Berlingo 1.6 hdi 92 KS by liberty

liberty

Well-known member
ljudi.......samo malo napomena, berlingo je ženin auto, i auto koji se kupuje umjesto njega će isto biti ženin auto
tako da se meni ne treba davati podrška već njoj, znači kod mene iako sam ja ljubitelj auta nije zadnja riječ već njezina
a ona je izvrstan vozač
i ona je presudila što nisam uzeo polovnu vitaru od frenda itd.
dakle, prvenstveno mislim na nju i dijete, da je njima dobro, pa onda na sebe, meni realno nije toliko važno koji je auto.....ja volim vožnju, bez obzira što vozim
a biram prema načelu - samo da imam što manje problema s novim autom, jer ih de facto s berlingom i nisam imao....a s novim autima je vidim sve više problema
Uzmi novog Berlinga onda iznutra je preporođen a motorizacija skoro ista jeste cijena je ošla gore.
kupio bi, ali ih nema
+ volio bi izbjeći dizel
šef ima accorda 2.4 benz, 2008. (ona novija linija) s 80.000 km....javim tu kad ga bude prodavao, jer vidim da ima ljubitelja
 

szahtila

Well-known member
ljudi.......samo malo napomena, berlingo je ženin auto, i auto koji se kupuje umjesto njega će isto biti ženin auto
tako da se meni ne treba davati podrška već njoj, znači kod mene iako sam ja ljubitelj auta nije zadnja riječ već njezina
a ona je izvrstan vozač
i ona je presudila što nisam uzeo polovnu vitaru od frenda itd.
dakle, prvenstveno mislim na nju i dijete, da je njima dobro, pa onda na sebe, meni realno nije toliko važno koji je auto.....ja volim vožnju, bez obzira što vozim
a biram prema načelu - samo da imam što manje problema s novim autom, jer ih de facto s berlingom i nisam imao....a s novim autima je vidim sve više problema

kupio bi, ali ih nema
+ volio bi izbjeći dizel
šef ima accorda 2.4 benz, 2008. (ona novija linija) s 80.000 km....javim tu kad ga bude prodavao, jer vidim da ima ljubitelja
Ako do sada nisi imao problema, ja bi uložio koju kunu i dalje vozio taj auto. 200 000 km nije neka kilometraža, pogotovo ako do sad nije bio problematičan. Današnji novi auto nije garancija bezbrižne vožnje, bez obzira na marku o čemu imam primjera iz neposredne blizine.
 

liberty

Well-known member
Ford kuga 1.5 benz 3 cilindra 150 ks manualni mjenjač ST oprema....ponuda je na stolu razmišljam do ponedjeljka.
Dosta auta za još uvijek suzdržanu cijenu 231.000 kn.
Ima prednosti ima mana jedina izrazita da su prednja sjedala ipak primjerenija manje korpulentnim ljudima....ali imao sam i fiestu s tom manom pa sam živio uz nju....možda je do položaja sjedenja jer ni u berlingu nisu izdašna pa mi ne smeta....možda su malo šira gore kod berlinga.
Ostalo kod kuge je za ocjenu vrlo dobar.
Spirtage mi se više svidio ali oni s 1.6 t benzincem imaju problema s filterom čestica čitam na stranim forumima....tj hyundai ima a to je isti motor....problem od kad auto izađe iz salona...
 

