C4 by NightSTALKER93

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Lepo lepo :D
Autoban i leti do ibera.

Èekaj da neke ljetne gume sa boljim indeksom brzine stavim gore, trenutno je (V) 210 gore, pa ćemo ih zavrti do kud ide :D
 

Cutac

Prèkaroš
Jel te ne smeta za oči to plavo osvijetljenje?
Meni je osobno najbolje zeleno u Saabu i žuto u drugom Avensisu i c4 prve generacije.
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Nimalo, baš mi je gušt. Ima još i bijelu u ponudi koja mi je meh.
A i da se regulirati sa 16 nivoa svjetline.

I jedna od jutra sa kolegom francuzom di smo išli po bregima :D
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Preporucio bih ti da ugasis kratka i koristis dnevna jer su zaruljice i balasti poprilicno skupi
Sad još malo nek gore za guše :whistling:

Meni se ta plava isto bas bas svidja. Kod mene je verzija samo sa crvenom/naradzastom
Jel se da to kako promijeniti ili je to ugrađeno, takve su pozadinske žaruljice?

Mali izlet danas par frendova i vožnjica za kraj godine :)

U KA, malo nas nije vrijeme poslužilo, slinila je kišica i oblačno bilo

Na oborncima Save



I after pranje party, nisu bili zmazani nego hartavi :D


P.S. jel ima neki bijeli C5 Tourer na forumu? Dobro ga je gario frajer tam od Draganića do ulaska u Karlovac :cool:
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Od srijede napokon nove šlape :) Teški preporod haha em je hladno ovdje po švabiji em su ljetne bile potrošene...a sad puni profil, propisan tlak i puno su tiše, milina za voziti, a i puno sigurniji osjećaj :)
Bridgestone Blizzak LM005 225/45 R17 91H Made in Spain DOT 1723

Malo je sve hartavo, al ga ne bum pral sad, obzirom da je trenutno vani oko nule ...




Sad morem u šumu pukat trupce van kolko profila i ripni ima :)


Jedna za finiš
 

Prilozi

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Peh...taman pred put i sa ovim nižim temperaturama odjebala me zadnja desna kočnica...
Jučer popodne, i sunca je bilo, ali oko -4, primijetio sam kako se auto ne kotrlja onako skroz slobodno u leru, al reko, ajde, nisam ga vozio dan-dva, hladno je, bude se razgazilo i zagrijalo. I idem navečer doma, kratka relacija, možda kilometar, sad se već jače osjeti otpor. I danas ujutro zovem par mehaničara, nađem jednog slobodnog i blizu je, ima jedva kilometar, upalim ga, normalno dobim notifikaciju da je otpuštena ručna kočnica (električna je) kod kretanja osjetim još jači otpor nego večer prije, jedva krećem, borim se. Na semaforu i zavoju jednom 'driftam', zablokiran skroz kotač, dođem do mehaničara, tamo se dimi iz zadnjeg kotača...
Zove čovjek veli nakon što se zagrijalo sve malo u radioni, radi normalno. Zamijenio je sajle ručne i disk pločice, obzirom da se spalila ta jedna i to je to. Idem uskoro po njega valjda bude sve drugo ok
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Ugl 300 ojra kasnije, i imam nove disk pločice zadnje (Bendix, nikad čuo, ali ok, vidjet ćemo kak će se ponašat kroz vrijeme), nove sajle ručne L+D, i zamijenjeno ulje i filter ulja (to je bilo moje). Ne znam koliko je inače posla sa tim, normativ rada, ali...ujutro odfurao auto, napravili dečki mjesta na dizalici, dijagnostiku i popodne sam pokupio - sve isti dan, nenajavljen pa je valjda ok :)

Nakon takvog prepada u petak, prošao je C4 junački 1080km HR-SLO-AT-DE u dva dana :cool: Cesta je, fala lepa, bila skroz suha, vani neki sitni minus, prosjek brzine 100kmh+ možda kasnije pofotkam dok je još na Trip Compu. I mogu reć da se čisto fino nosi 2.0 po autobahnu sa njemačkim mašinama 😁

Bilo je zanimljivo vidjet dio prosvjeda poljoprivrednika jučer nekih 50akm prije Mucnehna, nekih 40ak traktora pod rotirkama u blizini autoceste na polju i neki mega-krijes si palili...

