BX Problem - (Identificiranje kvara)

ExOduS442xb

Racing
Evo, riješili smo problem da bi samo otkrili novi. Naime u mom karburatoru postoje 2 mala rezvara za gorivo koje dolazi tamo kroz dvije dugačke cijevčiće (oko 5cm), jedna od tih cijevčića je ispala iz svog ležišta i nije dozirala gorivo, tj. tko zna gdje je to gorivo završilo. Rastavili smo karburator i to namjestili. Stari je to pretpostavio jer mu se to dogodilo davno prije. Mi to sve lijepo sastavimo kad gas zapinje?!

Problem je u bio automatskom čoku, cijeli dan smo to drndali i nismo tu uspjeli srediti, starci su morali nazad za Vukovar pa smo se dog da ugasimo automatski čok. Izvadili smo ključne stvari tako da sad ne funkcionira. Duže će palit i malo ce njemu trebat duze da se zagrije ali kvragu, sad barem radi, to cemo srediti doma, jos 10tak dana sam tu, računam ljeto je ne zima, čok mi neće ni biti potreban. U najgorem slucaju ako ne bude htio upaliti pofuram ja nekog sa sobom da drži leptir zatvoren.

Slikao sam u cemu je bio problem, cim budem u mogućnosti stavit cu slike da vidite.
Karbus je toliko razdrndan, potrošen, ali funkcionira.

Deda, mom ocu su preporučili servis karburatora u BiH negdje pored Orašja. Tamo neki covjek kazu odlicno servisira karburatore pa čak ima u neke sonične uređaje što razbijaju kamenac u karburatoru. Ja cu najvjerojatnije ici tamo pa javim dojmove.
 

deda

New member
Mene još uvjek zeza,stavio sam sve sa drugog auta koji radi odlićno,ali niš ne pomaže.Sada jedino još da skinem auspuh,možda se u njemu nekaj zaštopalo,makar mi je to nevjerojatno,ali nikad ne reci nikad,vidjećemo.
 

Zlatan

New member
Re: Kupnja BX-a - na što gledat i pazit?

Kad smo se tako lijepo raspisali, imam jedno pitanje. Da ne otvaram novu temu, pitam ovdje.
Trebam manžete volana (stari tip, bez serva) i manžete prednjih amortizera. Jel netko zna gdje bi se moglo nabaviti. Bio sam u Tokiću, oni nešto imaju, ali moraš donijeti staru, pa prema uzorku (nemam staru, raspala se skroz), a i ne da mi se rastavljati auto, da bi mi rekli nemamo sada, dođite za 2 mjeseca, a u CS traže nebuloznu cifru (također nemaju na skladištu, a da li se može naručiti, nije baš sigurno).
 

Lakii

Well-known member
Ipak sam premjestio, radi preglednosti.

Hm, ja mislim da imam doma jednu tu manzetu za letvu, trebale bi ti biti iste lijeva i desna, pogledat cu, malo za dimenzije i serijske brojeve.
A za harmonike amotrizera ti neznam, da probas negdje neke polovne naci? U pravilu ih ljudi daju s amortizerima...
 

Zlatan

New member
Jesu, iste su lijeva i desna (kod modela bez serva). Ajde baš vidi što imaš. Ako ništa drugo da mogu prema uzorku negdje naručiti.
 

fullcool

New member

Zlatan

New member
Hvala na linkovima,
Lijeva harmonika je nestala (nema je više), a desna još koliko toliko postoji, ali je poprilično popucala.
 
Na vrh