Bosch pumpa na Xantiji curi

djelonito

New member
Nisam skidao punpu....samo poklopac oli gornji dio od donjeg

Da nobjasnim svima: Nisam skidao cijelu punpu--zbog ufažnjenja . Ali skinuo sam samo gornji dio gdije je poluga za dodavanje gasa i zatvaranje zraka. Tu su graničniciza ler i čok ( automatski)
 

Sale123

New member
Skinuo sam crijevo za povrat viška nafte i na njemu kad se napumpa ručno curi nafta ali kako i gdije pravilno ozračiti to nisam skužio. Malo me kopka da nije polugica za zrak najbolje napravljena jer nekako mi ima kratak i tvrd hod.

Ma nije problem iz početka..ali gdije je greška ????
probaj odpojiti lajtunge od goriva sa dizni - da vidiš jel baca gorivo!!!
 

djelonito

New member
Pozz svima !!
Postavio sam bosch punpu : Nije neki problem skinuti i vratiti. ALI problem je što teško pali a kad upali dršće i neprima gas. Kao da tadi na 2-3 klipa . Ili da vuče zrak . Teško pali ali malo je Življi kad mu pritisnem ÈOK . Ima bar malo veći broj okretaja a inaće kao da se čuje neko zujanje u punpi a nestane s okretajima (kak se pritisna ÈOK ) ..............Ima li tko ideju ????
 

djelonito

New member
Pa moralo bi biti jer nije skidana s remenice i ostalih nosećih djelova. Samo je gornji dio od donjeg kao neki poklopac. tu se nalazi nekoliko polugica za dodavanje i zatvaranje goriva te čok ,odlaz i povrat goriva. Samo je promjenuta brtva . Nevidim razlog jer svi graničnici su obilježeni bojom i vraćeno na navoju kako je bilo. Stoga stvarno neznam gdije je caka!!!!!!!!!!:eek::eek::eek:
 

Dalibor

Dado Tornado
nazovi nekog bošistu pa kaži kako imaš taj i taj problem da bi mu dovezo auto, i pitaj gdje bi bio problem jer si to sam radio itd.... i kad majstor kaže to je recimo "zavojnica na warp pogonu zvjezdanog broda enterprise", ti nemoj majstoru odvest auto, nego probaj sam popravit prema majstorovim riječima...
znači ključ je u ispitivanju majstora na način kako bi što bolje skužio gdje je problem i kako bi ga sam mogao popravit.

nije neka pomoć, ali možda pomogne...

vidim kako si iz požege, ne znam za bošiste tamo, a ne znam ni za bošiste u zagrebu, znam recimo ovog daje boš ovlašten - http://www.autoservis-bingula.hr/, probaj pa vidi što će reči...

lako moguće da je i ovo što laky piše, da nije nešto trivijalno, što si previdio
 

djelonito

New member
Postavljeno ,pali ali ler gas treba na fino podešavanje . Super radi ali kad se stavi polugica za zakretanje gasa I STRGNE MATICA M4 . Nemoš ga lako upaliti ali kad upali radi malo čudno . No bez te polugice (na koju ide sajla) može se uriktati i sve Ok. malo teže pali....ako ima tko koji prijedlog !!!!!
 
Na vrh