Dodatno, zaboravih reći, kupio sam prije nekih mjesec dana prednje (28EUR) i zadnji (9EUR) brisače Bosch AeroTwin. Prije kupnje sam pronjuškao po forumu i naišao na par pozitivnih recenzija za te Bosch AT, uzeo, isprobao i nevjerojatno je bilo kad sam progledao haha a do prije toga sam imao njegove sa čim sa ga uzeo...tak da lekcija definitivno, treba ćešće mijenjati brisače, čim krene musati na kritičnim dijelovima, zbilja je upgrade na sigurnosti u vožnji :)

Eto toliko za sad, pivili! 🍻
Stats: 1081km, 6,6L/100km i 104kmh prosjek :cool: Inače bude oko 6,0L/100km, al zima, klima, konstanto usporavanje i ubrzavanje kroz određen sekcije, pa 150kmh na tempomatu i tak uzmu svoj danak 🤭
 
Posljednje uređivanje:

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Bemti, svaki put prije nekog putovanja ostavim neku lovu za servis na C4 :ROFLMAO: ...ovaj puta, prvo punjenje klime 50-60 ojra, da bi mi rekao da je falilo 200gr plina. I veli bilo bi dobro da se napravi dodatna dijagnostika. Reko može, aj petak. I odfuram na klima servis i dijagnostiku natrag...paf. Veli kiler klime pušta...reko novi je, nema godina dana, stiže dugo toplo ljeto kako izgleda, reko - mijenjaj. Zamijenjen kiler (Valeo veli mi majstor da je to OG ugradnja), napunio klimu, 230 ojra kasnije...hladi, radi...nadam se duže sada. Pokazao mi je bio stari kiler, pušta na 2 tri mjesta, slinio po malo (vidio po indikatoru i ulju), neki noname, nismo vidjeli koji...a nalja je bila sastrugana...
Od ostalih stvari, veselih 260tkm na grbi i gazi dalje. Na redu je mali servis, barem ulje i filter ulja, i čekam napokon da nađem vremena zamijeniti ulje u getribi, a nikak...
SERVICE svijetli zbog TPMS-a koji su već neko vrijeme pri kraju života. 😅 Na idućem mijenjanju guma ću ih vjv nabaviti, sada mi ne bi stigli zajedno sa ljetnim gumama, a nije mi kritično to.
Prst prašine pls ignore, ali da bode u oko, bode samo na slici haha

C4 uplaod.jpg
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Sad još malo nek gore za guše :whistling:


Jel se da to kako promijeniti ili je to ugrađeno, takve su pozadinske žaruljice?

Mali izlet danas par frendova i vožnjica za kraj godine :)

U KA, malo nas nije vrijeme poslužilo, slinila je kišica i oblačno bilo

Na oborncima Save



I after pranje party, nisu bili zmazani nego hartavi :D


P.S. jel ima neki bijeli C5 Tourer na forumu? Dobro ga je gario frajer tam od Draganića do ulaska u Karlovac :cool:
Samo C4 ima lijepe felge. Ovu drugu dvojicu vlasnici ne vole...
:cry:
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
To je bila zimska služba haha
Golf zapravo ima solidne, a Renault (nema ga više) je isto imao neke fine, 5 spoke... :cool:
Probam nabavit fotke!
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ne kužim... Po zimi ima ružne čelične felge (čak i bez "radkappe"), a drugu polovicu godine ima "fine, 5 spoke"?
Dakle, vlasnik ga voli samo ljeti, a zimi je k`o ružno pače?
:cool:
 
Na vrh