Blablacar

markan1000

Well-known member
Je li koristio već netko ovaj servis za dijeljenje prijevoza? Ja za vikend idem na more, samo žena i ja, nemamo puno stvari, trebali su ići jedni prijatelji s nama ali su morali odustati. I onda se ja sjetim zašto ne pokušati naći nekog pa da podijelimo trošak, naletim na Blablacar, registriram se, i u roku od manje od 24 sata nađem po dvoje suputnika za tamo i nazad. Stvar je vrlo jednostavna, sad samo treba vidjeti kakvi će biti suputnici.
Inače djeluje onako dosta transparentno, s profilima vozača i putnika, jedni druge ocjenjuju, pišeš koji auto voziš... uglavnom dosta zanimljivo, a bome i dosta ponuda za prijevoz ima. jedino šta uvijek postoji rizik da naletiš na luđaka... :D
 

Cutac

Prèkaroš
Ja u auto pustam samo poznanike, i to dobre.
Ne bih na toliki put sa neznancem, nema sanse. Ne da se bojim njega, nego ako se zakacimo, ja ga izbacim na sred ceste i eto problema gdje ga nije trebalo biti.
Ili se on vozi iza, i ja kad pogledam, on mi ogulio rukohvat, ogrebao nesto, nije bitno.
Druga strana su troskovi. Ako nemam love da idem nekamo, necu ici, a ne izmisljati neke bijesne kombe sa random ljudima.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Brat se nedavno s tim navozikao po Italiji... samo pohvale ima. Mada ja isto kao Cutac, ne primam strance nutra, jedino ako je baš kakva dama u nevolji (ili penzići u mećavi :D). Ali kome ne smeta, dobra stvar za smanjit troškove.. Može se prijavit i u ove Ubere pa i zarađivat.
 

markan1000

Well-known member
pa evo ja prvi put koristim i baš me zanima kako će proći... ide mi se za vikend na put, umjesto 600 kuna platit ću ga 300. žena i ja sjedimo naprijed, neki bračni par od 40-ak godina se javio, oni će biti iza, šta se mene tiče ne moramo ni pričati. a možda i ljudi ispadnu super skroz.

Ili se on vozi iza, i ja kad pogledam, on mi ogulio rukohvat, ogrebao nesto, nije bitno.
za ovo ti ne treba neznanac, ovo će ti i netko poznat napraviti

Druga strana su troskovi. Ako nemam love da idem nekamo, necu ici, a ne izmisljati neke bijesne kombe sa random ljudima.
zašto? par sati s nekim u autu su bijesne kombe? imam love dovoljno za platiti put, ali zašto si ne bi uštedio malo tako što ću povesti nekog, i odvesti ženu na večeru za tih 300 kuna npr.? jel moguće da smo mi hrvati tako nepovjerljivi prema ljudima? ne kažem da ne može biti za:cenzura::cenzura::cenzura:a, ali zašto gledati tako usko. jesi ikad bio na kojem forumskom susretu npr.? ili ti se ni tamo ne da komunicirati s nekim random ljudima. ili da te netko od nas zamoli za prijevoz ti bi znači bez razmišljanja odbio?
 

mariola

Active member
Isao sam jednom iz njemacke sam za hrvatsku i na bla-bla caru prijavio put. Sa mnom putovalo troje ljudi (dvoje po njemackoj i jedna do austrije) proslo sve super odlicno. Dosta zafrkancije, price, odlicno. Cak sam ljude razvezao po adresama jer mi je bilo koliko-toliko usput (pola sata vise manje na 11 sati voznje nikog nije ubilo :d ).
I da, ustedio pola troska do hrvatske ;)

p.s. samo da nadodam kako mozete birati koga cete povest.
 

kegel

Drumski ratnik
Nisam ju koristio dosad, ali sam x puta pronašao prijevoz na FB grupi "Tražim prijevoz". Èesto sam iz Rijeke putovao, pa mi je i jeftinije od busa ispadalo.

Sad imam i vlastiti auto, pa sam i par puta ponudio prijevoz. Lijepo si pokrijem si dio troškova i nije mi dosadno u autu.

Dosad sam imao samo 1 loše iskustvo, jedino je par put znala biti tišina u autu jer nisu svi pričljivi :D Ali kao što je i mariola rekao, možete birati s kim se hoćete voziti ili koga ćete voziti. Naravno tu je i vaša osobna odluka ako hoćete podijeliti troškove/voziti se.
 

diegos

Well-known member
Kad sam često išao za Zg onda bi ponudio prijevoz na FB grupi. Imam samo dobra iskustva, jedino sam se jednom malo duže vrtio po Ljubljani jer ni suputnik baš nije znao gdje bi išao :D

Bla bla car mislim da je sad popularniji i bolji, jer se ipak može ostaviti neki feedback.
 

Cutac

Prèkaroš
zašto? par sati s nekim u autu su bijesne kombe? imam love dovoljno za platiti put, ali zašto si ne bi uštedio malo tako što ću povesti nekog, i odvesti ženu na večeru za tih 300 kuna npr.? jel moguće da smo mi hrvati tako nepovjerljivi prema ljudima? ne kažem da ne može biti zaa, ali zašto gledati tako usko. jesi ikad bio na kojem forumskom susretu npr.? ili ti se ni tamo ne da komunicirati s nekim random ljudima. ili da te netko od nas zamoli za prijevoz ti bi znači bez razmišljanja odbio?
Forumski sustret nije ni slična stvar, isto kao ni prijevoz forumaša.
Na susretu nisam bio, rado bih otišao, ali skoro pa uvijek sam zauzet nečime.
A forumaše bih povezao. Pogotovo neke za koje sam stekao jako dobar dojam, što su zapravo svi s kojima sam komunicirao kroz teme, ali da je netko friški član(doslovno, da ima jedan post) i da se javi na put od 400 kilometara, sumnjam da bih otvorio vrata auta.
Uživo da se nađemo i da me traži, to je druga stvar, ali preko interneta sam skeptičan.
 

markan1000

Well-known member
uglavnom, evo i mog iskustva, koje je nakon prvog puta čista pozitiva. prema moru smo se vozili s još jednim bračnim parom iz zagreba, s kojim smo našli puno zajedničkih tema i zaključili kako imamo i zajedničkih prijatelja. prema nazad smo ukrcali dva dečka iz susjednog mjesta, koje nismo ranije poznavali, ali isto je bilo ugodno druženje, uz otkrivanje zajedničkih prijatelja. kažem, neću često na ovaj način nuditi prijevoz, jer obično idem ili pun ljudi ili pun prtljage ili jedno i drugo, ali ovo moje prvo iskustvo je bilo i više nego pozitivno
 
Na vrh