C4 - servis nakon 6 godina

luka

New member
Pozdrav svima!

Brat je nedavno od starog naslijedio C4 1.4 benzinac iz 2005. (3-vrata) koji je do sada prešao 23.000 km.

Što bi bi sve trebalo provjeriti i promijeniti na idućem servisu, obzirom da se do sada radilo samo redivito servisiranje - promjena ulja/filtera?

Kako je auto do sada napravio samo 23.000 km zanima me treba li ove godine raditi zamjenu zupčastog remena?

Auto ima i par kvarova koje bi željeli servisirati, pa me zanima koji bi im mogao biti uzrok i koliko bi koštao popravak:

Kada je auto hladan zna se dogoditi da se prilikom kretanja počne gušiti - ne toliko jako da se motor ugasi, ali je osjetno da u tim trenutcima gubi snagu. Ovo traje samo 2-3 minute nakon što ga se upali, dok kasnije vozi bez problema.

Kada se na ključu pritisne centralno otključavanje, prtljažnik se sam otvori (baš otvori ne samo odključa) te ga se poslije mora ručno zatvoriti.
Uz otvaranje prtljažnika na par sekundi uključi se i stražnji brisač.

Evo, to je sve. Nadam se da netko zna odgovore na ova pitanja!

lp

--
luka
 

Olaf

New member
Za servis procitaj servisnu knjizicu jer vise neznam kad sta ide. Za gasenje prvo pogledat dali ima greska u racunalu motor ili samo treba reprogramirat racunalo. Za prtljaznik pregledat instalaciju da nije kratki spoj pa se signali mijesaju.
 

luka

New member
Hvala za odgovore i dobrodošlicu!

Nemam sad u blizini servisnu knjižicu, ali na ovoj stranici http://c4owners.org/plugins/faq/faq.php?0.cat.2.106 našao sam informaciju da se remen mijenja svakih 160.000 km. Kako auto još nije prošao 30.000, pretpostavljam da ovo nije hitno. Ipak, postoji li neki rok u kojem bi ga bilo dobro promijeniti bez obzira na pređene kilometre?

--
luka
 

1587 VTS

New member
Pozdrav i dobrodosao! :cool:
Moj C2 je 2006. godiste, presao 53 tkm i mijenjat cu zupcasti do kraja godine za svoju sigurnost, godine ucine svoje. Preporucio bih i tebi.
 

tv732

New member
Pozdrav dragi forumasi...prije nekoliko dana sam kupio citroen c4 16 hdi 92ks 2006 godina.presao 142000km. i na displeju mi pokazuje da trebam na servis za 16000km..Da li neko moze da mi kaze kakav bi to servis mogao biti jer uz njega nisam dobio servisnu knjigu i da li neko od vas ima uslovno receno raspored kada se koji servis treba obaviti izuzev mjenjanja ulja... uvoz iz francuske od lizing autokuce.. unaprijed hvala
 

Zdravac

New member
Ako nisi dobio servisnu knjižicu, moj ti je savjet da odeš sad s njime na detaljan pregled kod ovlaštenog servisera (pogledaj po forumu preporuke).

Mislim da se pregled ne plaća puno, a na taj ćeš način ustanoviti ukoliko nešto nije u redu, i sebi ćeš osigurati mir i (nadam se) sigurnost.

EDIT: Zaboravio sam napisati - Pozdrav i welcome!!!
 

tv732

New member
Prilikom kupovine auto sam vozio kod majstora na pregled i sve je ok i mehanika i elektronika ali onda mi se nakon par dana javio taj poziv na servis za 16000km...Zupcasti remen je onako vizuelno skoro nov ali opet ne znam kada je izvrsena zamjena i da li postoji uputstvo proizvođaca na kojoj kilometrazi se vrsi zamjena..hvala
 

Zmix

New member
Zupčasti kaiš se menja obično na 80000-90000 km.
To znači da je iduća zamena na 160000 ili 170000 km.
Uz zupčasti kaiš obavezno zameni i španer, roler, PK kaiš i vodenu pumpu. :)
 
Na vrh