Bluetooth imenik problem

matijazeman

New member
Jesi riješio? Ja sam skužio kako riješiti na HTC-u. Isti je problem, i izgleda da je problem što u popisu u imeniku imamo i kontakte koji nisu brojevi (gmail,fb..).
Recimo, na HTC-u se pod people->menu->view odabere prikaz samo phone kontakata bez ovih ostalih i onda stvar radi bez problema.
Moguće da nešto slično imaš na nokii?
 

akiramar

Active member
(...)
Recimo, na HTC-u se pod people->menu->view odabere prikaz samo phone kontakata bez ovih ostalih i onda stvar radi bez problema.
Moguće da nešto slično imaš na nokii?
HTC je na Androidu, pa zato ima takav način prikaza, Nokia E72 je na Symbianu pa nema adresar koji je složen na taj način (imam samo jedan adresar, onaj od telefona).

Cekamo dio
Nadam se da će to riješiti stvar, ali nekako sumnjam. Mislim da je prije stvar SW prirode nego neki HW kvar.
Ono što je najgore, nisam ni 100% siguran da je auto kriv, vjerujem da je dijelom kriva i Nokia :(
Ali da živcira.....
 

izunec

Citroenaš
Mene je malo izmaltretirao bluetooth (HTC Desire), nije se htio spajati. Problem je bio ako bi pokrenuo parenje sa auta na mobitel onda bi zezalo, a kad sam napravio obratno, sa mobitela na auto sad je sve OK. Pokupio je imenik, no nema mi voice dialing i popis poziva ...

Kvaliteta zvuka je OK, no overall u 307-ici sam imao Parrot mki9200 i mogu reci da je bolji uredjaj.
 

matijazeman

New member
Mene je malo izmaltretirao bluetooth (HTC Desire), nije se htio spajati. Problem je bio ako bi pokrenuo parenje sa auta na mobitel onda bi zezalo, a kad sam napravio obratno, sa mobitela na auto sad je sve OK. Pokupio je imenik, no nema mi voice dialing i popis poziva ...

Kvaliteta zvuka je OK, no overall u 307-ici sam imao Parrot mki9200 i mogu reci da je bolji uredjaj.
hm, govoriš o novom c4? Naime, ja imam desire i bez obzira kako ga spojim, nece prebaciti imenik..
 

izunec

Citroenaš
hm, govoriš o novom c4? Naime, ja imam desire i bez obzira kako ga spojim, nece prebaciti imenik..
Ne, govorim o starom C4 i Desire-u sa HTC firmware-om (2.2) svim update-ovima.

Ukljucio sam u view meniju nesto kao 'show only contacts with number' i stavio da gleda samo phone dictionary. Nakon toga je pokupio SVE kontakte (znaci i one na telefonu i na google accountu). Nakon toga sam na telefonu vratio da prikazuje sve kontakte i to je to.

Istina je da je malo musicavo radilo, tj. trebalo mu je dobrih pet minuta da uopce pocne sa sinhronizacijom, no sada svaki put povuce promjene, ali taj postupak isto pocne tek nakon minutu - dvije.

Recimo sto se primjeti, nakon razgovora mogu vdijeti samo Directory, a Call list se pojavi tek nakon nekog vremena (nisam mjerio, no rekao bi oko minute).

Izgleda da mu je bluetooth sinhronizacija spora.
 

akiramar

Active member
Nakon 2 mjeseca došao novi mi je radio, danas me zvali iz servisa. Nisam uopće pametan da li promijeniti radio ili ne.
Ako je ista verzija SW, neće mi se ništa popraviti, samo je mogućnost pojave novih zvukova (ipak treba radio rastaviti/sastaviti).
USB sada radi dobro (promijenio sam stick i od tada nemam nikakvih problema), a problem sa bluetoothom je izgleda prije problem Nokie nego radia :(
Uz to, ako je radio ugasen i netko me zove (ili ja zovem nekog), radio skuzi poziv, javi se, ali niti mene sugovornik čuje niti ja njega. Ako je radio uključen, sve radi kako treba.

Iz sveg navedenog mislim da je prije problem SW i da promjena HW (ako je ista verzija SW) neće ništa riješiti, a može stvoriti meni frustrirajuće zvukove u kabini.

Savjeti?
 

