"brava" zapela

Rexi

New member
Danas htio nadolit tekucine za brisace i podignem onu rucicu na vozacevom mjestu, hauba se malo podigne onako i ja da cu stisnut rucicu i rukama podignut haubu kada ono - ne ide, zapelo. Kao da brava nije do kraja otkljucala, pomaknula blokadu.

ona mala rucica ispod haube pleše gore dolje i nece pa nece :meh:

radi se o C5, x7
molim ako ima netko savjet i ako moze netko slikati da vidim kako to izgleda, mozda mogu s rukom ili necim nesto pomaknuti da se otpusti, jer mogu ruku zavuc, na knap
 

Pavel

Lepi™
Najvjerojatnije ti je otišla sajla, isti problem sam imao i ja. Promijenio sajlu kod mehaničara i napravio. Neke sitne novce je to bilo.
 

Rexi

New member
evo bio kod lokalnog servisera, ako netko bude imao slican problem..

rijesenje je jednostavno.

podigne se rucica u kokpitu da hauba skljocne, tj. onako se podigne malo.

zatim se zavuce ruka na lijevoj polovici automobila - znaci lijevo od one kuke sta ulazi u "bravu", tako da joj se sa rukom priblizava sa desnom stranom ruke. tako idite prema bravi dok ne osjetite mehanizam - kad se osjeti, treba stisnuti prema dole (to je dio kuke u bravi).

to je to, malo mi je sajla od poluge koja pusta kuku u bravi (ispod haube, ne u kabini) labava pa su je zategnuli sa plasticnom vezicom, a ako ne bude sljakalo, budem novu narucio
 
Na vrh