C4 radi nemirno nakon paljenja

ozd

New member
Pozdrav svima,

C4 1.6, nizozemac :)
Nakon paljenja radi jako nemirno i nema snage (to traje cca. 30 sekundi), ali to se događa samo kada je vanjska temperatura negdje između 12 i 18 stupnjeva (otprilike). Kad je hladnije ili je toplo vani nema tegoba !
Na servisu su rekli da se ništa ne vidi u računalu. Rekli da su resetirali, ali nije pomoglo.

Ima li itko sličnih problema ?
 

Gremlin

New member
Pozdrav svima,

C4 1.6, nizozemac :)
Nakon paljenja radi jako nemirno i nema snage (to traje cca. 30 sekundi), ali to se događa samo kada je vanjska temperatura negdje između 12 i 18 stupnjeva (otprilike). Kad je hladnije ili je toplo vani nema tegoba !
Na servisu su rekli da se ništa ne vidi u računalu. Rekli da su resetirali, ali nije pomoglo.

Ima li itko sličnih problema ?
Ja imam isti problem na C4 Picassu sa 1,6 hdi motorom :mad: upali bez greške i mirno radi otprilike 1 - 2 min. nakon čega počinje da oscilira broj obrtaja i čini se kao da će se ugasiti.Problem nestane čim malo podigne radnu temp. u servisu su ga testirali,provjerili grijače,promjenili filter goriva i zraka (na redovnom servisu) ali ništa se nije promjenilo.Problem se javi samo kod prvog paljenja nakon što je auto mirovao bar 10-12 sati,nakon čega se cijeli dan normalno ponaša :confused:
 

ozd

New member
iskreno u servisu bi trebali znati pronaci gresku i otkloniti ju...
Slažem se, samo je problem što je teško demonstrirati grešku obzirom da se manifestira samo u određenim uvjetima.

Dobio sam sad dopis da se javim da ugrade "novi davač temperature u rashladni sustav motora".
Idem to promijeniti pa ako ne pomogne onda ću ih maltretirati dok ne poprave, tako da to rješim dok je pod garancijom.
 

Kulixix

New member
Slažem se, samo je problem što je teško demonstrirati grešku obzirom da se manifestira samo u određenim uvjetima.

Dobio sam sad dopis da se javim da ugrade "novi davač temperature u rashladni sustav motora".
Idem to promijeniti pa ako ne pomogne onda ću ih maltretirati dok ne poprave, tako da to rješim dok je pod garancijom.
I šta bi....?

Ja sam pisao na drugoj temi ali evo vidim da je ovo prava tema za moj problem.

Zimi mi se to nije dešavalo. sada kada su počele rasti temperature, nakon što upalim auto i stisnem gas gubi snagu. Pri istom gasu krenu rasti obrtaji i onda padnu pri čudnom zvuku motora..kao da nema snage i kao da će se ugasiti.

Molio bih te za odgovor.

To je već bilo, mijenja se cijelo kuciste termostata ako se dobro sjecam
Je li se to dešava sa novim C4 II 1.6 HDI?
 

Mrèela

New member
Pozdrav svima,

C4 1.6, nizozemac :)
Nakon paljenja radi jako nemirno i nema snage (to traje cca. 30 sekundi), ali to se događa samo kada je vanjska temperatura negdje između 12 i 18 stupnjeva (otprilike). Kad je hladnije ili je toplo vani nema tegoba !
Na servisu su rekli da se ništa ne vidi u računalu. Rekli da su resetirali, ali nije pomoglo.

Ima li itko sličnih problema ?
Kolega,šta su oni resetovali ,ako ništa nisu našli?
Oni bi trebali znati da računar nije jedino sa čim se radi dijagnostika.
Ja ne bih više njima išao.:cool:

Ja imam isti problem na C4 Picassu sa 1,6 hdi motorom :mad: upali bez greške i mirno radi otprilike 1 - 2 min. nakon čega počinje da oscilira broj obrtaja i čini se kao da će se ugasiti.Problem nestane čim malo podigne radnu temp. u servisu su ga testirali,provjerili grijače,promjenili filter goriva i zraka (na redovnom servisu) ali ništa se nije promjenilo.Problem se javi samo kod prvog paljenja nakon što je auto mirovao bar 10-12 sati,nakon čega se cijeli dan normalno ponaša :confused:
Ovo ima veze sa davačem temperatur motora,vode ili sa strujom što je manje verovatno.Porobaj skinuti džek ocisti sa kontakt sprejom i pogledaj kako te žice stoje,da nije koja labava,otkinuta. Ja bih to pogledao,pozdrav.:cool:Sada sam video da je auto u garanciji,ne odustaj teraj svaki dan dok ti ne poprave! Javi šta je bilo. Srećno!

http://www.amkmagnet.rs/saveti.php#62 pogledaj ovo možda nađeš nešto za sebe.:cool:
 

ante66

Active member
Dobio sam sad dopis da se javim da ugrade "novi davač temperature u rashladni sustav motora"
Dobio sam i ja za Picassa istu obavjest od Citroena.
Radio je normalno , ali kad bi upalio auto znao je imat jedno vrime dok se ne zagrije zvuk kao da je "golf dizel".
Kad sam bio u servisu i promjenio davac imam osjecaj da auto ima jaci ler gas i da finije (mirnije) radi kad ga upalim dok je hladan.Ja zadovoljan .
 

