C4 2007 odignut prednji trap

Jaskooo

Member
Pozdrav
Primijetio sam da je na mom C4 naprijed vece rastojanje izmedju gume i blatobrana nego nazad (sigurno i 2cm visi), i uopste na drugim C4 koje srecem. Ja nista nisam radio tu, tako je kupljen. Sta bi moglo biti, pogresne opruge ili ?
 

sir.Oliver

Well-known member
a što odmah opruge ? što ako je to dotrajao amortizer /i ? ja bih prije rekao da je amortizer a ne opruga . govorim iz ličnog iskustva .
 

Cutac

Prèkaroš
Teško da ima dva blokirana amortizera. A i da ima, prije bi otvorio temu da mu je auto ultra neudoban, nego da se čini previsokim.
 

sir.Oliver

Well-known member
Teško da ima dva blokirana amortizera. A i da ima, prije bi otvorio temu da mu je auto ultra neudoban, nego da se čini previsokim.
zašto blokirana ? a da nisu možda iscureli ? auto postaje mekši , na neravninama poskakuje , u krivinama se više naginje ... kao da je wartburg .
 

Jaskooo

Member
Ma nije nista blokirano, skidani su skoro mijenjane solje amortizera samo, ali i prije je to bilo. Ne rece majstor da nesto amortizeri ne valjaju. I da, poprilicno nesto lupa na desnoj strani a ne mozemo da odgonetnemo sta je. Lufta nema nigdje kako sko gledali a i dalje lupa na malim neravninama, i maloj brzini, kao da ce se raspasti
 

sir.Oliver

Well-known member
Četiri metra lima i pet meteri dima :D


Jer kaže da mu je prednji kraj 2 centimetra viši nego što bi trebao biti.
i upravo zbog toga sumnjam na amortizere ..... oslabili su pa opruga digne auto višlje nego je normalno
Četiri metra lima i pet meteri dima :D


Jer kaže da mu je prednji kraj 2 centimetra viši nego što bi trebao biti.
zaboravio si kako ide cela rečenica ? Wartburg limuzina , paklena mašina ... 4 metra lima ,5 meteri dima
 

Cutac

Prèkaroš
oslabili su pa opruga digne auto višlje nego je normalno
Opruga diktira visinu auta, ne amortizer. Osim ako se radi o prekratkim amortizerima koji su top-outani (izvučeni do kraja) pa je auto niži nego što bi trebao biti. Ali amortizeri mogu podići auto samo ako su loši i ako su zapeli u izvučenom položaju.

I da su najlošiji, jedna poštena rupa bi ih sabila. Osim ako su stajali 16 godina na polju pa se klip zavario za cilindar radi hrđe.
 
Na vrh