liberty

Well-known member
Prodajem Berlingo iz koliko toliko aktualne teme
Obzirom da o njemu pišem od kad sam ga kupio - sve se zna i sve je transparentno.
Bitniji podaci su.
92 ks, 5 brzina, multispace oprema (tada srednja), 2011. godište, 198.000 km, 2 seta čeličnih felgi s gumama (po meni su oba seta, osobito zimski polako za zamijeniti)
ovako iz glave , da ne tražim po temi - na oko 170.000 km je rađen veliki servis, od zadnjeg servisa je prošlo oko 7.000 km
auto je registriran do 9/2023.
od 1. dana je moje vlasništvo
nije razbijan
ima jedno vrlo neugledno oštećenje kod zadnjeg fara na karoseriji, koje je.....iskreno najvjerovatnije veći trošak za popraviti iako je površine 5 cm2, ali....tko popravlja, popravlja veću plohu
i obruč upravljača mu je istrošen (gore sam stavio navlaku)
i ključ skakavac ima oštećene tipke već valjda 7 godina (mehanizam radi, gumene tipke su dale svoje)
nešto lupka naprijed desno, ja imam osječaj da je to čašica poluosovine, kao što je bilo na lijevoj strani (trošak dobar materijal i ruke cca 370 kn)
ono što može smetati svakog pa i mene je da je DPF prilično pun i radi regeneraciju svakih cca 250 km uobičajene vožnje (inaće je na oko 400 km radio kad je bio noviji)

znamo da su cijene polovnih na Internetu pretjerane
pa se određivanjem cijene ne vodim njima
nego realnim stanjem auta i godina na njegovim leđima, znajući da je auto održavan, ali estetski s nedostacima.

za ljude s foruma je to 34.000 kn + pun tank dizela da se kupac sretno vrati kući gdjegodživi + pojedemo o mom trošku pizzu da nitko nije gladan
nekom će djelovati povoljno, nekom nepovoljno - ja niže od te cijene ne bi razglabao, mislim da je korektna, kada ga oglasim na Internetu staviti ću veću cijenu jer sam svjestan da ćemo u konačnici doći na isto a da se ljudi vole cjenkati

Hvala
Lp
Ivan

tel. 099/5214336
 
Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Prodajem Berlingo iz koliko toliko aktualne teme
Obzirom da o njemu pišem od kad sam ga kupio - sve se zna i sve je transparentno.
Bitniji podaci su.
92 ks, 5 brzina, multispace oprema (tada srednja), 2011. godište, 198.000 km, 2 seta čeličnih felgi s gumama (po meni su oba seta, osobito zimski polako za zamijeniti)
ovako iz glave , da ne tražim po temi - na oko 170.000 km je rađen veliki servis, od zadnjeg servisa je prošlo oko 7.000 km
auto je registriran do 9/2023.
od 1. dana je moje vlasništvo
nije razbijan
ima jedno vrlo neugledno oštećenje kod zadnjeg fara na karoseriji, koje je.....iskreno najvjerovatnije veći trošak za popraviti iako je površine 5 cm2, ali....tko popravlja, popravlja veću plohu
i obruč upravljača mu je istrošen (gore sam stavio navlaku)
i ključ skakavac ima oštećene tipke već valjda 7 godina (mehanizam radi, gumene tipke su dale svoje)
nešto lupka naprijed desno, ja imam osječaj da je to čašica poluosovine, kao što je bilo na lijevoj strani (trošak dobar materijal i ruke cca 370 kn)
ono što može smetati svakog pa i mene je da je DPF prilično pun i radi regeneraciju svakih cca 250 km uobičajene vožnje (inaće je na oko 400 km radio kad je bio noviji)

znamo da su cijene polovnih na Internetu pretjerane
pa se određivanjem cijene ne vodim njima
nego realnim stanjem auta i godina na njegovim leđima, znajući da je auto održavan, ali estetski s nedostacima.

za ljude s foruma je to 34.000 kn + pun tank dizela da se kupac sretno vrati kući gdjegodživi + pojedemo o mom trošku pizzu da nitko nije gladan
nekom će djelovati povoljno, nekom nepovoljno - ja niže od te cijene ne bi razglabao, mislim da je korektna, kada ga oglasim na Internetu staviti ću veću cijenu jer sam svjestan da ćemo u konačnici doći na isto a da se ljudi vole cjenkati

Hvala
Lp
Ivan

tel. 099/5214336
S obzirom da se o autu sve zna,i kakve su aktualne cijene na Njuškalu recimo.....,auto je GRATIS!Cijena je STVARNO korektna!
 

