Bobina BAE 04

misa

Active member
Danas mi crce bobina!:mad::mad::mad:

Samo se odjednom ugasio dok sam izlazio iz dvorista i vise nije hteo da upali.

Posle jedno pola sata maltretiranja i verglanja resih da proverim da li baca varnicu na svecici....NISTA.Nema varnice...znaci ili bobina ili tdc sensor ili neki relej. :mad::mad::mad:

Nadjoh polovnu bobinu kod jednog coveka,zakacih kablove i konektor....i upali iz prve.;)

Svo ono cimanje u voznji koje sam imao na plinu (objasnjeno detaljno u zakljucanoj temi "Problemi sa Xm-om)kad malo zavrnem dotok plina je izgleda bilo zbog bobine na izdisaju.Izgleda da nije bila dobra ni kad sam,prosle godine,kupio auto.Prosle godine je isao kako-tako i na benzin i otprilike na istom broju obrtaja je cimao i na benzinu.Cimanje na plinu je bilo prestalo kad sam odvrnuo ventil na racvi.Isao je kao zmaj ali je trosio puno.Nema veze...bar je isao kako treba.

Da skratim pricu....crkla bobina iz cista mira,stavio drugu,prestelovao plin i smanjio protok na racvi za jedno 30%,auto radi kao sat i nema vise cimanja.Dok danas nisam zamenio bobinu...na sadasnjem polozaju ventila na racvi je cimao kao lud...odvrnem za par mm i cimanje prestaje.

Sad jos jedino ostaje da vidim da li ce smanjiti potrosnju bar na razumnih 14-15l plina u gradskoj voznji.Ako bude manje...jos bolje..ali ne verujem.

I ako ne smanji nije strasno...u parama je kao da mi je trosio 8.5l benzina.

Pozdrav momci!;)
 

misa

Active member
...Sad jos jedino ostaje da vidim da li ce smanjiti potrosnju bar na razumnih 14-15l plina u gradskoj voznji.Ako bude manje...jos bolje..ali ne verujem.
Potrosnja se sada krece oko razumnih 14-14.5l plina na 100km.;)
 

misa

Active member
Uff, mene boli novcanik kada ovo procitam!
:D:D:D

Trosio je 17+l plina/100km u gradskoj voznji.

Salu na stranu....fabricki podaci su 13l/100km benzina u gradskoj voznji.S obzirom da je venturi plin i cinjenica da bi trebalo da trosi 20% vise plina nego benzina...sto bi bilo oko 16l plina...ovo ispade jos manje.

Ovih 14-14.5l plina/100km su pretezno gradska voznja a ne otvoren put i to je manje od "propisanih" 20% vise u odnosu na potrosnju benzina.
 
Na vrh