C5 2.0 HDi i 2.2 HDi Exclusive by "toma"

toma

Active member
Pa ova druga dimenzija je jeftinija :D imam ja lexiu pa ću baš probati..

Jučer sam uhvatio vremena da isprobam felge, da li grebu i slično :D

ovako to izgleda











i sada dolazi do malog problema :D



Mislim da sam ja ogrebao prilikom stavljanja ali bez obzira na to ja bi stavio distance. samo moram vidjeti gdje ih ima za kupiti

Na videu se vidi da vjerovatno ne grebe te da ima "lufta" od 1mm ali kako sam rekao ja bi za svaki slučaj stavio distance od 2-5 mm. Ima tko kakvu pametnu ideju :D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=4nGxeMcmBNw[/ame]




http://www.c-mod.hr/hr/ponuda/tuning/distance/distance-peugeot-citroen/91

Ove distance x2 ako pašu..piše da je za citroena :rofl:
 

toma

Active member
Jučer sam napokon uhvatio malo vremena pa sam išao slagati joying radio u auto, mi70 kameru te kameru za parkiranje (slika 1). Sama instalacija radija išla je dosta brzo, rastavio sam srednji dio armature te sam posložio žice od radija iza upravljačkog dijela klime da ne smetaju prilkom stavljanja radija. Žice od GPS-a i kamere mi70 provukao sam od radija prema pretincnu koji stoji kod suvozačevih nogu (pretinac sam skinuo te sam žice stavio uz postojeće žice, slika 2) te sma ih provukao uz most od suvozačevih vrata. GPS sam stavio u most od vrata (radi savršeno, slika 3) dok sam žicu od mi70 provukao uz staklo do srednjeg retrovizora (slika 4). Kameru za parkiranje sam isto provukao kao i za GPS i za mi70 samo što sam nju spustio i vodio uz vrata na desnoj strani (izvukao sa gumu i provukao ispod plastika, slika 5). Kada sam provukao do zadnjih vrata onda sam morao spustiti zadnju klupu te sam morao skinuti plastiku kroz koju ide pojas (slika 6). Nakon toga sam je provukao kroz strop prema lijevom štop svjetlu (slika 7). Nakon toga sam imao malo problema oko provlačenja kabla kroz gumenu zaštitu za žice (slika 8), jednostavno je konektor bio predebel pa sam onda odlučio da ću je prerezat i onda zalemiti (slika 9). Nakon što sam prerezao, zalemio skinuo sam još jednu zaštitu za žice na gepeku te sam posložio žice uz postojeće te sam ih malo s vezicama pričvrstio (slika 10) te sam je na kraju provukao u gepek te ostavio tamo (slika 10) jer me hvatao mrak a i više mi se nije dalo jer moram skidati cijeli tepacirnug od gepeka da bi mogao postaviti kameru (to ću sljedeći tjedan napraviti). Što se tiče mi70, nju isto nisam instalirao na staklo jer moram malo isturpijati nosač retrovizora da mi može kabel lijepo proći. Testirao je jesam i radi lijepo (napajanje sam joj stavio preko joying usb, kad se pali radio pali se i ona). Naravno, pritom sam malo gnjavio Milsoha koji mi je puno pomogao pa mu se još jednom zahvaljujem :D

Osim završetka instalacije mi70 i parking kamere ostalo mi je još riješiti senzore za mrvi kut te parking senzore nazad i naprijed ili samo naprijed, budem razmislio :D

Slika 1.




Slika 2.


Slika 3.


Slika 4.




Slika 5.


Slika 6.


Slika 7.


Slika 8.


Slika 9.


Slika 10.
 

toma

Active member
Otišle i 18" felge što sam kupio od Rusketa..kupio za 1700 prodao za 3500 :rofl: :rofl:

od citorena mi ostale torbice za ulje i prvu pomoć :D :D :D :D
 

ExOduS442xb

Racing
Fino izgledaju, bacaju na citroenove sa c5 mk2 modela. U ponedjeljak sam odradio remap na svom 2.0 hdi mk1 pa razmišljam malo u tom smjeru a ove su baš zgodne. Jedino su malo prevelike, 16 bi bilo idealno ;)
 
Na vrh