C4 Cactsus 2015 . 1.6 hdi kamera

baco1

New member
Probat cu nac u svojoj okolici nekog tko ima kinesku kameru i koja mu provjereno radi u autu i probat ju spojit da eliminisem mogucnost da je moja neispravna .Mada cisto sumnjam da je bas do kamere .Da je neispravna ,vjerojatno ne bi radila niti kad je auto ugasen .Ja imam kameru original koja je u zadnjim vratima . ,Pokazao sam ju par postova vise na slici ,al ne znam koje bih zice trebao spojit za video .Cisto da i nju isprobam
 

szahtila

Well-known member
Da, ali opet, zašto bi postojala funkcija dimanja rikverc svjetla. Nema baš smisla.
Uloga PWM signala kod led rasvjete nije dimanje svjetla već regulacija napona kako bi struja kroz led bila konstantna, tj ograničena na vrijednost koja je tom led modulu potrebna za rad neovisno o mogućim varijacijama napona. Naravno može se koristiti i za intezitet svjetla, kao kod dnevnih svjetla koja imaju dvije razine svjetljenja. Uglavnom struja kroz led mora biti ograničena inače bi došlo do pregaranja led diode.

https://en.wikipedia.org/wiki/LED_circuit
 

Milosh

Test
Ma znam to, ali opet bih rekao da je logičnije i jeftinije koristiti neki drugi sklop/šemu za konstantnu struju nego pwm. Možda se i varam, ko zna šta im je lakše i jeftinije.
 

szahtila

Well-known member
Ma znam to, ali opet bih rekao da je logičnije i jeftinije koristiti neki drugi sklop/šemu za konstantnu struju nego pwm. Možda se i varam, ko zna šta im je lakše i jeftinije.
Nema tu neke bitne razlike u smislu cijene
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Probat cu nac u svojoj okolici nekog tko ima kinesku kameru i koja mu provjereno radi u autu i probat ju spojit da eliminisem mogucnost da je moja neispravna .Mada cisto sumnjam da je bas do kamere .Da je neispravna ,vjerojatno ne bi radila niti kad je auto ugasen .Ja imam kameru original koja je u zadnjim vratima . ,Pokazao sam ju par postova vise na slici ,al ne znam koje bih zice trebao spojit za video .Cisto da i nju isprobam
Čudno mi je da ta original kamera već nije spojena... Ne bi ju tvornički ugradili i onda ostavili "nespojenu"?
Pogledaj imaš li na QuadLock konektoru koji se spaja na SMEG+ na pinovima označenim crvenim slovima spojene žice. Ako da - onda te žice idu otraga do kamere pa bi trebalo dijagnostikom (Diagbox) vidjeti što je s njom. Možda su korodirali spojevi na džeku u 5. vratima pa ne daje sliku ili se ne "pali" kad je uključen rikverc, ili je čak i sama kamera umrla (kratki spoj na + žicu usljed vlage, korozije...)?
 

Prilozi

baco1

New member
Problem DIJELIMICNO rijesen .

Treperenje slike je stvarao svaki + osim jednog ,a taj jedan je + sa kineksog interfejsa . Plus kemere MORA biti doveden sa ljubicaste ili crvene zice ! koja ide u kameru . Ima na slikama koje sam postavio u gornjim postovima

Problem koji nije rijesen je taj sto ce ledice na kineskoj kameri koja je u tablicama ostati upalejene jos 2 minute poslije izbacivanja iz rikverca ili gasenja motora .Kada je auto ugasen i daljinski zakljucan ,prilikom daljinskog otkljucavanja ledice ce se upaliti kao i kad se otvore vrata od vozaca .Na druga vrata nece reagirati .Taj problem pravi kineski iterfejs jer sve ide preko njega .Zalio sam se Aliju na taj problem sinoc i danas je stigao odgovor da mi priznaju povrat pola sredstava .Slozio sam se .Sto se tice kvaliteta slike ,po meni je odlicna .Nikakva razlika izmedju originala i nje
Čudno mi je da ta original kamera već nije spojena... Ne bi ju tvornički ugradili i onda ostavili "nespojenu"?
Pogledaj imaš li na QuadLock konektoru koji se spaja na SMEG+ na pinovima označenim crvenim slovima spojene žice. Ako da - onda te žice idu otraga do kamere pa bi trebalo dijagnostikom (Diagbox) vidjeti što je s njom. Možda su korodirali spojevi na džeku u 5. vratima pa ne daje sliku ili se ne "pali" kad je uključen rikverc, ili je čak i sama kamera umrla (kratki spoj na + žicu usljed vlage, korozije...)?
Na svakom Cactusu koja ima zadnju kameru je spojeno ozicenje do kamere .Problem je u samom radiu .Neki modeli imaju sve u kompletu ,a neki poput mog (zavisno od kupljene opreme ) nemaju .Taj radio u kojem je i navigacija se mora kupiti u Citrone servisu ili uzeti sa nekog drugog auta .To je ono sto traze u OS Citrenu 550 € .Ja imam samo "pripremu" a u to spada samo kamera sa instalacijom .Tako mi je receno u servisu .Videjeli su to po serijskom broju sasije
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Čudno mi je da ta original kamera već nije spojena... Ne bi ju tvornički ugradili i onda ostavili "nespojenu"?
Pogledaj imaš li na QuadLock konektoru koji se spaja na SMEG+ na pinovima označenim crvenim slovima spojene žice. Ako da - onda te žice idu otraga do kamere pa bi trebalo dijagnostikom (Diagbox) vidjeti što je s njom. Možda su korodirali spojevi na džeku u 5. vratima pa ne daje sliku ili se ne "pali" kad je uključen rikverc, ili je čak i sama kamera umrla (kratki spoj na + žicu usljed vlage, korozije...)?
Ti je za
na pinovima označenim crvenim slovima spojene žice
To je zapravo napajanje displeja i CAN komunikacija?
 

