C3 1.6 2013g automati - gašenje kod kočenja

Malky

New member
Bok ljudi.

Riknuo originalni akumulator, naravno kakav servis, to se radi doma. Uglavnom sve napravio i zamijenio novim, sve je ok do trenutka kad tokom vožnje u trenutku kocenja kad brzina se spusti do 1 i auto treba kompletno stati, on se ugasi.

Vjerojatno sam nešto pobrkao kod te zamjene akumulatorom, jel postoji neki reset ili da odfuram mehanicaru da ga spoji na laptop i pogleda+
 

Malky

New member
jel imaš start stop ?
Ispalo da ima, netko je to nekad prebrikao pa ga nikad nije trebalo ručno gasiti prilikom svake vožnje. Možda zvuči glupo ali nikad nisam obraćao pozornost na taj eco gumb kod volana jer većinom ga supruga vozi a i nikad problema drugog s tim autom.

Uglavnom eto osjećam se bedasto sad, dat ću ga ponovno da se prebrika da se ne mora ručno svaki put
 

sir.Oliver

Well-known member
upravo tako , ne pomaže prespajanje . treba ti modul koji na cca 2 sec spoji kontakte a onda ih odspoji .... ili dijagnostikom isključiti ..... ako nemaš dugme u kabini
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Jednostavno:
Do sad ti nije radio S&S jer je akumulator bio star (ispod cca. 85% napona).
S novim akumulatorom je proradio S&S sustav i motor se gasi kad si na kočnici i u mirovanju.
 

Mirage

Well-known member
Evo ekipa je sve odgovorila i ja sam zaboravio da ga imam 3 godine ne radi akumulator tek sad počeo pokazivati znakove umora prošao je 5 godina.

P.S jel ima negdje za kupiti modul koji bi stisnuo tipku s&s da ne moram ja kada promjeni akumulator.
 
Na vrh