C3 1.4 HDi dimenzije guma

ttomasek

New member
Pozdrav.

Trenutno imam gore 195/55/R16 ALU.

Gdje mogu saznat koje sve dimenzije dolaze u obzir za stavit gore da si to upisem u knjizicu vozila.
Htio bih zamijenit ove trenutne sa sveprisutnima 205/55/R16.

Da li mogu tj. zele na servisu ukljucit / iskljucit sve one signalne lampice koje inace ima exclusive linija jer sumnjam da confort to ne podrzava vec pretpostavljam da je tvornicki iskljuceno. (recimo da su svjetla zgasena na 0, pojas suvozaca, trenutna brzina itd.)?

zahvaljujem na info
 

deda

New member
Taj C 3 ima original dimenziju 175/65 R14 ćiji je promjer fi 585mm, a guma 205/55 R16 ima promjer 632mm,pa ajd mi sad reci kuda bi ih utrpao,a da ne govorimo da se cijeli prijenos poremeti,jer je proračunat na njegovu dimenziju.
 

c5 dr

Member
na c3 je išla serijski i 195 45 16 aki kroz 55 mislim da nikako jedino ako to nije nova linija c3 onda bi mogao imati te gume
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Pozdrav.

Trenutno imam gore 195/55/R16 ALU.

Gdje mogu saznat koje sve dimenzije dolaze u obzir za stavit gore da si to upisem u knjizicu vozila.
Htio bih zamijenit ove trenutne sa sveprisutnima 205/55/R16.

Da li mogu tj. zele na servisu ukljucit / iskljucit sve one signalne lampice koje inace ima exclusive linija jer sumnjam da confort to ne podrzava vec pretpostavljam da je tvornicki iskljuceno. (recimo da su svjetla zgasena na 0, pojas suvozaca, trenutna brzina itd.)?

zahvaljujem na info
Onda imaš dimenziju kao i ja :D Kod mene još tvornički, osim te spomenute dim., dolazi i 195/60/15 i 205/45/17..pretpostavljam da je riječ o novijem c3 :confused:
O ovoj dimenziji ( 205/55/16 ) sam i ja razmišljao,jer je ova "naša" drastično skuplja :mad: al sam odustao bar zasad :D
Za upisivanje u knjižicu vozila ti je najbolje pitat na STP-u..ja sam bez problema upisao 185/65/15 kao zimsku dimenziju :p

Ovo za lampice buš moral pričekat da se javi neko od forumaša koji rade u citro servisu,pa će ti oni reć ..:whistling:

E,da... dobrodošao na forum :hello:
 

ttomasek

New member
dobro sam ja napisao.

Novi C3 2010 godiste

Gorem imam original Michelin na alufelgama 195/55 R16.
Jedino bih htio promijenit na 205/55 R16 jer su jeftinije i lakse ih je nabavit.

Inace na taj novi model ide i 205/45 R17!
 

1587 VTS

New member
Ja bi ostao na tvornickoj dimenziji u svakom slucaju. Poremeti se masu parametara u tom slucaju jer su svi proracuni napravljeni za tu dimenziju koju imas. I brzinomjer ce ti imat vecu gresku, također i abs/esp nece radit kako treba. Moze stat ta dimenzija koju si naveo, al ja je osobno ne bih stavljao iz gore navedenih razloga :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ja bi ostao na tvornickoj dimenziji u svakom slucaju. Poremeti se masu parametara u tom slucaju jer su svi proracuni napravljeni za tu dimenziju koju imas. I brzinomjer ce ti imat vecu gresku. Moze stat ta dimenzija koju si naveo, al ja je osobno ne bih stavljao iz gore navedenih razloga :)
Slažem se ;) zato i ja nebum niš diral :D al ako čovek baš hoće-može :angel:
Ja bi na njegovom mestu zaprašil u SLO i tam kupil gume ;) prešel bi puuuuno jeftinije..uostalo,tak sam i sam napravil :D:whistling:
 

ttomasek

New member
naravno da cu u SLO po gume kad mi je 10km do tamo :) bas zbog toga se raspitujem jer ove tvornicke treba narucit jer to ne drze na lageru kad nitko to ne stavlja gore.

decki zahvaljujem na odogovorima, a za ove lampice ce valjda netko odgovorit.

pozdrav
 

Olaf

New member
Ako stavis drugu dimenziju imat ces smetnje u ABS-u, pojas i svijetla se daju iskljucit ali nekuzim lampicu za brzinu, na sta mislis?
 

ttomasek

New member
mislim na lampicu koja pokazuje u kojoj se brzini nalazis. ispod tempomata je a iznad brojaca kilometara.

kako mislis smetnje s abs-om? sto ce se desit (ako ne odmah onda s vremenom)?
 

Olaf

New member
Mislis valjda na lampicu da saltas u visu brzinu??? To se nemre dirat. Abs ti je programiran na tvornicku dimenziju i treba vidjet koje su dimenzije podrzane, servo ti isto bude radio probleme jer nece bit dobro ocitavanje brzine a ocitavanje brzine ti ide preko abs sustava
 

SuperHik

New member
dobro sam ja napisao.

Novi C3 2010 godiste

Gorem imam original Michelin na alufelgama 195/55 R16.
Jedino bih htio promijenit na 205/55 R16 jer su jeftinije i lakse ih je nabavit.

Inace na taj novi model ide i 205/45 R17!
mislim da se za 200kn razlike po gumi ne isplati gnjavit sa većom dimenzijom a onda štošta neće radit kako treba, počevši od mjerenja brzine, a i ostaloga što je naveo Laky. Ne znam u koliko omjeru malo šira guma utječe na potrošnju, ali mi se sviđa trenutnih 3,7L na otvorenom :D

Laky, može li se softverski promijenit širina gume, odnosno promjer da bi svi izračuni bili ispravni i auto radio i pokazivao kako treba?
 
Na vrh