C4..

zlx73

New member
Tehnički podaci;
Citroen C4 Shine, 1.199 lit, 131 KS (PURETECH 130 S&S
BVM6 - €6.3), 5 vrata
Motor: PURETECH 130 S&S BVM6 - €6.3 (1.199 lit, 131 KS)
Menjač: MT6
Auto je kupljen u oktobru 2021.
Prešao sam 83000 km.Radjeni su mali servisi u ovlašćenom servisu.
Veliki servis je rađen na nepunih 75000 km.
Većih problema zasad nisam imao osim sa servisom (ali to je druga tema) jednom se upalilo upozorenje za navodni kvar ručne kočnice ali sam to rešio gasi/pali.
Ima ugrađene amortizere sa progresivnim hidrauličnim graničnicima tako da auto prosto pliva na putu.
Benzin samo 95 oktana onaj najeftiniji bez aditiva. Prosečna potrošnja (kombinovana vožnja) je oko 6,5 lit.
 

Prilozi

zlx73

New member
Suvremeno i dopadljivo izgleda taj auto!
I svi hvale udobnost...
Kupio si ga novog 2021?
Da novog u tom trenutku ova verzija je bila već poručena kod prodavca.I ovako sam čekao 2 meseca.
Da dodam još farovi sa ledom su extra.Mana je možda prtljažnik mali je za 4 članu porodicu 😁.Naravno nema rezervni točak samo samo onaj set .
Da dodam još farovi sa ledom su extra.Mana je možda prtljažnik mali je za 4 članu porodicu 😁.Naravno nema rezervni točak samo samo onaj set .D
 
Posljednje uređivanje:

Cit ZG

New member
Pozdrav ljudi, da li netko mozda zna je li ovo moguce. Naime ovaj citroen ima dimenzije guma 195/60R18, tvornicki dozvoljava 215/55R18, mene zanima da li se mogu staviti ove vece dimenzije 215/55R18 guma na felge koje dodju s 195/60R18 a da ove nove nisu presiroke ili?
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Naime ovaj citroen ima dimenzije guma 195/60R18, tvornicki dozvoljava 215/55R18, mene zanima da li se mogu staviti ove vece dimenzije 215/55R18 guma na felge koje dodju s 195/60R18 a da ove nove nisu presiroke ili?
Vidi malo po siteu: 2021 Citroën C4 - Wheel & Tire Sizes, PCD, Offset and Rims specs | Wheel-Size.com
Koliko ja kužim, da. Tebi je najbitnije da ide R18 guma na 18" felgu...guma će se malo raširiti prilagoditi felgi koliko treba...vidi driftere šta rade, stave nemoguće stvari na felge, ali jedino bitno im je da je taj radius dobar.
Milsim da je tebi osobno je drugačije, želiš i udobnost i puni krug kotača da ti je što bliži 1:1 radi brzinomjera (inače je neprecizno i trebao bi kalibrirati), radi udobnosti, radi sigurnosti itd. Ali nek netko drugi još potvrdi...
 

szahtila

Well-known member
Pozdrav ljudi, da li netko mozda zna je li ovo moguce. Naime ovaj citroen ima dimenzije guma 195/60R18, tvornicki dozvoljava 215/55R18, mene zanima da li se mogu staviti ove vece dimenzije 215/55R18 guma na felge koje dodju s 195/60R18 a da ove nove nisu presiroke ili?
Za tu dimenziju trebala bi ti felga 7 cola i et 30.Pitanje je bi li ti sa tvojim originalnim felgama guma dirala karoseriju kod max zakretanja
 
Na vrh