C4 2.0 hdi by Chiffo

markan1000

Well-known member
hahaha, vidiš kako je svijet mali. ko zna, možda se i znamo iz viđenja, ja sam od tamo, na privremenom radu u zg :) a auto ti je očito raritet :cool: i stvarno upada u oko, bar nama citroendžijama
 

Chiffo

New member
Možda, viksa mi je u Betini. A ovo okretanje za citroenima je nama svima subjektivno, ako pored mene prođu nabrijani golf ili c4, golfa niti ne skuzim vec gledam sam citrace. :)
 

Dr. Beast

New member
Panorama krov je skroz kul, baš prosvijetli unutrašnjosti. Na žalost, zvijezde videl kroz njega još uvijek poradi vremena vidio nisam. :D
E da, i ponekad se čuje na rupama i onim sitnim ležečima da radi, onak kao da kvrcne. Imao prije kabrija, on je pak cijeli kvrcao prilikom prelaska preko neravnina i u zavojima, ovaj tu i tam, mene ne smeta jer znam da nemre bez toga.
U kupnji sam novoga auta i u uži izbor mi je ušao C4 1.6 e-HDI Medveščak+. Zanima me koliko se gubi po visini s panoramskim krovom i koliko je izraženo to kvrckanje jer sam alergičan na cvrčke u kabini. :grin: Da li se cijeli sustav doima čvrsto i trajno?
 

markan1000

Well-known member
ako nije tajna, nisam vidio da si napisao gdje si ga našao ovako malo rabljenog, s obzirom da ih ima malo. u citroenu ili ti se posrećilo ovako sa strane?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Od auti što sam ja vozio sa tim sistemom, može se ugasit ali se ponovno pali kad se drugi put upali auto. Al vidim da po internetu pokušavaju hakirat te idiotarije na razne načine.
 

Dr. Beast

New member
izbor ti je dobar:palac-gore:

Žao mi je samo što sa medveščakom ne daju motor hdi 115 bez stop-start sistema.
inače je motor super.
Može pojašnjenje zašto? Što nije da svi motori e-HDi 115 Airdream BMP6 / BVM6 i e-THP 130 BVM6 sadrže sustav Stop & Start, neovisno o opremi?
 

Chiffo

New member
Nije tajna, iz citroena sam ga uzeo. A što se tiče panorame, hobit sam, ali frendovi od 1,85 nisu se zalili da im smeta za bulju. Krov kvrcka kada se penjem na rinzol, a to je 2, 3 puta godisnje, tak da mene ne smeta. I naravno, to se cuje kad je radio ugasen, ovak ne.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Može pojašnjenje zašto? Što nije da svi motori e-HDi 115 Airdream BMP6 / BVM6 i e-THP 130 BVM6 sadrže sustav Stop & Start, neovisno o opremi?
Krivo sam se izrazio.
trebali bih dati isti motor da biraš sa i bez sutava stop-start.

ako hočeš u medveščaka hdi 115 dolazi sa navedenim sustavom a zašto nebi isti motor bio i bez tog sustava. zašto ne bih bio samo hdi 115.


Jer ti nemaš izbora imaš motor 90 i 115 i to je to. Govorim o dizelima, dok u nekim vani zemljama nude i druge motore. npr u Njemačkoj je to C4 HDi 150 Exclusive
 

Dr. Beast

New member
S obzirom da mi je stop-start sustav dosta nepoznat ima li kakvih negativnih karakteristika?

Još uvijek se dvoumim za panoramu...:whistling:
 

ZlatkoC4

Well-known member
To jos sa sigurnošu niitko ne moze reci jer je novo. Ali vani cittajuci ima dosta oprecnih misljenja. Zato ja volim ono provjereno. I. Nebih taj sustav.
 

Chiffo

New member
Jer ti nemaš izbora imaš motor 90 i 115 i to je to. Govorim o dizelima, dok u nekim vani zemljama nude i druge motore. npr u Njemačkoj je to C4 HDi 150 Exclusive
Vidiš, nisam znao da kod nas više nema 2.0 hdi-a u ponudi... Kad su to povukli i zašto?
 

ZlatkoC4

Well-known member
U tom mi slučaju jedino ostaje opcija od 90KS. Njega sam vozio, ali mi je prvi izbor 115KS zbog 6. brzine

Znam i mene je to bilo poljuljalo. Pa sam rađe uzeo 92ks. Iako bi mu šesta dobro stajala:grin: Biće to i ovako uredu. Na c3 sam imao 1,4 hdi pa radio 10god. Bez greske. Tako će i ovi.

Chiffo

Ne znam zasto ali vec ga u drugoj polovici 6mj. Nisi mogao dobiti. U Italiji možeš isto svasta kombinirati. Ali kod nas ne.
 

Chiffo

New member
Pokupio sam auto danas sa redovnog servisa na 60000 km na kojem sam ih zamolio da mi update-aju software na navigaciji. Auto mi je progovorio hrvatski! Ujedino na popisu posljednjih poziva se sad prikazuju imena (prije kad bih ugasio auto pa ponovno upalio prikazivao bi se popis brojeva pozivaoca ali ne i njihovih imena, na ios-u 7). :) Jedino su mi sad senzori za parkiranje tiši nego prije, ali mislim da ću to moći sam riješiti. Koliko sam skužio čitajući po forumima, od ne znam koje verzije se firmware može preko usb-a sam nadograditi. Tako da ukoliko netko ima stari firmware/software nek ih na sljedećem servisu zamoli da mu ga nadograde. Pohvala servisu u Kovinskoj ovaj put! :grin:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Koliko ti je taj 2.0 motor ks? Nisam nigde u temi primetil da piše..
Daj nam neke fotke iz nutra i iz vana..
obečal si nam u prvom postu da budeš u garažu del..
 
Na vrh