liberty

Well-known member
S obzirom da se o autu sve zna,i kakve su aktualne cijene na Njuškalu recimo.....,auto je GRATIS!Cijena je STVARNO korektna!
Neka svi budu zadovoljni. Ja sam uvijek za to da kupac ode zadovoljan i upoznat sa svim nedostacima vozila i smatram da su oglašene cijene polovnjaka previsoke te ne želim biti dio toga👍😀
prodaja više nije aktualna, a uskoro više ni ova tema
prodaja više nije aktualna, a uskoro više ni ova tema
 
Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
47 stranica.....11 godina i 2 mj.......198.200 km.....rastajemo se
ide u dobre ruke čovjeka koji je ujedno i mehaničar, koji nabavlja rezervne dijelove, koji će njime obavljati poslove vezano uz nekakva održavanja, kojeg ne mučni dpf ni lupkanje u desnom dijelu prednjeg ovjesa što je ostalo za riješiti, koji se zna s time pozabaviti
za cca 7 dana se rastajem od berlinga.......jbt najbolji auto ikad, sad imam osjećaj da me i najbolje služi, da može dalje tako dovijeka.....ali ako zaštuca, ako mu nešto zafali ili ode.....onda bi u bio ružniji kraj jer ja nemam entuzijastičnog ehaničara koji bi predvidio unaprijed, sugerirao unaprijed, dao sve od sebe bez obzira koliko to košta.....mogu platiti ali se nitko ne želi uhvatiti u koštac s time....i zato je došao kraj
srećom....ide u ruke čovjeka koji se zna i može uhvatiti u koštac....tako da to je zaista dobra vijest

ujedno čovjek ga dobiva po normalnoj realnoj cijeni od 36.000 kn i registriranog još čak 10 mj, s zadnjim servisom napravljenim prije 8.000 km, akumulatorom starim 2 godine mislio sam da je 3, ali je 2), s 2 seta čeličnih felgi (gume ne spominjem jer su oba seta ubrzo istrošena)....i to je dobro, drago mi je da je kupac zadovoljan

u 2 sata od kad sam objavio oglas za auto nazvalo je 10-ak ljudi, mnogi su bili spremni doći po njega odmah. ukupno je nazvalo oko 20 ljudi
pretpostavljam zato što su cijene ostalih u oglasima prenapuhane
moja je cijena u oglasu bila 39.000 kn + mogućnost korekcije jer su nedostaci otvoreno bili napisani ili slikani u oglasu

neka je kupcu sa srećom i nadam se da ću još koji put susresti auto jer ostaje u istoj županiji

napuštam temu
polako napuštam i ovaj meni drag forum jer se prebacujem (ponovno) na ford-a nakon višemjesečnog traženja SUV-a odluka je pala na ford-a...ford je u mojim rukama nadam se idući tjedan....pomalo izazovno, s jednakim entuzijazmom kao kad su došli berlingo, c3.....sad su tu nekakve slatke brige poput gdje nabaviti dodatne felge i zimske gume, koje krovne nosače i kutiju nabaviti, da li da bicikli idu na krov ili da se ugradi i kuka (meni mrsko riješenje jer pretpostavljam da se rastavlja novi auto radi ugradnje kuke, a bilo bi mi zgodno jer imam nosač za bicikle koji se stavlja na kuku)
opet ide razrada novog automobila, prvo premazivanje istog nekakvim sredstvom za sjaj i zaštitu usred noći kad svi spavaju.....berlingo je isto imao tretman.....proučavanje puno tih novotarija i opreme koje pružaju novi automobili....ufff i belingo je otišao u dobre ruke i ford dolazi s izuzetno modernim turbobenzinskim motorom, ono što sam proučavao tzadnjih dana nekakav vrh današnje tehnologije trocilindraša..........nakon dugo vremena se kod mene pojavio entuzijazam...c3 ga nije donio, golf 7 ga nije donio (bio mi je lijep i vrlo opremljen ali u konačnici razočaranje).....napokon nešto novo

