C4 Picasso II Intensive 1.6 HDI 115 by markan1000

markan1000

Well-known member
Sigurno se već dosta puta pisalo ali ne mogu sad pronaći. S čim da premažem gume oko vrata, sad par puta nisam mogao otvoriti vozačeva vrata jer su mi smrznula? Na c4 II i c3 I mi se to nikad nije desilo koliko god bilo vani vlažno i hladno.
 

markan1000

Well-known member
174.000, napravljen redovni servis. Od ajmo reći vanrednih stvari dopunjen antifriz, što i ne bi bila neka drama da mi se ne čini da sam ga prije cca mjesec dana već dolijevao, odnosno sigurno jesam samo nisam siguran u koje auto. U koje god auto ga lijevao, nije dobro :) ako je Picasso, dva put u mjesec dana, sigurno negdje curi. Ako je C4 II, onda potencijalno imam problem na dva auta :eek:
uglavnom, gledam malo po temi, zadnjih godinu dana je bilo ok što se tiče održavanja, kvačilo, vilice, aditiv, ukupno cca 1000 EUR, ali može se reći da su to sve više manje potrošne stvari. Ohrabruje što u 2022. nije bilo posebnih vanrednih troškova.
Što se tiće oštećenog prednjeg branika, kasko je isplatio 4.000 kn, čini mi se korektno.
Idemo se voazati dalje, kakva je situacija na tržištu novih, a pogotovo rabljenih auta, oekujem da ću ga voziti još najmanje 100.000 km :)
danas dok sam se vozio sam baš razmišljao kako mi je trebalo dosta vremena da u potpunosti prihvatim ovaj auto, pogotovo dok ga je žena vozila više od mene. Otkad sam ga ja počeo voziti većinu vremena jako smo se zbližili i mogu reći da ga baš jako volim i mislim da je odličan value for money. Ima mana, ali bome i puno dobrih strana koje po mom mišljenju debelo pokriju te mane
 

markan1000

Well-known member
Ipak 2022. nije mogla završiti bez jedne vanredne intervencije. Zamijenjen zadnji lijevi ležaj, pa neka i to ostane zabilježeno. Ukupan trošak cca 900 kn i idemo dalje
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Ipak 2022. nije mogla završiti bez jedne vanredne intervencije. Zamijenjen zadnji lijevi ležaj, pa neka i to ostane zabilježeno. Ukupan trošak cca 900 kn i idemo dalje
Koji su bili simptomi (potrošenog ležaja)? Samo zvuk ili dinamika u vožnji? Hvala! Poz!
 

markan1000

Well-known member
Najprije mi se nedavno na jednom putu na more učinilo ko da mi auto ima 10-15% manje snage, uz duboki zvuk kojem mi je bilo teško locirati izvor. Zvuk me najviše podsjećao na zvuk ventilatora klime, tako da sam na prvu mislio da mi je klima stalno upaljena i da zato imam manje snage. Kad je počelo jače zujati, onda sam skužio da se zvuk pojačava s brzinom i odakle točno dolazi pa sam posumnjao na ležaj kao najizgledniji uzrok, i bio sam u pravu. Sad je opet mir tišina i auto normalno vozi.
 

markan1000

Well-known member
179.000 i kusur kilometara. Zamijenjena zadnja kliješta, diskovi, pločice... Ništa, ajmo dalje. Sljedeće na redu je veliki servis napraviti, taman se poklapaju i godine i kilometraža u isto vrijeme.
 

liberty

Well-known member
179.000 i kusur kilometara. Zamijenjena zadnja kliješta, diskovi, pločice... Ništa, ajmo dalje. Sljedeće na redu je veliki servis napraviti, taman se poklapaju i godine i kilometraža u isto vrijeme.
to je uobičajeno na toj km
koliko su koštala npr. samo kliješta ako znaš (po komadu)?
 

markan1000

Well-known member
to je uobičajeno na toj km
koliko su koštala npr. samo kliješta ako znaš (po komadu)?
pogledat ću doma na računu. ali čini mi se da su s cca 30-40% popusta koštala 200-250 eura po komadu, i onda se dobije 100 eura kaucije nazad po jednim starim kliještima. Svi dijelovi zajedno su me s velikim popustima i 200 eura kaucije koju sam dobio nazad, izašli 400 eura
 
Na vrh