C3 1.4 hdi by isalar

Krky

Lakerski profesionalac
..pa nađe ti se dobrih felgi do 2g starih a da izgledaju ko nove, od oko 1500kn do 1800kn bez guma.. ako i jesu kakve gume gore tebi ne odgovaraju ili su za bacit..
a gume 195/55/16 su ti solidne kvalitete kod Furlana od 370kn komad do 450kn moglo bi se reći super kvalitete..
ta dimenzija ti je dosta jeftinija nego moja 195/50/16 ispod 450kn ih nema kod Furlana..
 

isalar

New member
Budem malo potražila sad do proljeća za felge, al bi onda ipak nove kupila, al moram za to još zbuksati bar 3.000 krznenih :eek:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Je.. to kupiš i imaš..
ja imam naviku u kasnu jesen prije stavljanja zimskih prodat ljetnu garnituru, i pred kraj zime kupim opet novu garnituru, kad je još snjeg prvi mj, uvjek nađem jeftino alu felge, tak i ljetne gume uvjek kupim nove za novu ljetnu sezonu, ništ ne gubim, i za promjenu svake sezone druge felne i gume, ponekad zaradim, a na autu uvijek nova guma..:D
 

Automatic

Well-known member
Lijep je ali mi je stariji model puno lijepši ,jednostavno ženama je pasao stariji model cekaća.Ovaj ima grube linije pre arogantno :hm:
 

isalar

New member
Pitanjce lijepo molim:

Autić trenutno ima 23.000 km. E sad, bila sam na servisu na 10.000 (po uputi stričeka koji mi ga je vtopil) i onda su rekli da je sljedeći na 30.000 km, ali meni pokazuje da imam 2.000 km do servisa.

Kaj sad? E je servisni interval 15.000 ili 20.000?? :rolleyes:

Znam, znam, mogla bi valjda pogledati u onoj knjižici, al nije mi baš pri ruci sad :grin: a vi sigurno znate :D
 

Automatic

Well-known member
Ma to ti je najvjerojatnije bilo naštimano na 25 000,a ti si napravila servis prije toga.Sad kad si napravila servis trebaš si ga resetirati( ima ona caka stisneš gumb od kilometrov i tek onda daš kontakt pa če ti odbrojavati do 0 i kad dođe na nulu to je to ,resetiran je )Ali mislim da onda prikazuje sljedeći servis za 20 000 km.Može se on narihtat i na 15-20- 25,ali ja neznam kak bu ti neko rekel.Radi servise maksimalno na 15 000 ,ulje je najjeftinije.
 

isalar

New member
Ne znam dal smo se skužili...
Servis je napravljen na 10.000.

Moja jedina nedoumica- da li raditi servis na 25.000 ili 30.000? :confused:
 

brezC4

New member
ma promjeniš ulje i filter istoga na svakih 10.000km, nije to tako strašno. a fino čuvaš turbinu i ostatak motora.
 

isalar

New member
Ja samo znam da su mi rekli da imam servis na 10.000. Taj servis je odrađen, s tim da su se čudili zašto smo dolazili i rekli da je sljedeći na 30.000.
Očito smo imali krivi info.
Auto sam preuzela u 2/2014 i nije prošlo godinu dana (ima 23.000)...
 

brezC4

New member
ako pogledaš u knjižicu o održavanju vozila, propisano i je na svakih 20.000km promjena ulja i filtera. ali smatraj da kod nas ti je ulje nekakvo upitne kvalitete, gorivo je isto tako, pa onda promjeniš ulje i filter na svakih 10.000km. nije to nešto tako ni skupo (400-500kn).

isto tako je za 1,6hdi motor propisao citroen izmjenu seta zupčastog remena na 240.000km ili 10 godina. pa ti sad vidi hoćeš li voziti 240.000km i riskirati da ti zvekne zupčasti remen :)
 

brezC4

New member
za 1.6 HDI imas interval 240 000km ili 180 000km...starost je 10 godina
a sto je sa lancem koji povezuje bregaste?

ali dobro, necemo sad tu povlacit pitanje zupcastog remena
pa o tome i ja pričam: ima nekakvih nelogičnosti i rupa u njihovim priručnicima za održavanje. ali zatrovasmo temu :)
 

isalar

New member
Mali update: Na 35.000 smo.
Nema nikakvih problema, jedino vozačevo sjedalo škripucka, prijavit ću...

Što se tiče servisa, tu sam malo ljuta jer je prvi napravljen na 10.000 i drugi na 30.000 a u servisu u kući gdje je i kupljen su se čudili zašto sam radila ovaj na 10.000?!

To mi je bilo malo glupo, a da ne velim da je prvi puta auto bio u radioni od 11.00 do 16.30 što je neprihvatljivo nakon čega su ga još i oprali- i naplatili to.

Na drugi servis sam bila naručena u 1, auto je stigao na redu u pola 4!!

Sam postupak kupnje auta u autokući je bio vrlo korektan što sam i prije naznačila, no servisi su druga stvar i nisam zadovoljna!
 

ZlatkoC4

Well-known member
O kojem je servisu rijeć. Ja idem u cib-commerc na velikogoričkoj cesti i zadovoljan sa servisom. Dečki su super.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da... hehehe isto je i kod mene bilo. Kad je trebalo prodat auto su se potrudili. A u istom ovlaštenom servisu kod njih se pokazali kao zadnja go*na. Na kraju sam od:cenzura::cenzura::cenzura:al i garanciju i njih...

Valjda ćeš imat više sreće kod drugih, držim fige :D
 

isalar

New member
Samo mali update:

Imamo 47.000 km bez ikakvih problema.

Što se tiče potrošnje, ista stvar kao i kod starog C3, malo troši.

Trenutni prosjek 4,7 l (više gradske vožnje), a inače 4,5 l :whistling:
 
Na vrh