C4 Cactus by "silk"

silk

New member
bok svima!
napišem nešto više o sebi tamo negdje u topiku za predstavljanje...
za sad samo fotka darth vader mobila...
friško preuzet prošli tjedan, ja prezadovoljan...



edit:
ugl. zadnjih 10 god sam tlačio twinga sa zabavnih 16v ali prije koji tjedan je prdnuo na rosu
i time dao do znanja da je vrijeme za nekaj novo...
uz to imam i xsaru picasso koja je slično godište twingu al uglavnom ju stari vozi...
xsara mi je oduvijek bila premekan i ljuljav auto, a kaktus joj nije nimalo sličan nasreću...
 
Posljednje uređivanje:

silk

New member
tnx :)
ugl. verzija s E-HDI 92 motorom, Shine oprema + alu felge 17"
prvi put vozim automatik i to mi je kod kupnje bila jedina upitna stavka, sad napokon vidim sve prednosti... mjenjači na volanu su skroz kul, brzo prebacuju. gas pedala ima dva koljena, ako ju stisneš do kraja (drugo koljeno) prebacuje u nižu za preticanje i sl.
trebalo mi je dan dva za naviknut se na njegovo automatsko prebacivanje brzina, pogotovo druga/treća, malo sindrom klanjanja, al brzo sam skužio na kojim okretajima prebacuje i prilagodio stiskanje gasa, tj popuštanje... kod usporavanja za npr oštro skretanje ili uzbrdicu prebacuje genijalno točno i bez ikakvih ljuljanja i trzanja, uopće i ne skužiš da je prebacio...
eto, ja se tome čudim jer fakat nisam automatik ikad sjeo vozit prije... ali s obzirom da je auto zbunio i lika koji radi u autopraoni x godina i vozio je sve moguće aute, nije mi bed. znači umjesto mjenjača postoje samo te tri tipke D, R i N i ručna kočnica, i naravno šifteri na volanu koje na prvu i ne primjetiš...

kao što je zzing napisao, zadnji prozori krilca nisu nikakav problem, na twingu ih ionako nisam nikako mogao otvarati uopće pa nikad nisam imao problema, i na more i na planine i pola evrope pun auto ekipe i sve 5... i klima radi svoje i zato je tu... bio sam nabrijan na panoramski krov ali ne otvara se pa i nema previše smisla (na twingu sam imao takav na otvaranje).

da sam ganjao veći gepek i općenito više prostora uzeo bih definitivno c3 picasso, ali i ovo mi je velik skok od prijašnjeg auta i uopće nemam potrebe za veći gepek. u twingu sam prevozio čuda i odradio nebrojeno dostava i rijetko kad bi uzeo picasso od starog, eventualno kad je bio neki dugačak teret... tako da sam siguran da mi prostora neće falit.

potrošnja na prvih 500km mi je 5 litara... Ali, u to je kombinirana gradska vožnja, autocesta, sljeme svaki drugi dan i tako to... kad sam mjerio samo gradsku vožnju bio je na 4,2l ali i to je bilo uz malo agilniju vožnju...

sve u svemu privikavanje je ugodno i prezadovoljan sam autom.
bit će još neka fotka vjerojatno uskoro ;)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Predobar :wub::stovanje:
Èestitke na kupovini i puno sretnih i zadovoljnih kilometara :aplauz::palac-gore:

Kolko te izišel ak nije tajna :confused:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Auto je super, :palacgore::hello:Sretno i puno km u njemu. Sad uživaj i guštaj u vožnji. Kao što su kolege gore rekle čekamo još slikica i malo opširniji opis tvojih iskustava sa bodljikavim citračem:D
A nadam se da češ se priključiti i susretima i druženjima naših forumaša i svih ostalioh ljubitelja Citroena.:grin:
 

silk

New member
hvala svima, drago mi je da vam je drago :D
ugl, cijena je s popustom bila takva da ju nisam mogao ignorirat... mislio sam uzet onaj srednji paket opreme a razlika u cijeni bi bila zanemariva, pogotovo na 5 god i leasing... ugl 131.000 je ispao ovako...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja ti skoro pa ne vjerujem, nisam još do sad čuo da Citroen da 15% popusta.

Uglavnom svaka čast, stvarno se nije moglo nać bolju ponudu. Nego samo ti nastavi sa slikama, nemoj se sramit :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
nisam još do sad čuo da Citroen da 15% popusta
koliko su cjene različite za razne modele i kod raznih dilera u to sam se i sam uvjerio ovo nije na granici SF več vrlo vjerovatno.

Ja kad sam uzimao auto jedne felne koje su mi upale u oko su bile u doplati 12400kn:eek:
da bih poslje tri mjeseca iste te felne u ovlaštenom bile u garnituri 3800kn:shock:
pa se sad ti računaj. tako isto u nekoj drugoj opremi.

probaj moj auto složiti sad za 124,000 kn sa opremom koju imam i sa setom zimskih čeličnih od 16" koje su kupljene sa autom. pa češ vidjeti da ne možeš do te cjene. jer je sad veća. Tako da isti auto neki plate po jednoj cjeni a drugi po drugoj. kako se kome potrefi.
A ja ču ako treba i račun staviti na forum.
 

NodiSa

RajvoSa
Ovo sto @ZlatkoC4 zbori je 100% tacno... Neki dan je drug htjeo kao mog, +/- mozda neke sitnice i ne moze se doci do cijene nikako (naravno gledao je isti model - bez LEDova).
 

silk

New member
jep, 13% je bilo u igri :D i ja sam pao sa stolca kad mi je čovjek dao ponudu u ruke...
s obzirom da sam došao u salon na skejtu mislim da sam ok prošao hahahahh... auto je bio na stanju pa vjerujem da je i to igralo ulogu... ugl. sretan ko dete :D

bit će slika samo da odem nekud u prirodu malo, nađem neki kadar i to ;)
 

Silentshoot

Active member
Super cijena,stvarno odlično,ja kada se sjetim da nisam od ovlaštenog dobio jednu kemijsku ili privjesak za ključeve a 126t kn dobili...sramota...
 

silk

New member
sve mi je jasno :) i ja sam naviknut na 0% ljubaznosti i 200% bezobrazluka, ali srećom ovaj put u salonu jako kul scenarij... naravno, od osiguranja i leasing kuće samo glavobolja i kišobran koji je prilikom prvog otvaranja lansiran i srećom nije pogodio nikog u glavu... btw. mislim da se pri kupnji twinga i xsare prije 10 god nisam ni sjetio pitat za popust :confused:
 

ZlatkoC4

Well-known member
cactus nam je sigurno na godišnjem čim ga nema ili toliko uživa u vožnji da se ne stigne javiti i podjeliti dojmove:D
 

silk

New member
hahhahaha, bio malo odsutan... ali ne servisi nego Istra...

ugl. po staroj cesti do Pule 4.3 litre (al ne penzionerski), a autoputom nazad 5.5 (edit) gas do daske... prosjek mi je zadovoljavajući... četvero ljudi i pun prtljažnik
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh