C5 X7 2.0 HDi by Muxa

muxa

New member
Pozdrav svima. Nije me dugo bilo, svašta se nesto izdesavalo, tako da nisam posvećivao pažnju autu. U međuvremenu imao i nezgodu. Lik me bočno opalio. Mijenjat ću oboja vrata iako se navodno moglo ispeglat. Tražim felge i gume za ljeta. Dilema mi je da li su 18ke prevelike, odnosno da li će puno utjecat na trap? Kod mene je obični ovjes. Drugo pitanje, na prednjem braniku imam onaj hepek za prskanje farova iako su obični farovi gore (moguće da je mijenjan branik). Zanima me da li mogu ugradit originalne ksenon farove odnodno mogu li se podesiti te prskalice da rade ako fabrički nisu predviđene?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Treba ti jača pumpa sa dva izlaza, vjerovatno nije skupo. Još će ti trebati nivelacija, vjerovatno bi se dalo skinuti s nekog rabljenog.... a svaki električar bi to trebao znati ugraditi. Uglavnom ima zezancije, ali nije nemoguće.
Tvornički auto ide i na veće felge od 18ica, tako da nebi smjelo biti pretjeranih problema. Imaju i te 255ice mesa :)
 

dinko1981

Well-known member
245 45 18 imaju par mm vecu bocnu visinu od mojih 205 50 17 na c4 a ja sa istima nemam problema. Vise ce se osjetit sama sirina gume
 

dinko1981

Well-known member
A za to ce ti tesko netko reci objektivnu razliku jer bi trebao neko duze vrijeme vozit na npr 16 pa onda zamjenit potrosne dijelove ovjesa sa novima iste kvalitete i vozit se sa 18. Osobno mislim da su neki dijelovi vise optereceni ali da razlika u trajnosti nije velika. Vjerovatno je najveca razlika u cijeni same gume, probaj pa nam javi 😁
 
Na vrh