C4 - foto, video, recenzije, tuning, styling...

Phantom

Drajver
pozdrav ljudi, da li neko od vas ima iskustva sa lijepljenjem karbonske folije na retrovizore od auta, napravio bi nešto ovako kao na minuti 3:25 ...
mada ovaj VW ima karbonske retrovizore, pošto za c4 b7 nisam zaslijedio bi napravio varijantu sa folijom...
[ame]https://youtu.be/HZ7pbtVp-NI?t=3m25s[/ame]
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Retrovizori su malo zeznutija površina za oblačenje, ali da se. Iz tog razloga folija mora biti kvalitetna (ne kineska). Montaža nije nemoguća ali postoji poseban trik, ajmo ga tako nazvat
 

Phantom

Drajver
slazem se, kinez ne dolazi u obzir, gledao sam na amazonu VVIVID XPO Black Carbon Fiber dobila je ocijenu 4+,
postoji poseban trik
jel misliš feniranje ili :confused: , gledao sam na youtube ali opet nije mi sasvim jasno, čak razmišljam da profi dam nekom da sve skupa odradi...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Izreže se komad i nalijepi na okvir prozora auta (prozor mora biti otvoren). Dovoljno je gore i dole.
Onda ga ugriješ fenom i guraš sa šakom unutra... kad dobiješ dovoljnu udubinu, pustiš da se ohladi i ostane tako deformirana.

Slijedi skidanje i montiranje... radi ove prethodne deformacije, folja bi puno lakše trebala sjest, a kod naknadnog grijanja će obuhvatiti retrovizor ko hobotnica.
Trebat će možda jedan, dva puta da se skuži, ali nije teško i funkcionira ;)
 

Phantom

Drajver
gledam android radio i naletim na ovo, izgleda ko svemirski brod odnosno tesla style ;),

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kiCuJKNY1M0[/ame]
 

Mirage

Well-known member
Meni je glupo što su mi kontrole ventilacije i klime na tipke dobri stari kotačići zakon a kamol ovo.

Ajde 2 din radio i multimedija ali ovo.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma klima i radio moraju biti odvojeni i fizičkih kontrola.
Na c4 je klima još i OK jer su veliki kotačići za namještanje, ali problem je što nemaju feedback nikakav. A3 je super po tome pitanju jer su kotačići metalni i klikću kad ih mičeš pa znaš što se događa. C4 prve generacije neću ni spominjati, ona klima je kriminalno loše izvedena. Dvaput pogineš dok namjestiš smjer puhanja zraka.

A veliki ekran mora doći i sa "komandnim modulom" negdje kod mjenjača. Opet, kako je u A3 8V, taj auto ima jedne od najergonomskijih kontrola koje sam probao, izuzev kontrole tempomata, to je autistično malo, u stilu one ručice iza volana na c3 i DS3, ali ipak malo bolje.

c4 je izuzetno zastario iznutra i nema tog televizora koji bi ga spasio :D

E, ovoga se još uvijek sjetim sa suzom u oku.

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda treba malo da se navikne ruka... al doma su dva s tipkama na volanu i Citrać s tipkama na pipmpeku iza. Meni je to puno bolje riješenje... i estetski, jer se ne vide, a i lakše je tipkati... možeš sa tri prsta, a ne samo palcem.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
gledam android radio i naletim na ovo, izgleda ko svemirski brod odnosno tesla style ,
Dojmljivo je da postoji gotov plug'n'play sistem sa softverskom podrškom. To je čista petica, ali zato jedinica za funkcionalnost. :) Ako moram skretati pogled s ceste i tražiti kontrole za ventilaciju i klimu, to nije to. :whistling:
 

Phantom

Drajver
Dojmljivo je da postoji gotov plug'n'play sistem sa softverskom podrškom.
to je mene najviše i začudilo, daleko da bi ovo ugrađivo :), nažalost citroen izbacuje fizičke kontrole za klimu i sve ide na display, recimo punac u c4 cactusu ima sve na ekranu, i baš mi ide na živce ono tipkanje po ekranu, ja jesam za minimilizam samo neke stvari moraju biti na dodir. Nažalost mislim da PSA ide u taj smijer da izbacuje fizičke tipke a sve daje na display control što je nepraktično...

c4 je izuzetno zastario iznutra
da jeste, samo i dalje ima onu ljepotu koji meni njemac nema, recimo ovi ringovi na instrumentalnoj tabli, jesu plastika ali i dalje mi izgledaju ekstra jedino bi volio da su postavili kao u alfe satove a ne digitalne ali :cenzura::cenzura::cenzura:iga...
 
Na vrh