SuperHik

New member
je li ti se radio vadi na 2 ključa, na krajevima, one 2 rupe na obje strane... ili treba malo više toga skinut?
sumnjam da će bit cvrćaka ako je ova prva opcija
 

1587 VTS

New member
Radio je integrirani (pogledaj sliku), zato me i je strah cvrcaka :(
Ja ga osobno ne bi vadio ako nije nuzno, zato probaj prvo doc do pouzdane inf jel ti problem do HW ili do SW da se ne zaletis. Postoji mogucnost kasnijih cvrcaka, meni se to dogodilo na ford fiesti kad su mi mijenjali zarulju koja osvjetljava komande ventilacije za sta je bilo potrebno izvadit plastiku sredisnje konzole i tvornicki radio. Kad su to vratili pojavio se novi cvrcak iz tog dijela :hm: Bilo ih je i prije jer taj auto ima jako losu zavrsnu obradu, prvi su se pojavili vec na 5 tkm. Niko od nas koji ga vozimo to ne dozivljava jer je to "radnicki" auto, al zato bi na tvom mjestu ovo pokusao izbjec pod svaku cijenu. Ne mora bit pravilo, al postoji mogucnost :hm:
 

Monk

Different Spirit
Ako imaš probelma samo sa preuzimanjem imenika sa mobitela, onda to nije kvar nego karakteristika tog uređaja jer nisu podržane sve funkcije s tim tipom mobitela. Ako ti se događa da ponekad ne radi radi USB ili ti se pozivi prekidaju onda je moguć problem u uređaju RD5. Pravilan rad RD5 je osiguran s uređajem koji ima verziju L 3.3 na visu i / ili BS001110 oznaku. Naravno, da se to provjeri potrebno je izvaditi radio.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Naravno, da se to provjeri potrebno je izvaditi radio.
Što nas automatski vraća na početnu dilemu. :)

Osobno ne bih ništa dirao. Više bi me kopalo da mi neštu u auto počne cvrčati nego da mi pravilno ne preuzima imenik s mobitela. :D
 

Monk

Different Spirit
@ akiramar
Na tvom mjestu bih zamjenio radio jer dosta novih C4 ima problema s tim uređajem, i upravo zbog toga jer je to prva serija novog modela - a prvi mačići se u vodu bacaju. Pa nije ni Laky bezveze slao upit na PSA platformu da bi tebi odobrili zamjenu radija. A ovo da će nešto cvrčati iz ploče nakon zamjene, na to nemam komentara.
 

Olaf

New member
Monk opet je tu i cinjenica koliko dugo se cekao novi radio tako da je ziher novija verzija a i moram Tomislavu javit dal je nakon zamjene ok.
 

akiramar

Active member
Ako imaš probelma samo sa preuzimanjem imenika sa mobitela, onda to nije kvar nego karakteristika tog uređaja jer nisu podržane sve funkcije s tim tipom mobitela. Ako ti se događa da ponekad ne radi radi USB ili ti se pozivi prekidaju onda je moguć problem u uređaju RD5. Pravilan rad RD5 je osiguran s uređajem koji ima verziju L 3.3 na visu i / ili BS001110 oznaku. Naravno, da se to provjeri potrebno je izvaditi radio.
USB radi, stick je stvarao probleme. Sa druga sva sticka koja imam nemam problema.
Imenik ne preuzima, ali to mi čak i nije toliko problem koliko neke druge musice koje ima bluetooth. Pozivi mi se ne prekidaju, ali se zna (cesto) desiti da se BT radio i mobitel nece spojiti. Ili ako je radio ugasen (ali je spojen na mobitel), a trebam pricati (dolazni ili odlazni poziv), dignem slusalicu, ali nema zvuka iz zvucnika, niti me sugovornik cuje. Ako je radio ukljucen sve radi kako treba.

Monk opet je tu i cinjenica koliko dugo se cekao novi radio tako da je ziher novija verzija a i moram Tomislavu javit dal je nakon zamjene ok.
A znamo li sigurno da je na novom radiu nova verzija SW? Ako nije, mislim da mi se problem nece rijesiti. Ako je, onda se i moj radio moze upgradati, zar ne?
Nije meni žao mog radia, ali kako je C4 doista tih, ne želim imati cvrčke i toga se bojim. Znam da niste pekari :), ali isto tako znam što znači rastaviti integrirani radio.
 
Na vrh