Bojanje kočionih kliješta

ZlatkoC4

Well-known member
Zanima me da li prije bojanja kočionih kliješta može ići špric-kit prije boje ili je dovoljno ići samo bojom? :confused:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Rađe ako hočeš več nekaj ispod laka stavit onda temeljnu, pa ju malo zagladiš sa vodobrusnim prije laka..
kak ti se sviđaju Brembo poklopce?

 

deda

New member
Nikako špric kit ili bilo kakva temeljna jer čeljusti su od aluminija,a za aluminij ako želim da boja kvalitetno drži treba prvo pofarbati sa praimerom,a onda možeš bojom ili imaš boje u sprejevima za čeljusti koje već u sebi sadrže praimer pa možeš drito sa njom.
 

AX-ja

èudo jedno
sprejevi za celjusti, kako deda kaze,dobro drze i jeftini su.
mozes ih i preko ebaya narucit.
celjust dobro ocistit odmastit i deri.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja sam svoje do sad svako drugo prolječe samo sa drot četkom i penzlom sa običnom farbom za željezo..
ovo prolječe mu bum nakeljil crne Brembo poklopce.. a otraga oped malo osvježil doboše sa običnim crnim sprejom..
 

ZlatkoC4

Well-known member
Nikako špric kit ili bilo kakva temeljna jer čeljusti su od aluminija,a za aluminij ako želim da boja kvalitetno drži treba prvo pofarbati sa praimerom,a onda možeš bojom ili imaš boje u sprejevima za čeljusti koje već u sebi sadrže praimer pa možeš drito sa njom.
Sa prajmerom to bih mogao, jer auto boju već imam. :palac-gore:

kak ti se sviđaju Brembo poklopce?
Ne sviđaju mi se prijatelju, nekako mi je gušt ručni rad.
biče kak deda je rekao prajmer pa boja :grin:
sad če još malo skidanje zimskog seta felni i stavljanje ljetnih pa bih iskoristio da malo klješta šokiram:grin:
 

Franzg

New member
Nikako špric kit ili bilo kakva temeljna jer čeljusti su od aluminija,a za aluminij ako želim da boja kvalitetno drži treba prvo pofarbati sa praimerom,a onda možeš bojom ili imaš boje u sprejevima za čeljusti koje već u sebi sadrže praimer pa možeš drito sa njom.
dali ima gdje u zg-u za kupit ti sprejevi šta sadrže primer ??
 

ZlatkoC4

Well-known member
dali ima gdje u zg-u za kupit ti sprejevi šta sadrže primer ??
to neznam u Zagrebu ali odeš u boje i lakove gdje mixaju auto boje oni ti budu složili boju sa prajmerom.
evo ja sam sam kupio prajmer u boji, a na njega može iči još i dodatno boja pa lak kako več želiš. cca 1dcl boje ti je dosta. mene izašlo 30kn.

Nego sad imam problem gledao sam ispod auta i on nema nigdje uporište za osloniti se na neke klocne ili sl:confused: a trebo bih sva četiri kotača skinuti.

Ima tko ideju gdje ga i kako podbočiti ispod:confused:
imam jednu dizalicu.
Stari c3 je imao uporišta gdje mogu klocne ili več neki podupirači.
A ovaj c4 ništa samo ono uporište za dizalicu na pragu:confused:
 

Echo49teen

New member
Zlatko kako ti je ispalo? Ja sam sebi nedavno uzimao sprejeve pa me zanima da li mogu s njima šiknut jer nisam siguran kako bi ispalo, naime jesu za metalne površine ali ne znam da li sadrže prajmer i ziher sam da nisu za visoke temperature...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zlatko kako ti je ispalo? Ja sam sebi nedavno uzimao sprejeve pa me zanima da li mogu s njima šiknut jer nisam siguran kako bi ispalo, naime jesu za metalne površine ali ne znam da li sadrže prajmer i ziher sam da nisu za visoke temperature...
Imaš u mojoj temi kako sam radio i kako izgleda. http://www.citroenforum.hr/moj-c4-ii-168/moj-c4-ii-1-6-hdi-92ks-babilon-crvena-4722/index7.html

Ja sam ti u Velikoj Gorici pa možeš ako hočeš sutra vidjeti biču tu negdje po Zagrebu. Svejedno u koje vrjeme. a možemo i na kavicu.:grin:
 

Kizokc

Active member
Sad ću i ja začas na takav zahvat pa me zanima s čime bi bio najbolje očistiti kliješta odnosno odmastiti??
 

ribadesign

New member
sprej za čišćenje i odmašćivanje lanaca i kočnica, mislim da ih ima u svim centrima po cca 50ak kn, cilit bang (ljubičasto zeleni), etanol itd :p
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ko da ste znali da ja danas farbam čeljusti :D:D
Ja sam glavu stavil malo bliže čeljustima i jedanput puhnul u čeljust:D
I udri sa kistom i nitro farbom za ogradu :D
 

Luca

Active member
Ma nije to neka nauka, kako kaze Krky, samo malo pobrisat , ako je bas masno malo benzina ili razredjivaca i moze i sprej i obicnan kist i drzi dobro...:grin:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja svako prolječe farbam kad stavljam ljetnu garnituru.. tak da ne lickam to ko žena nokte:D
Kad bude sloj 1cm boje onda samo sa drot četkom naprašim i dalje farbaj :D
 
Na vrh