C4 Trash by Tomma

Tomma

Member
Pozz ekipa. Evo da predstavim i ja svoju kantu...Dakle radi se o C4 2005 god. 1.4 16V,kao sto i sami znati,ne ide s mjesta,a trosi ko gtr,drugi sam vlasnik,auto ima ima 180000km....Tek nakon sto sam ga kupio,zena se sabila u rotoru u lancanom sudaru,i odmah ****arije....Evo par slika od auta















Kaj je najbolje,isla je u prvoj taman je kretala i ovaj ispred se zabio u u ovog ispred njega,ona u njega itd....Ugl,to je bilo prosle god kad je bila mrtva zima,da nije bilo bilo zime,brijem da nebi nista bilo,a ovak su popucale kopče i otisao branik,dobila hauba,i mrezice unutra plesu disko disko....E sad,planiram srediti taj branik(neznam kaj mi je bolje kupiti novi tj polovni ili ovaj sredjivati...)Ovo sjedalo je bilo naceto,tj shebano od prije,to isto moram zamjeniti i na limariji ima kozmetickih sitnica od prijasnje vlasnice...I btw,planiram ugraditi LPG u njega,samo me zanima kako te masine podnose LPG? Cuo sam da imaju toyotine glave,a da one ne podnose bas dobro plin...Druga s zesca stvar,otisao dihtung glave,tak da sam odmah zamjenio dihtung,karike,kocnice,diskove,balans stangice i ostalo,i to me sve s sa rukama izaslo 5900...Nadam se da vise nista nece odlaziti i za:cenzura::cenzura::cenzura:vati,jer cu ga zapaliti i baciti u Savu...i neki dan mi riknu lampice od ventilacije,i od stop svjetla,zamjenim stop svjetlo i opet ne radi...U planu je jos nabaviti fascia central dashboard(a nema je nigdje na netu,morat cu dati izraditi,i staviti 2din android uredjaj...Eto to je za sada to,kako se sta bude radilo,stavljam tu...Slobodno dajte misljenja i komentare,sto se tice laganon sredjivanja oko auta,svaka pomoc je dobrodosla Zivili
 

Tomma

Member
Pa da hahah....Bivsa gazdarica,,imala je finu prdu,al se valjda previse mrdala na njemu haha...Btw,faorvi su mi citavi,samo su mi kopce popucale sto ih drze,pa sam ih sa limicem zasarafio na platiku,al opet svejedno plesu...
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim, iz kupea je teško izaći, ja sam relativno fit čovjek i nisam neki visok, a opet se otelim dok izađem i u jednom trenu, sva moja masa je na tom dijelu gdje je poderano.
To se da srediti, treba samo dobrog tapetara naći. Navodno u VŽ ima neki dobar, a ne skup.

Meni vozačev far nema jednu kopču i naslonjen je na branik, ali šta sad :D
 

Tomma

Member
Ma bas ga brijem srediti malo po malo,plin,branik,gewinde,gume,felge...Vec kad sam utuko hiljadu eura,onda mogu jos hiljdau i pol haha...Bio sam tu kod jednog u zg,i kaze ma zaboravi na tapeciranje,jer je spojeno platno i spuzva,nezna kako bi to izveo...Ma radje uzmem novi sic i bok...Ma nisam ni ja,185cm,80kg,pa isto upadnem u tu rupetinu,,,Kaj je najgore po zimi sipka hladna,guz ti otpadne,a po ljeti se uzari da nemozes sjedii haha....
 

Tomma

Member
LoL. Nego da pitam za potrosnju...Neznam npr,pise mi da imam za 135km kad ga natankam za 50,70kn,odem do kluba i nazad doma, i pise mi da je ostalo jos za 115,120,a nekad i za 110km(do kluba nema ni 4km) ...Na koju foru on to mjeri? i nekad mi se lampica upali na 95km,a nekad na 70..Jel to tak lose izvedeno ili ja ne kuzim taj njegov BC?I kada vise ne pise za kolko km ima jos za preci,kad ostanu samo crtice,kolko se moze jos otprilike preci? Nisam jos testirao:grin::grin:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne izbacuje fiksne cifre, nego stalno računa prosjeke s obzirom na trenutne uvijete. Ako ga do tog kluba malo jače stisneš, past će preostala kilometraža.
Rezerva je fiksna količina goriva, ovisno o ritmu vožnje u tom trenutku će izbaciti preostalu kilometražu.

Auto će ti preciznije pokazivati ako ga tankaš s normalnim količinama goriva... a ako te baš konkretno zanima potrošnja, imaš onaj trik sa tankanjem pa računaš nakon veće kilometraže
 

pokra89

Well-known member
uglavnom, na citroenu (barem na c5) je ovo izvedeno očajno. u astre, recimo, je puno bolje, i oscilacije su puuuuuno manje.

kad ga god natankam, piše da može 1560 km. a naravno da nikad ni blizu toj brojci nisam došao. a znalo se desiti da cijeli tank vozim na istoj ruti (posao-kuća), gdje nema gužve, gdje je u pitanju otvorena cesta itd. Ista stvar je na auto putu s uključenim tempomatom. uglavnom nema nikakve svrhe, osim kad ideš cijelim putem konstantnom brzinom u konstantnim uvjetima (čitaj: nemoguće)

analogno tome, laže i board comp koji prikazuje prosječnu potrošnju za nekih 0.6-0.7 l manje

pričam o c5, možda je kod drugih to malo bolje izvedeno
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Na novom c4 je poprilicno precizno, a na starom nisam provjeravao, nema mi smisla. Njega tocim na zadnjoj cetvrtini i to je to.
 

