezom, ali tako ga vode stručno)
 

Spallato

Active member
Vborovic hvala ali neću se upušrat u to. Mislio sam da je jednostavnije, da se eventualno promijeni žaruljica (boja)... Svejedno hvala na informaciji.
 

redfevers

Member
@vborovic - zamolio bih za potvrdu, pretpostavljam da i znas... dosao sam do sifri dijela svjetlosnog asortimana, a jedan dio nikako ne mogu da pronadem na Citroen Service site-u.

Zanimaju me ove led trakice za ambijentalno, koliko sam uhvatio FrenchCarForum, radi se o 6362 W5 i 6362 W6 artiklima?
https://www.frenchcarforum.co.uk/forum/viewtopic.php?f=3&t=46502&start=45#p394047

Dodatno me zanimaju ove podne (leg compartment) sijalice naprijed/nazad, no ne mogu da ih pronadem u dokumentaciji ili ovoj tvojoj prikacenoj fotki

- da nemas slucajno oznake (pretpostavljam da su 4 komada u pitanju)


Sto se tice prikljucka, malo kompleksnija tema jer nema zica kako sam uspio vidjeti na prethodnom linku nego se mora odraditi posao i dovuci nove :) - vidio sam da je bilo problematike da se prikopca na ambijentalno svjetlo kad se ono pali da se i ovo pali, pa ako mogu smjernice unaprijed zahvalan i da li treba kopcati na PC radi nekih podesavanja?
 

redfevers

Member
Hvala za info, dakle razvuci kablove koji fale i prikljuciti ambijentalne trake i trebalo bi funkcionirati.

Ako uspjesno ovo rijesim, vidjet cemo za ostale.
 
Na vrh