C5 HDI 180 by La Marche

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

La Marche

Iskreni optimist
Kao što sam prije dva mjeseca napisao, promijenjeno je ulje u mjenjaču.
Sad je prošlo nešto preko 4.000 km od tada.

Prvih 1 - 2.000 km nakon zamjene, mjenjač je nešto grublje mijenjao brzine prvih dva-tri km nakon pokretanja hladnog motora, manje je "klizao", naglije su se brzine prebacile, uz mali trzaj; kad se zagrijao, sve je radilo uobičajeno.
Onda je to postajalo sve manje primjetno i zadnjih mjesec dana je sve uobičajeno.
Nema veze s vajskim temperaturama, jer su i sad jutra podjednako hladna.

Kako, zašto, nemam pojma, samo navodim zapažanje.
Da nekog baš dobro poznam u tom servisu pitao bih, ovako ne bih gnjavio nepoznate ljude nepotrebnim pitanjima.
Zna li netko ovdje možda?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da nije jedan od onih automatika koji polako uče navike vozača… pa ako mu je resetirana “pamet”, morao je sve iz početka.
Dodaj još i senzore temp, pritiska ulja (eventualno viskoznosti i gustoće)… pa dok si i oni nađu novu mjeru…
 

La Marche

Iskreni optimist
Prekjučer, na 160.800 km prestalo raditi lijevo kratko/dugo svjetlo. 600 kn riješilo problem. Ne znam koje marke je žarulja, kutijica je s Peugeot i Citroen znakom. Made in DE - Allemagne. Svašta.
 

La Marche

Iskreni optimist
Hvala, slično i ja razmišljam
Obično sa svime na autu u paru tako radim, a ovdje me pokolebalo što mi osoba od povjerenja rekla da ne mijenjam sad i drugu.
S obzirom da mi se sad o tome ne razmišlja, ostavit ću zasad tako pa ćemo vidjeti.
 

La Marche

Iskreni optimist
162.162 km. Zatoplilo, zimski 17" otišli u garažu, ljetni 18" na auto.
Novi tepisi naprijed.
Popravak lijevog retrovizora i "uši" se opet preklapaju.
Kontrola fap filtera izvukla osmijeh na lice. Zapunjenost pepelom 31%, trebao bi moći služiti još godinama.
Selen blokove treba zamijeniti, bolji su oni od 508-ice, a pašu pa će oni zamijeniti dotrajale, ali sljedeći tjedan.
Motorno ulje, filteri ulja, zraka, kabine i goriva, čišćenje ventilacije ozonom.

Ljeto može početi.
 

Profiler07

Well-known member
Jesi li morao i ti mijenjati citav retrovizor,kod mene se ista stvar desila i ubacio sam "srce" ostalo sve vratio sa svog starog,trebalo mi neka 3h.Kakve je cijena silent blokova od 508?
 

La Marche

Iskreni optimist
Retrovizor je popravljan, novi je dosta skup. Blokovi za 508 su približno dvostruko skuplji. Sljedeći tjedan je to na redu pa ne znam još točnu cijenu.
 

La Marche

Iskreni optimist
Ne, ova tri broja zbrojena je bio trošak, oko 750 kn + pdv. Još je bio i rad, ali uz servis s promjenom ulja, filtera ulja, goriva i kabine pa ne znam točno koliko je za ovo. Zašto 80.000 km? Ovi sad su radili 160.000 km.
 

La Marche

Iskreni optimist
Već mjesecima gledam kako se mic po mic nivo rashl. tekućine smanjuje. Jučer na MIN, dolio pola litre do MAX. Nije nešto, ali kad sve upisujem, evo i ovo.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh