C3 - radio preglasan?

limun3

New member
Pozdrav svima, kupili smo curi neki dan C3 2012. godinu. Ima originalni radio i komande na volanu (koje sve rade), ali je na minimalnoj razini glasnoće radio i dalje mrvicu preglasan u nekim situacijama. Npr. dok stojimo na semaforu i nema ostale buke moramo radio u potpunosti isljučit ako ne želimo vikat jedan na drugoga 😃

Jel se to može nekako riješit? Spojit na kompjutor i stišat možda cijelu skalu razine glasnoće?
 

Milosh

Test
Hah, u tu priču o semaforu baš i ne vjerujem, pale su mi na pamet neke druge situacije kad preglasan radio može smetati. :D

Ali da ti odgovorim na pitanje, ne znam ali sumnjam da je to moguće dijagnostikom.
 

limun3

New member
Ne, najozbiljnije, smeta u komunikaciji. Nije ni krivo podesen (npr. da rade samo prednji zvucnici). Jednostavno ne vjerujem da može postojat tako banalan problem, ali iritantno je stvarno.
Znači uopće se ne može staviti radio onako skroz tiho, po mojem bi ovaj stupanj koji je najtiši trebao biti 4, a ne 1.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ili je pojačalo krank. Imao sam slučaj, ali ne na autu, nego na kućnoj audio liniji, da se više nije mogla stišati kao prije, a nakon toga je glasnoća počela divljati "samostalno", od vrlo tihe do ultra glasne. Samo je tu pojačalo zasebna komponenta i moglo ga se zamijeniti. Kako je u autu, ne znam.
Je li ti tako oduvijek ili odnedavno?
 

szahtila

Well-known member
Jel ovo znači da se tako može sredit, ili? :)

Btw, uvijek kad se auto upali radio bude na 2. stupnju glasnoce. Jel moguce srediti da bude na onom stupnju na kojem zadnje ostane prije nego se ugasi?
Trebalo bi biti na istom stupnju glasnoće i istoj radio stanici. Ukoliko ima cd ili stik, nastavlja od iste pjesme dalje. Možda je neko već čačkao po postavkama dijagnostikom?
 

limun3

New member
Trebalo bi biti na istom stupnju glasnoće i istoj radio stanici. Ukoliko ima cd ili stik, nastavlja od iste pjesme dalje. Možda je neko već čačkao po postavkama dijagnostikom?
A mislim, moguće je obzirom da nismo prvi vlasnici... Iako ga je prijašnja vlasnica (prva) vodila samo u ovlašteni. Pretpostavljam da će ovlašteni biti preskup za takvu vrstu problema, ima netko možda za predložit nekog privatnika koji se snalazi s programom? :)

Usput pitanjce, jel se može preko programa poštelat da je start stop prilikom paljenja stalno isključen?
 

markan1000

Well-known member
Ne znam kako je na C3 II, ali u C3 I u postavkama radija postoji opcija "loud" koja se može uključiti/isključiti. Ogromna je razlika u (minimalnom) zvuku ovisno je li funkcija uključena ili ne. Pa ne znam jesi li već tražio po postavkama (equalizeru), al ako nisi, probaj to pronaći i isključiti
 

limun3

New member
Znam da je to 100% uključeno jer sam čačkao po postavkama, al nisam probao ugasit! Probat ću navečer, hvala :)

Nego, ja se ispričavam na gnjavaži, al još jedno pitanje bih imao. Vidim da postoje dva tipa središnjih displaya. Moj je ovaj jednostavniji (kao u starom modelu) dok neki imaju ovaj malo sofisticiraniji. Kako to da isto godište ima takva dva različita modela ekrana? I jel paše meni ovaj ljepši ekran u auto ako nađem negdje polovni? 😄
 

Prilozi

limun3

New member
Opcija LOUD isključena, jakosna skala se pomaknula za 1 stupanj udesno (2 je postao 3, 3 postao 4 itd) i stvoren je novi stupanj 1 koji je idealan za tiho slušanje radia :D Hvala markan1000 markan1000

Što se tiče ovih ekrana, ako nekoga slučajno zanima, saznao sam da postaje različite vrste tih ekrana, odnosno "monochrome screen a" koji je ovaj jednostavniji i "monochrome screen c" koji je malo moderniji. Navodno su oba dva kompatibilna s vozilom u koje je jedan od njih već ugrađen, evo čak i video:

Hvala svima :)
 
Na vrh