C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Davno nisam napunio pun rezervoar :D. Razmisljam se da skinem tu plastiku i ocistim ekrane. Imaju te tragove prašine, nije da mi smeta, ali se vidi. Jedino moram i prekidač rucne skinuti. Bojim se da ne polomim nesto.
Da prijavim da mi se, evo skoro 6 meseci greska ABS/ESP Handbrake nije ni jednom vraćala. Smatraću da problema nije ni bilo :D.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sledece u planu je poliranje haube. Posto do sada nije dalo duze rezultate klasično poliranje. Sada cu i šmirglom 2000 da skinem te površinske tragove oksidacije i ostalo. Nakon toga ce ici ultra cut pa nakon toga blaga polir pasta. Kacim rezultate.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih dirao ekran, ali samo pod uvjetom da nabavi rezervni :D
Meni ono više izgleda kao greška sa polarizirajućim filterom, nego prašina. Njega možeš nabaviti "po kvadratu" i onda krojiti.

Jel, LCD taj ako rastaviš, imaš panel sa diodama, jedan sa pozadinskim osvjetljenjem i jedan polarizacijski. Tj. to je standardno, ne znam što citroen sve ima. Vjerojatno ima i jedan panel u boji, mislim da su ledice u osvjetljenju bijele.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pisali su po bratskom Srpskom forumu da je to prašina. Skidali i brisali, samo se ja nisam usudio iskreno. Naročito što moram skidati prekidač rucne kočnice.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas iskoristio lepo jutro da ispoliram haubu. Posto prethodna poliranja nisu dala rezultat na duže staze. Ovaj put sam koristio smirglu 2000. Oksidacija je najviše bila vidljiva na samoj sredini haube. Isao sam pranjem, glina sundjer, smirglanje. Nakon toga vuna i ultra cut, namerno sam podelio haubu na dva dela, da se vidi pre i posle.IMG_20220626_070416.jpgIMG_20220626_072029.jpgIMG_20220626_074927.jpgIMG_20220626_074942.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigao i polir disk od 150mm sa 3 sinteticke vune. Bas su mekane, postojeca vuna sto imam od 75mm je djubre u poredjenju sa ovim.IMG_20220728_123400.jpg
Uz to imam i 75mm frotir diskove. Malo, po malo, skupice se opremica.IMG_20220722_163715.jpgIMG_20220722_163708.jpgIMG_20220722_163527.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Razmisljajuci sta mi bilo bolje resenje od trenutne busilice, zbog ogranicene baterije, a cena nove baterije za 2Ah je negde oko 25e. Odlučio sam se za Parside brusilicu, meni treba prva brzina, koja je do 2800 obrtaja. Odmah sam uzeo bateriju od 4Ah, da se ne bih zezao više sa malom baterijom. Treba jos punjac da nabavim, jer ga u ovoj radnji nisu imali, plan je i dodatna baterija od 4Ah. Onda bi trebalo sa dve baterije da mogu veći deo auta ispolirati. Posto je brzina okretanja duplo brža od aku bušilice, moracu brze da prelazim preko laka, ali bi trebalo da ga bolje i "seče" , jer 1300 je minimum za neke rezultate.
Videćemo u praksi sta i kako ce biti IMG_20220806_090426.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prošao tehnicki, izduvni gasovi su prvo bili losi. Onda su ga isturirali, zasmrdeo celo dvorište :D. Posle je bio debelo ispod gornje granice.
Nisu mi pravili problem za LED sijalice u rikvercu, niti za LED zmigavce ispod retrovizora. Sve vreme sam gledao sta rade na monitoru. Ja zadovoljan tehnickim.
IMG_20220813_090504.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Primetio kad su bile jake kise, nekoliko dana, da mi bilo malo mokro iza svetiljke na krovu. Kod zadnje klupe, vec neko vreme sam sumnjao da oko antene na krovu ulazi malo vode. Ne toliko da sad vidi na nebu auta, ali ovaj put zbog kolicine padavina sam video dve linije. Danas sam zalio to čuvenim silikonom na oluke. Ni ne vidi se da sam radio. Sad može i pod vodu, posle svih intervencija koje sam imao oko vode :).
E sad, ono glavno. Haubu sam ranije polirao, ali mislim da su stare paste imale silikona, jer posle malo vremena opet se pojavi kao matirano na laku. Nekoliko puta sam pokušavao to da uklonim, sa K2 ultra cut i W5 polir pastom, no, kratkog daha je bilo.
Jutros operem auto jer je bio bas prljav, nadjem hlad na nekom parkingu.
Uspeo sam da otklonim te matirane "ploče" na laku, trebalo mi je dosta. Malo je i smirgla radila, no sve vreme Heavy cut pasta i frotir disk. Dalo je rezultata na 2800 obrtaja, tvrd lak :D.
Nisam imao baterije da prodjem sa fine cut, pa cu to sledeci put.

Pre poliranjaIMG_20220827_081543.jpgIMG_20220827_081552.jpgIMG_20220827_081527.jpg
Posle poliranja
IMG_20220827_095922.jpgIMG_20220827_095934.jpgIMG_20220827_095929.jpg
 
Na vrh