BSI CN2 Xsara 2002g. 2.o HDi

Mickey

Member
Posle mnogobrojnih pokusaja da osposobim daljinsko zakljucavanje dizem ruke... :( .
Bilo je tu raznoraznih elektricara,mehanicara...elektronicara...svi mlate praznu slamu,pokusavaju nesto...a ne rade nista...nema veze.

Resio sam da namontiram kinesko daljinsko,pa malo cackao po internetu sto se tice BSI-ja.
E sad,do sad sam skapirao da centralno zakljucavanje ide preko konektora "EH1" (plavi konektor od 26 zica),
ali ne mogu nigde da nadjem semu koja je po boji zica,ili kodu ,pa ako neko moze da pomogne...bio bih zahvalan.

I jos me zanima da li je potreban pozitivan ili negativan impuls za pomenutu radnju...!?
 

Kanader

Active member
I mene to muči. Navodno je bravica vozačkih vrata u pitanju. Što je najgore svake godine Citroen je izradio tri vrste brave pa bez skidanja i traženja druge po autootpadima ništa. Tako da te razumijem da su izgubio živce.
 

Mickey

Member

Milosh

Test
Na slici konektora koju imaš lijepo piše da su žice 2 i 3 za zaključavanje i otključavanje. Na svakom konektoru bi trebalo pisati koja je koja žica. Dobro ga pogledaj i sa donje strane (ona koja se ušteka) i sa gornje strane (ona gdje izlaze žice). Ako ne piše broj pored svake žice onda bi trebalo pisati barem pored prve i poslednje, ili pored prve i poslednje u svakom redu, tako onda možeš zaključiti/izbrojati koje su žice 2 i 3.

Sedre je Citroenov softver koji sadrži sve elektro šeme za sve modele auta. I to su prave šeme gdje sve imaš.
 

Mickey

Member
Zahvaljujem...a reci mi samo ovaj "deadlock"...kako da znam da li moj auto to ima ili nema?
Ne rece mi niko...koji je impuls potreban za otkljucavanje-zakljucavanje, "-" ili "+"?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh