C3 1.4 hdi by isalar

isalar

New member
Budu fotkice ovaj vikend kad ga malo dam oprati iznutra i izvana (unutra samo kaj zmije ne počnu gristi :grin:)

Felne još nisu došle na red :(.
 

isalar

New member
Ljudi ajde pomoć....
Puknut ću od ljutnje..... :gaah:
Danas je auto ostavljen na servisu kod mojeg mehaničara prvi puta od kupnje (55.000 km) i mehaničar me zove i pita da di sam servisirala auto; reko tamo di sam ga i kupila, u ovlaštenom-i veli on meni da su mi ugrađeni svi zamjenski dijelovi :gaah::gaah::gaah::gaah::gaah::gaah::gaah:

Reko Mooooooooliiiiiiiim?????????

Pa je li to uopće sukladno zakonu??? Tko me pitao da li dozvoljavam zamjenski dio (a bome naplatili su original dio)!!!

Unaprijed hvala na komentarima...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Da u servisu ako tako odluči Citroen ti mogu ugraditi original tvornički obnovljen dio. pročitaj servisno-garancijsku knjižicu pa ćeš znati.
A u čemu je problem sa autom ?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jbga, nekad treba duže da čovjek nauči da se nesmije servisirat auto u ovlaštenom, pogotovo ako se želi imat pravilno održavan i tehnički ispravan auto. Bar kad je Citroen u pitanju. Ima nekih naznaka da postoje iznimke u kriminalnom nizu Citroenovih servisa, al čemu riskirat?

Al ajde, ovo tvoje je čak i donekle ok... ja sam uz zamjenske znao dobit i rabljene dijelove umjesto naplaćenih novih originalnih. Jedan je čak i bio kriv :D, tj. sa modela prije redizajna. Šarafe su uglavnom pretezali, glave šarafa izglodane...

Èak niti gubitak garancije nije strašan po meni, dapače isplati se. Servisiranje van ovlaštenih zna bit po nekoliko puta jeftinije, i ušteda će sigurno pokrit sitnice koje bi ušle u garanciju, pogotovo na pouzdanom autiću poput C3 :grin:
A vlasniku ostaje potpuna kontrola nad kvalitetom ugrađenih dijelova, izborom kvalitetnog mehaničara i ostalih detalja.
 

Cutac

Prèkaroš
Slažem se sa ovime što je Ivan rekao. Moj dok je bio pod garancijom, išao je u ovlašteni.
Pojma nemaš što se događa iza onih vrata. Ne mora nužno biti loše, ali svejedno..
Sad lijepo ja i kolega mehaničar ga dignemo i kopamo :D
On mehaničar zna kako, ja buljim i educiram se :grin:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Pojma nemaš što se događa iza onih vrata. Ne mora nužno biti loše, ali svejedno..
mislim da su loše stvari iznimka, a ne pravilo. :angel:

u ovlaštenom-i veli on meni da su mi ugrađeni svi zamjenski dijelovi
Ne znam jesi li pratila na forumu onu priču o "zamjenskom" Vartinom akumulatoru? Da ne bi varijacija na temu bila i ovdje? :whistling: Samo pitam...
 

isalar

New member
Ja stvarno nisam znala da je to "normalno". Mi Hrvati si stvarno svasta dopustamo pod normalno.... Meni nije normalno jer ako sam platila cijenu originalnog citroen dijela onda u najmanju ruku ocekujem da je stvarno ugraden dio koji je naplacen.
Mehanicar mi veli da ugradeni dijelovi nisu ni losi, on ih ugraduje kao jedne od kvalitetnijih kod sebe ali meni je to prevara i tocka.
Ja sam prevarena kao potrosac!!
Em nikad nisam bila zadovoljna sa uslugom al ajde kupljen je tamo pa nek se i servisira, al oooovooo!!
Pa nemoj me.
Il je mozda problem jer sam zensko!?!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da nije razlika, mene muškog su pošteno izvozali. Al sve je to škola.
A varaju nas svaki dan na sve strane, samo se treba naviknut i prilagodit.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja stvarno nisam znala da je to "normalno". Mi Hrvati si stvarno svasta dopustamo pod normalno.... Meni nije normalno jer ako sam platila cijenu originalnog citroen dijela onda u najmanju ruku ocekujem da je stvarno ugraden dio koji je naplacen.
Mehanicar mi veli da ugradeni dijelovi nisu ni losi, on ih ugraduje kao jedne od kvalitetnijih kod sebe ali meni je to prevara i tocka.
Ja sam prevarena kao potrosac!!
Em nikad nisam bila zadovoljna sa uslugom al ajde kupljen je tamo pa nek se i servisira, al oooovooo!!
Pa nemoj me.
Il je mozda problem jer sam zensko!?!
Znaš li od kojeg proizvođača djelova citreonov servis ugrađuje ili smatraš da bi triba ugrađivat, i pošto ih naplaćuje?
Znaš li koji su dijelovi tebi ugrađeni i koliko inače koštaju?

