C3 Picasso by Oen

Oen

New member
Sve je moguće pa i to.
to mi se još nije desilo..
Pogledam kad stignem doma..

update..

Stvarno je sve moguće.. :surprised:
Obje žarulje riknule u isto vrijeme..

Ova moja "piksa" stvarno ne voli žarulje..
Dva do tri kompleta godišnje završi u smeću..:grin:
 

Zmix

New member
Na Saxo sam stavljao uglavnom Osram, Varta, Hella i štatijaznamkakvejoš, tobože kvalitetne kako se pripoveda...
Menjao sam ih veoma brzo a dešavalo mi se da mi obe pandrknu istog dana, skoro pa istovremeno.
Unazad dve godine na Saxou imam neke koje ne znam ni kako se zovu a koje sam platio oko 200 dinara (13 kn! :shock:). I dan danas rade fenomenalno!
Da ne spominjem da je kod nas zakon takav da su obavezna oborena svetla tokom cele godine.

Ako je i kod tebe takav slučaj da ti često crkavaju sijalice, onda kupuj neke najobičnije jer iz mog iskustva se pokazalo da su bolji izbor nego ove skupe i "kvalitetne".
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ova moja "piksa" stvarno ne voli žarulje..
Dva do tri kompleta godišnje završi u smeću..
Ja otkak sam ga kupil,nisam promenil još ni jednu :whistling: (kuc-kuc v drvo,da ga ne ureknem :D )
Jel držiš na "auto" položaju paljenje svjetala :confused: Meni je cijelo vrijeme na poziciji..tak da se ne pale odma svjetla s autom..možda da probaš tak ??

jer iz mog iskustva se pokazalo da su bolji izbor nego ove skupe i "kvalitetne".
i ja imam slično iskustvo dok sam vozil xsaru :whistling:..brže su mi rikavale ove brendirane nego one "no name" :hmmm:
 

ante66

Active member
Znaci ipak zarulje, meni su na c3 izgorile dvije kratkog i jedna pozicijeu 5 godina(stalno upaljena svjetla), ali isti cas i pozicija i kratko.Znaci da se pripremim i sa Picassom i kupim odmah za rezervu.
 

ante66

Active member
Zanima me s obzirom da si mjenjao zarulje(za sada nemam jos tih problema) , da li putno racunalo pokazuje pregorenost zarulje.Zanima me imas kakovih iskustava sa sredisnjim naslonom za ruke , nekako mi nedostaje.
 

ante66

Active member
Meni ovi na slici djeluju rukohvati za C3 a ne za Picasso izvedbu.

Nekako mi se ti nasloni cine preniski, ipak je na Picassu pozicija sjedenja visa.Mislim da u Citroenu kosta oko 1100 kn.Zanima me kad je u opremi sredisnji naslon ,da li kao kod c3 ili Xsare Picasso ide iz sjedista , ili ide sa poda kao ovi zamjenski.Jos jednu stvar sam otkrio sta mi i nije bas prelogicno , suvozacki sic se naginje napred max do 90 stupnjeva , a vozacki se moze nagnit jos i vise???.Zanima me da li putno racunalo daje obavjest o pregorenosti zarulja(vi kojima su zarulje izgarale)?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Meni ovi na slici djeluju rukohvati za C3
Amte,ovo na slici nema veze :whistling:
Za sve aute (marke) je naslon isti..razlika je u adapteru na koji se šarafa ;)
Evo kako izgledaju s tim adapterima iliti nastavkom :

C3 Picasso



C2,C3



C3 II,DS3



Berlingo



C4

 

Oen

New member
Meni ovi na slici djeluju rukohvati za C3 a ne za Picasso izvedbu.

Nekako mi se ti nasloni cine preniski, ipak je na Picassu pozicija sjedenja visa.Mislim da u Citroenu kosta oko 1100 kn.Zanima me kad je u opremi sredisnji naslon ,da li kao kod c3 ili Xsare Picasso ide iz sjedista , ili ide sa poda kao ovi zamjenski.Jos jednu stvar sam otkrio sta mi i nije bas prelogicno , suvozacki sic se naginje napred max do 90 stupnjeva , a vozacki se moze nagnit jos i vise???.Zanima me da li putno racunalo daje obavjest o pregorenosti zarulja(vi kojima su zarulje izgarale)?
Što se žarulja tiče.. Ja nisam primjetio da bilo šta blinka kad rikne žarulja..
Recimo kod Ford Scorpia iz 91. god. koji mi doma čeka bolje dane za zamjenu automatskog mjenjača, ima na kontrolnoj ploči obavjest ako koje svjetlo ne radi..

Bilo bi logično da se dvadesetak godina kasnije isto primnjenjuje i na manje klase vozila..
Još jedna stvar koju ovaj moj "škorpilak" ima je grijanje vjetrobranskog stakla.. Zašto to već nije standard, stvarno mi nije jasno...!:shock:?
 

Dalibor

Dado Tornado
Još jedna stvar koju ovaj moj "škorpilak" ima je grijanje vjetrobranskog stakla.. Zašto to već nije standard, stvarno mi nije jasno...!:shock:?
to u većoj mjeri imaju samo fordi, i rijetko koji model drugih maraka
 

ante66

Active member
Hvala ekipa,sad mi jejasnija montaza i izgled sredisnje konzole( jedino cjena je upitna) , a C3 sx ima obavijest na displeju ako izgori neka zarulja.Doduse tako brzo ispise , ali se kuzi da je zarulja.Bas me cudi da Picaso to nema.:(

Obavijest na displeju ima C3 sx iz 07 , a Picasso ne?????????????
:twisted:
 

ante66

Active member
bas steta, super mi je bilo na "obicnom c3" da pokazuje pregorenost zarulja, da pisti kad je poledica, ....., ocekiva sam da cu to sa Picassom imati i plus jos nesto dodatno s obzirom na cjenu.:twisted:Ni rezervnu gumu .Nevirujem Mirda da cu kupovati , pasali su mi nasloni kao na c3 ili c4 picasso jer se daju lako skiniti ako treba nesto staviti izmedju.Ovi su nasloni fiksni, nije to to.

Mirda , imas li "naslon" , pa da probam ??Ili da ti idem povirit auto?Steta sta su prestali sa tim zvucnim obavjestima , mene je to uveseljavalo.
 

Oen

New member
Ovi nasloni za ruke (originalni i aftermarket) na C3 picassu samo smetaju.. i kod mjenjanja brzina i kod podizanja ručne.. Bar sam ja imao taj osjećaj kod probne vožnje kad sam kupovao auto..
Ovaj moj nema naslon i ne fali mi..:angel:

Al ima nešto novo što do sad nije imao..
Posljedica onog željeznog komada koji ljudi stavljaju da zaštite parking mjesto..
Malo mraka, nepažnje, zamračenih stražnjih prozora i dignute zaštite na parkingu i sad se mogu pohvalit sa udubljenjem na pragu ispod suvozačkuh vrata.. Nije strašno, (moglo je bit puno gore), al strašno smeta..
Udubina je cca. 0,5 cm duboka i 5 cm široka...
Evo i koja slika..



 
Na vrh