C 4 II 1.6 hdi

MR47

Member
Vezano uz veliki servis koji moram napraviti zanima me sljedeće;da li je HEPU pumpa toliko loša,jer dosta ljudi preporuča,dosta je protiv.Ima li ko kakvu preporuku što ugraditi?U Continentalovom setu je Hepu pumpa i drugo se ne isporučuje.Ne bih htio raskapati po autu za 5000 km,a ne daj Bože kakve havarije.
 

MR47

Member
Dečki,molim hitno preporuku za servis s nekim normalnim cijenama,jer gdje god sam pital,nitko veliki servis ne radi ispod 5000 kn, znači set zupčastog,pumpa vode, antifriz, svi filteri i ulje.Ja neznam ko tu koga i na koji način, ako mi dijelovi ispadaju oko 2000 kn?Kaj su onda 3000 kn ruke?
 

Cutac

Prèkaroš
Nabavi dijelove od Tome, a za mehaničara bih ti preporučio svog, u Karlovcu(makar ne znam koliko bi ti naplatio, ali sigurno ne 3000 kuna).
 

MR47

Member
Ja sam kontaktirao jednog majstora po preporuci našeg člana Krkya.Termin je zakazan za sredinu drugog tjedna.Pošto sam ja picajzla,imat ćete i više nego objektivno mišljenje i preporuku.Nadam se da Krky neće zamjerit radi reklame.
 

charllie

Active member
U okolici VZ,ima veomadobar i posten majstor,doktor za citrace,njemu voze DS-ove i ostale poznatije oldtajmere.N edavno je restauriral mislim da je 928 Porsche uglavnom 8cilindara:confused: ,to nisam znal.
Godinama vozim tam svoje limuzine a sad voze i oba sina,naravno citrace,Moral bi jos nagovorit zeta i njegovog starog da tam odrzavaju i svoje petice-naravno citrace.:angel:
Nalazi ti se na glavnoj cesti VZ-Koprivnica u Trnovcu Bartoloveckom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: J4S

charllie

Active member
Moze,042 683 309,pred novu g. sam menjal set zupcastog k tomu zatezac staznoga remena na C5 hdi 2004g,napomenul mi je da nije navreme mogo nabavit i rolu za stazni jer se malo cuje,no bumo drugom prilikom ili bum sam jer znam da Imam neku Doma kaj mi je ostalo id XM-a.To me doslo 1700kn i snovim antifrizom.
 

akiramar

Active member
Inace ja imam chipan C4 1.6 Hdi 92.
Odradio čim je izasao iz jamstva, znaci vozim ga već 3 godine takvog.

Potrošnja se blago povecala (sa 6,25 na 6,50 l/100Km, 80% gradska vožnja, kuca-posao-kuca po najvecoj guzvi u ZG), ali ga je udobnije voziti nego prije i vuce k'o lud...
Razlika je bila osjetljivija na Meganu 1.9 dTi kojeg sam imao prije (i kojeg sam isto chipao), ali se osjeti i ovdje.
 

akiramar

Active member
Brojke...
Nemam, nisam bio na valjcima prije i poslije. Na papiru bi trebao imati oko 120 KS. Po osjećaju ima, ali to je samo moj subjektivni osjećaj.
A para... Dosta jeftinije od službene brojke s obzirom da sam kod njega već chipao Megana.
A i slijedeći auto će isto ići k njemu.

Inače, Megane je kod mog bratića, radi još uvijek k'o urica, sada ima preko 200'000 Km, chipan je davnih dana.


Evo i originalnog posta o tome: https://www.citroenforum.hr/moj-c4-ii-168/novi-c4-akiramar-229/index5.html#post94343

I thread: https://www.citroenforum.hr/citroen-c4-ii-120/chipanje-1-6-hdi-92-fap-1867/


A tu je cijeli thread o chipanju: https://www.citroenforum.hr/citroen-opcenito-38/remapiranje-chip-tuning-1569/
 
Posljednje uređivanje:

MR47

Member
Ekipa, zna li neko kak se skidaju plastike oko pojasa na vozačeoj i suvozačevoj strani?Nekaj mi je potrgano na onom klizaču ili vodilici za podeavanje visine pojasa pa bi ja htel videti kaj se tu dogodilo, a kakvi jesam,ja bi prije štok skinul nego plastiku.
 
Na vrh