C4, 1.4 VTi, by Cutac

Cutac

Prèkaroš
jesi grubijan
Trebali su staviti metalne pikse, a ne plastiku :hm:


A žarulje su super. Danas sam vozio Golfa 5 i u jednako izrazito gustoj magli dosta se slabije vidi.
Sada, to možda ima veze i sa time što sam ja svoje podignuo pa dalje bacaju, ali definitivno manje blješti :grin:
Možda ih još malo podignem, prošao je kolega kraj mene i pitao sam ga jel blješti to, kaže ni najmanje :grin:
 

Cutac

Prèkaroš
Stavljene H1 NBU u duga i moram priznati da su dosta jače :)
Uslikao sam slike za usporedbu, ali sam napravio grešku pa sam slikao sa kraćom ekspozicijom nego prijašnje slike i samim time nisu mjerodavne.




Stare


Nove
 

Cutac

Prèkaroš
Pohvala za nova duga - na autocesti su stvarno fantastična, sve se vidi.

I pohvala za traction control, danas je Sisak neki zaleđen i skoro svaki start je bio proklizavanje, ali TC dobro odradi :grin:

Jučer 500 km, SK-RI-SK, 6.7 l/100 km, autocesta 120 tempomat, ZG-Lekenik koliko ide :D
Zadovoljan i time i potrošnjom!

Mlaznice stakla prenisko bacaju pa sam svaki put kada bih išao "oprati" šajbu, prvo razmrljao sve i tek onda oprao.
Između Bosiljeva i Vrbovskog nešto škljoca u armaturi kod otvora za zrak lijevo. Ali ozbiljno, u oba smjera, samo na toj dionici.

I otkad sam stavio onu brtvu oko usisa na braniku(da zrak ide direkt u motor, da ne ide u motorni prostor), na iznad 4500 okretaja fućka :D
Digao ga u tunelu i bome zviždi!
Zapravo, iskreno se nadam da je do te brtve, da nije nešto drugo :D

Evo filmić, zanima me jel netko iskusio takav zvuk :whistling:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Ucmc3ktImK8[/ame]

I ima da netko nešto odgovori, da nisam džaba kao najveći seljak ganjao auto :D
 

Cutac

Prèkaroš
I evo video koji prikazuje jedino što me muči na autu(osim curenja vode tamo gdje ne treba i ne curenja vode tamo gdje treba :D )

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=mXFLq_Queyo[/ame]

Èuje se cvilež u leru(remen, remenice, pumpa vode, alternator, nije bitno što je.
I čuje se, ja mislim alternator, da reži.
Poslušajte kada otpustim gas trenutak kada bi okretaji trebali sjesti na ler, čuje se nešto "frrrr", zvuči kao alternator.
Neko mišljenje? :)
 

Dalibor

Dado Tornado
Neko mišljenje?
zvuči kao da ronda lanac distribucije ili varijabilnog podešavanja ventila,
ne znam koja je konstrukcija tog motora, ali zvuči mi kao da se lanac razmrdao.
ako ima lanac tada se trebalo koristi neko hebačko 5w30 ili 0w30,
iako kad se lanac tako glasa radi se najprije o (ne)kvaliteti lanca (najčešće nije opasno, ali je skupo).


smanji rezoluciju kamere na mobu, 6000x4000, wtf, možda ronda mobitel
 

Cutac

Prèkaroš
Cutacu, brate po motoru!
Kolko imaš km?
83000
Ali nema zime, upoznao sam lika koji ima 308-icu iz 2008. i ima 230 tisuća :grin:

zvuči kao da ronda lanac distribucije ili varijabilnog podešavanja ventila,
ne znam koja je konstrukcija tog motora, ali zvuči mi kao da se lanac razmrdao.
ako ima lanac tada se trebalo koristi neko hebačko 5w30 ili 0w30,
Ok, koristim 5W30, po knjižici.
Možda su se potrošili silenceri za lanac(možda nije taj naziv, ali oni plastični bregovi preko kojih ide).
To ću dati dečkima u CiB-u da pregledaju, svejedno idem za reklamaciju.



Onaj prvi video isto kao turbina se čuje
Kakvu to mazgu imaš, imam i ja jednu
Ta "turbina" je nešto s lijeve strane. Dakle, remen pumpe vode, alternatora, klime, remenice, pumpa vode ili alternator sami.
Taj isti sa 308(sreli se kod mehaničara, di bi drugdje :D ) ima identičan zvuk(cvilež u leru i fućkanje na okretajima). Kaže da se pojavio na nekih 20000(meni na 50000) i da je otišao reklamirati i da su mu to sve promijenili i da je prestalo, ali se opet javilo i već mu skoro 200 tisuća km cvili, ali ne smeta.
To bih rado popravio, ali prvo ovo rondanje i zujanje. :(

iako kad se lanac tako glasa radi se najprije o (ne)kvaliteti lanca (najčešće nije opasno, ali je skupo).
Tvornički nekvalitetan lanac?
Skupa je zamjena?
Otprilike, koliko skupa?
smanji rezoluciju kamere na mobu, 6000x4000, wtf, možda ronda mobitel
Mobitel snima FHD, ovo 6000x4000 je fotoaparat :whistling:
Ali ne, točno ti zvukovi se čuju. Iako ono rondanje na 0:20 i 0:26 još nisam čuo :confused:
Možda su samo ventili. Ma budem ovima dao neka vide.
A moj mehaničar će sve promijeniti, ne dam da kopaju, samo neka dijagnosticiraju :D

Sada sam gledao malo po BMW forumima i dosta 318i iz E46 modela imaju onaj "rattle" kao ja. Svi kažu da su natezači lanca.
Ajd, ako je cijena ispod 2 soma, budem to zamijenio.
Bye bye gramofon :(
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Moj ima 138tkm i nikad ništa nije dirano po motoru,, jedino plin ugrađen Prins, kad je bil novi 2008g...
Evo ja se spremam napraviti takozvani veliki servis, ali bez lanca i kaj sve ide uz njega, jer mi se uopšte ne čuje i namam ga namjere mijenjati, mijenjal bi sve ovo dole iz ponude osim lanca...
Èitam da se lanac ne mijenja dok se ne čuje, a ima puno slučaja da imaju od oko 250 do 300tkm i da ga nisu mijenjali i da im se ne čuje....
Evo ovo dole ti je Anđelkova ponuda....
Mene izađe 563kn takozvani veliki servis, plus oko 2h rada mehaničara...
Ulje i filtere si mijenjam sam kad dođe vrijeme za to....

- Set razvoda lanca:
SWAG 99130345 = 680,00 Kn/set
* u setu razvoda lanca je:
- lanac
- natezač lanca
- klizač lanca
- vodilice lanca (x2 komada)

- Pumpa vode, OE broj 9801573380:
GRAF PA994 = 240,00 Kn/1kom

- Kanalni remen, OE broj 5750RG:
SKF VKMV6PK905 = 61,00 Kn/1kom

- Natezač kanalnog remena, OE broj 1611425480:
SNR GA350.67 = 262,00 Kn/1kom
 

Cutac

Prèkaroš
O Krky, super, donio si mi radost na Božić :D
680 kuna uopće nije puno kada se uzme koliko je lanac bitan tj. što se desi ako prestane raditi kako treba.

Budem još čuo što CiB kaže i ako osjetim i trunku sumnje u njihovom glasu :D, zovem Anđelka i svog mehaničara i to mijenjam!


A šta je kanalni remen?

Jelda da je motor prva liga? :grin:
Moš snimiti zvuk svoga na benzinu u leru, samo da vidim jel ima razlike? :angel:
 
Na vrh