Kulixix

New member
sto je po tebi cudan zvuk motora?

kad ubrzavas i dodajes gas da li cujes lupkanje u motoru?
Ako je pitanje za mene:

Dakle kada upalim auto, zvuk je poprilično OK. Medjutim kada na ler dodam gasa obrtaje podignem na blizu 2000 i onda padnu na 1000 iznenada pri istom gasui ponovo odu na 2000. U trenutku kada je to izraženo čudan je zvuk motora. mnogo je glasniji nego kada gas prima bez problema i nema ovih osilacija u padu obrtaja. Kada ga vozim mnogo je glasniji i tvrđi zvuk. kao što neko reče, kao da vozim golf 2.

Snimim i klip pa stavim.

Zanimljivo je da ovo se dešava kada je napolju temperatura veća. U toku dana mi auto bude na suncu i kada završim sa poslom i sjednem u auto, veliko je umjeće voziti auto. Dok ujutro kada krećem na posao auto mi je u garaži koja je hladnija i tu se javlja ta pojava ali je mnogo slabija. Zimi mi nikako toga nije bilo.

Dakle čudan zvuk je mnogo glasniji rad motora, kao da voziš golf 2.

Danas sam odvezao preko 130 km na preko 3000 obrtaja i sa 130 km/h (4 i 5 brzina). Htio sam da se uvjerim da li sam ga možda mazio ovih 6000 km.

Ako ovo ne pomogne idem sa reklamacijom čistog obraza tamo gdje sam kupio svoj citroen.

I da mi se ovo sto puta desi, ja sam ponosan na svog citronka C4.
 

Konrad

New member
ako lupka kao golf 2 dizel nesto nije dobro ili sa diznama ili sa kalibracijom istih, mozda i tlak goriva...javi se cim prije u servis da to rijese
 

knez-bj

New member
Baš me zanima dal ima takvih stvari na modelima za francusko tržište ili samo na ovima za nas balkance, pa dok prođe garancija tko te j... možda se nešto popravi kad uđemo u EU, možda barem budemo imali bolje gorivo (koje bi moglo biti krivac za sve ove probleme).
 

Kulixix

New member
Prijatelju, ja kada sam kupovao svog Citroena izbrojo masu para u kešu i pitam da li mogu kupiti i produženu garanciju. Kaže ovaj lik koji fino uze pare..."Ne može to kod nas nema".

I još mi napriča kako je Citroen skoro ko Pežo al je Pežo bolji i svi dijelovi Pežoa mogu ići u Citroen.... i ja trebam bit sretan zbog toga....

Regao se ja na MyCitroen u SLO i FR. Kad u FR nude nema kakvih nema dodatnih garancija. Kontam gdje ja živim u pm....

Za svoje pare molim da mi auto radi da mogu obavit dnevne obaveze. Kažem nije to do marke auta. Znam dobirh slučajeva u SLO sa Toyotama, koje da ti pričam ne bi vjerovao.

Ode malo off topic....

Sutra ja javim da li moj i dalje "kašlje". Ako se autor teme nadje pri ruci samo da mi javi da li je riješio problem sa ovim "davačem temperature u rashladni sustav motora" da mogu ko čovjek otić u servis. Mrzim kad me neko ko samo enter zna udarit na dijagnostici uči kakvo mi je auto.
 

Mrèela

New member
Meni ovo lupkanje liči na EGR ventil,zaprljan,zaglavi u nekom položaju,izduvni sistem.
Mada me čudi da se ne pali ni jedna lampica,a trebalo bi.Pogledaj sva vakum creva,creva od turbine,crevo na usisnoj grani i pritegni sve te šelne. :confused:
 

ozd

New member
Eto, konačno sam išao da mi zamijene famozni "davač temperature".
Koliko vidim, sada se problem više ne javlja, radi mirno nakon paljenja.
Vidjet ću još, tek je prošlo par dana.
 

ozd

New member
Pozdrav svima,

C4 1.6, nizozemac :)
Nakon paljenja radi jako nemirno i nema snage (to traje cca. 30 sekundi), ali to se događa samo kada je vanjska temperatura negdje između 12 i 18 stupnjeva (otprilike). Kad je hladnije ili je toplo vani nema tegoba !
Na servisu su rekli da se ništa ne vidi u računalu. Rekli da su resetirali, ali nije pomoglo.

Ima li itko sličnih problema ?

Samo da raportiram da je izmjena dotičnog senzora definitivno riješila problem.
Sad pali OK na svim temperaturama i ne gubi snagu.
 

Mrèela

New member
Eto, konačno sam išao da mi zamijene famozni "davač temperature".
Koliko vidim, sada se problem više ne javlja, radi mirno nakon paljenja.
Vidjet ću još, tek je prošlo par dana.
Neće biti problema,problem rešen.:whistling::D
 

Kulixix

New member
Pozdrav svima,

C4 1.6, nizozemac :)
Nakon paljenja radi jako nemirno i nema snage (to traje cca. 30 sekundi), ali to se događa samo kada je vanjska temperatura negdje između 12 i 18 stupnjeva (otprilike). Kad je hladnije ili je toplo vani nema tegoba !
Na servisu su rekli da se ništa ne vidi u računalu. Rekli da su resetirali, ali nije pomoglo.

Ima li itko sličnih problema ?
Jel ovde netko može zaključiti da li se radi o dizelu ili benzincu???
 
Na vrh