C4 1.6 HDI 112 KS BVM 6 - markan1000

Ax boy

Well-known member
Moram da te demantujem, bar je moje iskustvo takvo. Ne vozim neku kinesku gumu, ili Tigar zimsku. Vozim srednju klasu, nikad nikog nisam ugrozio zbog toga. Da sam u nekom momentu osetio da cu ugroziti sebe, decu, nekog drugog, uzeo bih čisto letnje gume. No, moje iskustvo je vrlo pozitivno. U par situacija su se odlicno pokazale, naročito po mokrom. Možemo do ujutru o tome sta je prednost posebno letnjih, posebno zimskih. No, opet ponavljam, bolje je voziti all season nego zimske cele godine.
Zimske po zimi, ljetne po ljeti. Međutim ima tu veći problem. Nisu više ni zime što su bile. Postoji praktički zima - iz kaputa uskaćemo u shorts hlače 🥶🥶🥶😢😢😮😮🤪🤪
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sta sad grcima vredi sto voze na letnjim cele godine, kad im je palo 1m snega :).
Za Vojvodinu, univerzalne su sasvim dovoljne, nikad nisam ostao zaglavljen i slicno. Presao sam sa njima skoro 40 000km, i opet cu uzeti iste.
Zena sa svojim 107 predje mesečno do 150km, godisnje je to smejurija od kilometraze. Fulda univerzalna je odlicna.
 

Ax boy

Well-known member
Sta sad grcima vredi sto voze na letnjim cele godine, kad im je palo 1m snega :).
Za Vojvodinu, univerzalne su sasvim dovoljne, nikad nisam ostao zaglavljen i slicno. Presao sam sa njima skoro 40 000km, i opet cu uzeti iste.
Zena sa svojim 107 predje mesečno do 150km, godisnje je to smejurija od kilometraze. Fulda univerzalna je odlicna.
Kako se Grci uopće mogu vozit, šta nisu u bankrotu, Grčka? 😮 😮 😀😀😀
 

markan1000

Well-known member
Ja na glavnom autu u kući, a to je Picasso, imam uredno ljetne i zimske i tako će ostati uvijek. Često putujem dolje na more i ne želim strepiti zbog vremena i razmišljati jesu li mi gume dovoljno dobre za takav put u slučaju nešto lošijeg vremena.
Prvi put sam cjelogodišnje, i to Nokian, imao na C3 jer sam ga takvog kupio od prijašnjeg vlasnika. Obzirom da je to auto koji se vozio samo po gradu, zadržao sam ih i pokazale su mi se više nego dobre. Sad se u kuću vratio C4 kao nasljednik C3, i nastavit ću dalje istim receptom. Taj auto mogu i ne moram voziti na dulje relacije, a za po gradu će cjelogodišnje uvijek biti dovoljne. Bi li išao s njima na 350 km puta po snijegu? Ne bi
 

markan1000

Well-known member
Vidim da dugo nisam ništa tu pisao, u međuvremenu je odrađen veliki servis jer je 10 godina auto napunio. Promijenjene jedne prednje žarulje, i moram jednu štop žaruljicu promijeniti. Tu smo negdje na malo ispod 150.000 km i kotrljamo se dalje. Zadnjih mjesec dana skoro da nisam niti sjeo u njega, trenutno smo u fazi da ja vozim Picasso, a žena ovoga
 

markan1000

Well-known member
Malo smo ispod 160.000, odrađen mali servis + zamijenjeno štop svjetlo. Izgleda da je to štop svjetlo jedini izvanredni kvar ili zamjena na autu u zadnjih godinu dana. Neka samo tako i potraje što duže. Auto je i dalje bez ijednog cvrčka ili vibracija u kabini što me uvijek iznova oduševljava. Nije loše za auto 11 godina star, koji je svaki dan na cesti, i to se uglavnom drnda po gradu otkad je postao drugi auto u kući. Iako ga kad god mogu koristim i na otvorenoj cesti na dužim relacijama, kad putujemo bez puno prtljage.
 
Na vrh