C4 - Prikaz na displayu - ne vide se sva slova

Denny_00

New member
Pozdrav ljudi!
Evo tek postao vlasnikom C4 iz 2005. g. i naišao na problem sa prikazom na displayu. Da li je tko imao iskustva sa time? Da uzmem drugi ispravan polovni i zamjenim ili je nešto drugo u pitanju?
Usput, auto nije automatik a prikazuje slova za brzine automatika. A ponekad i trepere slova.
Hvala!
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Meni izgleda kao da je netko iz automatika stavio taj display u tvoj C4, a nije izvršio konfiguriranje…
Zašto bi inače pokazivao slova od automatika?
 

Cutac

Prèkaroš
Ekran pokazuje što mu se zada. Vidiš da se brojevi ne vide, da svijetle svi znakovi vezani za automatski mjenjač, po meni je ili kontakt ili BSI prošvikao.
A budući da se ne vide brojevi, vjerujem da je kontakt.
 

Denny_00

New member
Bivsi vlasnik sve presucuje i kaze da je tako vec duze vrijeme i da nista nije dirano. Mene to smeta i hocu to rijesiti da bude kako mora biti. Najjeftinije mi je uzeti drugi polovni i probati kako ce biti. Ako odem odmah kod elektronicara da ispita to ne mogu proci ispod 100€ nikako 😝
Takoder svijetli i text AUTO * za automatsku klimu, a auto ima manualnu klimu.
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Neko je mijenjao displej ili BSI i nije do kraja konfigurisao auto. Moguće i da je različit displej kod automatika i manuelca a neko je stavio displej od automatika.

Cutac Cutac Imaš li ti na displeju ova PAND slova (ne mislim ovako upaljena (crna) već da li ih uopšte imaš u displeju)?
 

Denny_00

New member
Neko je mijenjao displej ili BSI i nije do kraja konfigurisao auto. Moguće i da je različit displej kod automatika i manuelca a neko je stavio displej od automatika.

Cutac Cutac Imaš li ti na displeju ova PAND slova (ne mislim ovako upaljena (crna) već da li ih uopšte imaš u displeju)?
Da bilo bi dobro znati ako manualni mjenjac ima na displayu PAND slova ili nema?
Po tome bi znali ako je display mjenjan.
 

Cutac

Prèkaroš
@
Cutac
Cutac Imaš li ti na displeju ova PAND slova (ne mislim ovako upaljena (crna) već da li ih uopšte imaš u displeju)?
Nemam pojma, provjerit ću. Ali kad je displej ugašen, apsolutno ništa se ne vidi, nema nikakvih "tragova".

Imam od prije sliku displeja izbliza, ovako izgleda.
1660858043094.png

Strani forumi kažu dvije stvari. Prva je da su neki imali problem sa prikazom automatskog mjenjača i da je update BSI-ja u ovlaštenom sredio stvar. A druga je da je zamjena displeja sredila stvar.

text AUTO * za automatsku klimu, a auto ima manualnu klimu.
Gdje svijetli? Jer ako je ručna klima, ekran klime na kojem piše AUTO A/C ne postoji.
Osim ako misliš da svijetli na središnjem ekranu, onda je mijenjan ekran i stavljen onaj iz C5 ili 407.

Znam da sam nekad negdje našao kako to srediti, ali ne sjećam se procedure.
 

Denny_00

New member
Nemam pojma, provjerit ću. Ali kad je displej ugašen, apsolutno ništa se ne vidi, nema nikakvih "tragova".

Imam od prije sliku displeja izbliza, ovako izgleda.
Pogledajte privitak 6184

Strani forumi kažu dvije stvari. Prva je da su neki imali problem sa prikazom automatskog mjenjača i da je update BSI-ja u ovlaštenom sredio stvar. A druga je da je zamjena displeja sredila stvar.


Gdje svijetli? Jer ako je ručna klima, ekran klime na kojem piše AUTO A/C ne postoji.
Osim ako misliš da svijetli na središnjem ekranu, onda je mijenjan ekran i stavljen onaj iz C5 ili 407.

Znam da sam nekad negdje našao kako to srediti, ali ne sjećam se procedure.
Ne pise AUTO A/C
Vidi sliku. AUTO i pokraj je zvjezdica i jos desno je veliko slovo S
Govorimo o displayu kod volana.
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Ahaa, ma to je za auto mod mjenjača :)
Zvjezdica je snow mod mjenjača, a S je sport.
A i kažeš da slova trepere, ili kontakt ili krepava ekran. Tj. ili kontakt kojeg možeš sredit, ili kontakt kojeg nemoš.
 

Denny_00

New member
Ahaa, ma to je za auto mod mjenjača :)
Zvjezdica je snow mod mjenjača, a S je sport.
A i kažeš da slova trepere, ili kontakt ili krepava ekran. Tj. ili kontakt kojeg možeš sredit, ili kontakt kojeg nemoš.
Probao sam sa kontakt sprejem naspricati dzek i pinove na displayu ali nista nema promjene. Uzeo sam onu zastitu crnu sa displaya otraga dolje i ne vidim nesto da bi chipovi bili pregoreti ili slicno. Mozda je unutra dublje kvar. Probat cu drugi nabaviti i zastekati pa cemo biti pametniji.
 

Milosh

Test
Imam od prije sliku displeja izbliza, ovako izgleda.
Probaj lampom telefona izbliza osvijetliti taj ekran, najbolje kad se ništa na njemu ne vidi (bez kontakta). Trebao bi moći vidjeti unutra sve kristale koji postoje, pa potraži ova velika slova.
 

Denny_00

New member
Probaj lampom telefona izbliza osvijetliti taj ekran, najbolje kad se ništa na njemu ne vidi (bez kontakta). Trebao bi moći vidjeti unutra sve kristale koji postoje, pa potraži ova velika slova.
Velika slova se najbolje vide kad samo otvorim vrata. Kad nema pozadinskog svjetla onog narandastog. Onda se najbolje vide slova PNDR i CITROEN te broj 8 u sredini.
 

Milosh

Test
Velika slova se najbolje vide kad samo otvorim vrata. Kad nema pozadinskog svjetla onog narandastog. Onda se najbolje vide slova PNDR i CITROEN te broj 8 u sredini.
Eto to je uputstvo za našeg Sisčanina kako da to najbolje vidi. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Kod mene se ništa ne vidi pod svjetlom.
Ja i dalje mislim da ga jebe hardver negdje, a ne softver.
Na servicebox nudi samo ekrane za VTS do 8000 okretaja i ove za plebove do 6000, tako da nije krivi ekran.
 

Denny_00

New member
Da se nadovežem još sa jednim problemom danas na putu do mora. Nakon 300km vožnje autocestom brzinom oko 120-130kmh smo stali na pauzi jedno 15 min. Upalim auto i upali mi se Check engine lampica i pise na displayu Anti polution faulty. Nastavili voznju jos 100 km do cilja ali poruka je ostala. 🙈
 
Na vrh