Milosh

Test
Kod bivšeg ženinog C4, ista situacija je bila sa sjedištem. Imao je oko 180000 km. Našao sam drugo čitavo sjedište na otpadu i samo ga zamijenio, koštalo me oko 50 eura.
 

Doomsday

U prolazu...
U planu je jos nabaviti fascia central dashboard(a nema je nigdje na netu,morat cu dati izraditi,i staviti 2din android uredjaj...
:D

https://www.aliexpress.com/item/8-1024X600-Android-6-0-1-autoradio-For-Citroen-C4-2011-2012-2013-2014-Auto-Radio/32799853377.html

Zašto se zezat, kad braća kinezi imaju gotovo rješenje, i to 8 inčni display... Kažeš mu da deklarira 23,68 USD vrijednost i unutra ubaci i račun na 23,68 USD, koliko u biti dođe poštarina za Seller's Shipment Method, ali on ti napiše kao da je to račun za sve skupa, pa ako prođe-prođe, možda ne platiš niti carinu niti PDV...

Iako, on kaže da kad šalje Seller's Shipment Method u EU nema ni carine ni poreza, možda radi transhipping iz UK, ali u svakom slučaju ako stavi unutar paketa da je komplet račun 23,68 USD, šansa je veća da nećeš platit ni carinu ni porez...

:cool:
 

pokra89

Well-known member
ne gledaju na carini račun, već traže da im se dostavi dokaz o uplati iz kojeg se može zaključiti koliko je uređaj plaćen.
 

Doomsday

U prolazu...
I to se da dogovorit...

Dogovoriš se da na ali uzmeš i platiš sa China Post Air Parcel shippingom, on ti ipak pošalje putem Seller's Shipment Method ako je to bolje za EU...

Uz to, ispostavi ti račun kako se dogovoriš, na 23,68 USD što je u biti poštarina za Seller's Shipment Method ali on ti napravi račun da je to cifra za sve, pošalje ti ga mailom sa detaljima uplate preko Western Union-a, ti mu uplatiš taj iznos putem Western Union-a i imaš dokaz uplate, on isti taj račun ubaci u paket, isti taj broj računa i vrijednost navede na paketu...

Za tih 15-16 USD koje si platio viška za China Post Air Parcel shipping, dogovoriš se da ti pošalje neku rearview kameru za tvoj C4 coupe 2005 koja se stavlja umjesto jednog svjetla za tablicu, i sve 5, samo Reno 4...

:D
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
@ Doomsday: I sve to uradiš i onda carinik pomisli da ga pravis "fool" (jer je to više nego očigledno) i lijepo nadje cijenu na netu za taj ili sličan uređaj i naplati ti carinu, i budeš sretan ako ti ne složi prijavu za prevaru. Hoću reći: nije problem smisliti način kako da se nešto zaobiđe i drukčije prikaže, ali poenta je da je i dalje sve na diskreciji carinika. A ako ga tako očigledno pravis "fool" (ovako pišem jer forum cenzurise tu riječ na "našem" jeziku, stvarno ne razumijem zašto) veća je šansa da će se zainatiti da dobiješ ono što te sleduje.

Mislim da je puno bolje uraditi to što govoriš ali sa nekom razumnijom cifrom (npr. 100-150$).
 

Doomsday

U prolazu...
Ma da, postoji i ta mogućnost... :D

Ali, ka šta svi znamo, ponekad iz Kine dolaze stvari sa suludo niskim cijenama... :grin:

Isto tako, može se napravit na računu da je 'damaged goods', pa je zato cijena niža... To je apsolutno legalno, jer naravno da je cijena oštećene robe niža... Svašta se može... :whistling:

Ako ide na račun od 100 do 150 USD, ne vidim kako to elegantno napravit, a da bi imao urednu stvarnu potvrdu uplate na taj iznos... :thinking:

To može napravit kao moj prvi prijedlog, da ide kupovina uredno preko ali-ja, i da mu ubaci račun unutra na taj iznos te prijavi tu vrijednost paketa, i onda mu ide samo PDV na to jer carina ne ide na pakete ispod 150 EUR vrijednosti, uz troškove postupka koje odredi pošta, ako ide preko China Post Air Parcel shipping... :)

A ako ide preko Seller's Shipment Method, napravi istu stvar sa računom, 100 do 150 USD, i ko zna, možda seller zna šta govori kad kaže da se tom shipping metodom ne naplaćuje ni carina ni PDV za EU zemlje, pa prođe bez ičega... :weeabooface:
 
Na vrh