Brtva birača brzina

mb73

New member
molim vas ako mi moze neko reci jeli moguce zamjeniti semering biraca brzina na citroenu saxo benzinac,mislim da je 1,4 motor,nije moj.

trebao bi zamjeniti semering jer vlazi ulje i covjek je narucio i dobio semering ali je dobio i upozorenje da se mora skidati mjenjac a ja kada sam pregledao primjetio sam da je nepristupacan za zamjeniti ali nisam toliko zagledao da li bas se moze zamjeniti na licu mjesta,on dodze sa zadnje strane malo povise prema gore.

auto ce mi doci za dan dva pa bih se trebao pripremiti da znam sta i kako jer nisam jos mjenjao na saxo.

jel zna iko?
 

mb73

New member
lakse je skinut getribu nego na autu mjenjati...budes se namucio
da li treba rastavljati mjenjac ili se moze skinuti ona poluga biraca brzina da bi se doslo do brtve da se zamjeni jer ako se mora rastavljati ne bih to radije ni radio.

ona poluga ide nekako na slovo L,imam neku sliku mjenjaca a ne vidi se na slici da li se moze ta poluga skinuti od osovine koja ulazi u mjenjac.
 

mb73

New member
zamjenio sam ga bez skidanja mjenjaca danas,bilo je previse lagano zamjeniti,stari sam lagano izvukao a i novi sam nabio bez problema,bilo je bas dovoljno mjesta da se moze odradit.
u pravu si sto se tice stifta i konusan je i izbija se samo na jednu stranu.
ipak hvala na savjetu ali mi nesto bilo bolje odradit bez skidanja jer sam ovako manje radio tj. grmaljo dok sam solidno zaradio a u suprotnom bi se naradio a zaradio malo vise da sad ne spominjem finansije u krajnost,jos jednom hvala na savjetima.
 
Na vrh