szahtila

Well-known member
Da. Masa, napon (12V) te CAN H i L signal (slika koja ide na display kad je kamera aktivna)...
Kroz Can komunikaciju ide sva komunikacija između svih ecu-a u vozilu, ne samo slika u smislu slike
Momci HVALA na TRUDU i pomoci .Ako vas put nanese u Vukovar obavezno se ovdje javite na PP JA CASTIM :)
Daleko si, ali nikad se nezna kud nas život nosi
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na svakom Cactusu koja ima zadnju kameru je spojeno ozicenje do kamere .Problem je u samom radiu .Neki modeli imaju sve u kompletu ,a neki poput mog (zavisno od kupljene opreme ) nemaju .Taj radio u kojem je i navigacija se mora kupiti u Citrone servisu ili uzeti sa nekog drugog auta .To je ono sto traze u OS Citrenu 550 € .Ja imam samo "pripremu" a u to spada samo kamera sa instalacijom .Tako mi je receno u servisu .Videjeli su to po serijskom broju sasije
Hmm...
OK, ovo pomaže razumjeti situaciju!
No, ne treba biti SMEG+ s navigacijom da bi radio prikaz kamere. Možda to dvoje ide u istom paketu opreme pa su zato tako rekli u servisu. No tehnički, navigacija i rikverc kamera nemaju veze.
Ja bih to probao spojiti na Diagbox i vidjeti ako se može uključiti opcija prikaza kamere, tj. aktivirati ju na postojećem uređaju. On je hardwerski za to sposoban, samo je softwerski limiriran...
Za novije modele radija, ove koji imaju CarPlay (SMEG+IV2 te sve NAC uređaje) za to je potreban pristup Stellantis serverima, no za RT6 (a mislim i za SMEG i SMEG+) to nije potrebno.
No, ako nemaš Diagbox i već si (nekako) upogonio kinesku kameru, onda će biti dobro i tako...
 

baco1

New member
Postovani prijatelji .Ima li detaljno uputsvo o tome kako se ubacuju nove mape Citroen C4 cactus .Sustav na slici u postu Br 6 .Ovo sto imam je skoro pa neupotrebljivo jer su veoma stare

Ne znam nista o tome .Gdje skinuti mape ,a pogotovo ne znam kako ih i ubaciti .Pa ako ima netko voljan detaljno objasniti ili me uputiti na stranicu koja detaljno objasnjava .Bio bih mu zahvalan
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
SMEG+ na zadnjem sw, ali su karte iz 2017?
Cijela Europa košta 129€. Ako ćeš pojedinačno po regijama to je 99€ svaka (ne isplati se).
Ovdje imaš upute što i kako. Kad se registriraš i ulogiraš (uz “Remember me”), linkovi će biti vidljivi i aktivni (uz “Like” na post)…
Javi u PP ako negdje zapneš!

PS: update mapa bi spadao pod drugu temu. Tamo već imaš pitanja i odgovore o tome…
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

baco1

New member
SMEG+ na zadnjem sw, ali su karte iz 2017?
Cijela Europa košta 129€. Ako ćeš pojedinačno po regijama to je 99€ svaka (ne isplati se).
Ovdje imaš upute što i kako. Kad se registriraš i ulogiraš (uz “Remember me”), linkovi će biti vidljivi i aktivni (uz “Like” na post)…
Javi u PP ako negdje zapneš!

PS: update mapa bi spadao pod drugu temu. Tamo već imaš pitanja i odgovore o tome…
Iz neiskustva na forumima i moje aljkavosti nisam uspio nac temu koji si postavio .Moja greska. Isprika

Slavko ,hvala na vremenu i ljubaznoscu
 
Na vrh