Ovo su neke elementarne dvi stavke s kojima bi nas mogla upoznati da bi mogli normalno baratati sa situacijom.

Mislim da nije razlika, mene muškog su pošteno izvozali. Al sve je to škola.
A varaju nas svaki dan na sve strane, samo se treba naviknut i prilagodit.
Prvo ode triba viditi šta ko podrazumjeva "originalnim djelovima". :weeabooface:
 

isalar

New member
Gle, ne znam s kojim pojmovima bih se trebala upoznavati al nekak ko zenska, a jos k tome plavusa smatram da bi dijelovi u najmanju ruku, ak se vec varaju potrosaci, trebao imati citroen naljku, a i nije mi bilo lijepo cuti da iste takve ugraduje mehanicar koji kosta duplo manje i koji ih 30% manje i naplacuje.
Ili nek nam daju mogucnost servisirati auto sa tim istim dijelovima kod servisa koji ne mora biti ovlasten, a da nama ipak vrijedi garancija, il kaj!?!, trebamo svi zmiriti i placati neciji lopovluk!?!
Pa pun klinac mi takvih na svakom koraku.
Sutim cak i teti na blagajni kad mi izvrati krivo, al auto sam posteno platila i hocu se voziti a da znam da je ugradeno ono kaj sam platila i tocka!!

I nemam apsolutno nista protiv zamjenskih dijelova btw., ali bih stvarno voljela da su me pitali i naplatili ih sukladno kvaliteti. A ne da mi mehanicar veli da kaj sam luda placala ovl.servis... Onda kak su dijelovi koje je jucer ugradil i kije je pokupil u drugom ovl.servisu potpuno drugaciji!?!

I samo za kraj, ja sam ekonomist i da bih vozila auto ne moram biti mehanicar, isto ko sto i mehanicar ne mora biti ekonomist da bi mu ja proknjizila ispravno racun!
Samo hocu posteno odradenu i naplacenu uslugu!
 

Cutac

Prèkaroš
trebao imati citroen naljku
Ne nužno. Citroen ima dobre proizvođače. Znam da je dosta toga Valeo-ovo i da su im kočnice TRW(što je super jer mi je draže vidjeti TRW na čeljustima i paknama nego dva ševrona), a i jednom su mi mijenjali pakne i stavili su TRW. Ne znam što stoji na računu, ali da sam sam stavljao, isto bi išao TRW tako da sam zadovoljan :)

Ali vole oderati, što jest jest.
Zadnji brisač sam uzeo Bosch i platio ga 60 i kusur kuna u Tokiću, a ista stvar se u Citro servisu prodaje za cirka 150 kuna, ako se dobro sjećam.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
smatram da bi dijelovi u najmanju ruku, ak se vec varaju potrosaci, trebao imati citroen naljku
Ne bi trebali imati naljepnicu, pogotovo ne ovi potrošni dijelovi. Mislim da citroen od potrošnih dijelova niti ne pravi šta svoje.
 

Zix

Active member
Hej Larisa nije stvar u tome da li si ti plavusica ili ekonomista vec u tome da ne treba dozvoliti da te neko finansijski zloupotrebi bila ti laik ili ne
 

Zix

Active member
Ok,ako su vec ugradili zamenske delove trebali su ih tako fakturisati ili tebe obavestiti da li pristajes na to ili ne! Mozda su pomislili da si ti ipak "plavusica" pa neces provaliti!
Shala mala...
Uopste uradi reklamaciju pa ces videti reakciju!!!
Javi sta se dogadja.
Poz
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ok,ako su vec ugradili zamenske delove trebali su ih tako fakturisati ili tebe obavestiti da li pristajes na to ili ne!
Neko je već napisal: mi ne znamo kaj ugrađuju, kaj su rekli da budu stavili, kaj je ugrađeno i kolko je naplaćeno. Isalar nije rekla kaj joj je na fakturi, a kaj je denuto gore na auto.
Plus ovo kaj Cutac veli, da zamjenski ne mora značit i lošiji. Baš suprotno.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ako je nešto ugrađeno zamjenski ne znači da nije orginal. Masa dijelova nema naljepnicu proizvođača a isto je također prva ugradnja. i to za više proizvođaća automobila.

ne treba brkati zamjensko i orginalno jer i zamjensko može biti orginalno.
isti tip automobila ovisi od serije izlaze sa različitim proizvođačima dijelova ovisno što su u tom trenu kupili od svog dobavljača za određenu seriju.

A normalna je stvar da je u ovlaštenim servisima nešto skuplji dijelovi ali nisi obavezan kupiti kod njih njihov dio već možeš kupiti drugamo i donijeti im to na ugradnju.
 
Na vrh