Budite mi pozdravljeni i ostanite mi dobro!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
47 stranica.....11 godina i 2 mj.......198.200 km.....rastajemo se
ide u dobre ruke čovjeka koji je ujedno i mehaničar, koji nabavlja rezervne dijelove, koji će njime obavljati poslove vezano uz nekakva održavanja, kojeg ne mučni dpf ni lupkanje u desnom dijelu prednjeg ovjesa što je ostalo za riješiti, koji se zna s time pozabaviti
za cca 7 dana se rastajem od berlinga.......jbt najbolji auto ikad, sad imam osjećaj da me i najbolje služi, da može dalje tako dovijeka.....ali ako zaštuca, ako mu nešto zafali ili ode.....onda bi u bio ružniji kraj jer ja nemam entuzijastičnog ehaničara koji bi predvidio unaprijed, sugerirao unaprijed, dao sve od sebe bez obzira koliko to košta.....mogu platiti ali se nitko ne želi uhvatiti u koštac s time....i zato je došao kraj
srećom....ide u ruke čovjeka koji se zna i može uhvatiti u koštac....tako da to je zaista dobra vijest

ujedno čovjek ga dobiva po normalnoj realnoj cijeni od 36.000 kn i registriranog još čak 10 mj, s zadnjim servisom napravljenim prije 8.000 km, akumulatorom starim 2 godine mislio sam da je 3, ali je 2), s 2 seta čeličnih felgi (gume ne spominjem jer su oba seta ubrzo istrošena)....i to je dobro, drago mi je da je kupac zadovoljan

u 2 sata od kad sam objavio oglas za auto nazvalo je 10-ak ljudi, mnogi su bili spremni doći po njega odmah. ukupno je nazvalo oko 20 ljudi
pretpostavljam zato što su cijene ostalih u oglasima prenapuhane
moja je cijena u oglasu bila 39.000 kn + mogućnost korekcije jer su nedostaci otvoreno bili napisani ili slikani u oglasu

neka je kupcu sa srećom i nadam se da ću još koji put susresti auto jer ostaje u istoj županiji

napuštam temu
polako napuštam i ovaj meni drag forum jer se prebacujem (ponovno) na ford-a nakon višemjesečnog traženja SUV-a odluka je pala na ford-a...ford je u mojim rukama nadam se idući tjedan....pomalo izazovno, s jednakim entuzijazmom kao kad su došli berlingo, c3.....sad su tu nekakve slatke brige poput gdje nabaviti dodatne felge i zimske gume, koje krovne nosače i kutiju nabaviti, da li da bicikli idu na krov ili da se ugradi i kuka (meni mrsko riješenje jer pretpostavljam da se rastavlja novi auto radi ugradnje kuke, a bilo bi mi zgodno jer imam nosač za bicikle koji se stavlja na kuku)
opet ide razrada novog automobila, prvo premazivanje istog nekakvim sredstvom za sjaj i zaštitu usred noći kad svi spavaju.....berlingo je isto imao tretman.....proučavanje puno tih novotarija i opreme koje pružaju novi automobili....ufff i belingo je otišao u dobre ruke i ford dolazi s izuzetno modernim turbobenzinskim motorom, ono što sam proučavao tzadnjih dana nekakav vrh današnje tehnologije trocilindraša..........nakon dugo vremena se kod mene pojavio entuzijazam...c3 ga nije donio, golf 7 ga nije donio (bio mi je lijep i vrlo opremljen ali u konačnici razočaranje).....napokon nešto novo

Budite mi pozdravljeni i ostanite mi dobro!

SRETNO SA NOVIM AUTOM, I HVALA NA POMOĆI I TRUDU NA FORUMU! DO NEKOG NOVOG FRANCUZA😀...., LIJEP POZDRAV IZ OSIJEKA!
 

Milosh

Test
Hvala na pisanju i na druženju!

Želim ti sve najbolje i sa autom i generalno u životu!

Kao što je već napisano, volio bih vidjeti da ne napustiš forum. Imaš predviđeno mjesto, otvori temu i kratko predstavi novi auto. Biće nam drago da par puta godišnje napišeš kako ide i kako te služi auto.

P.S. Ne moraš učestvovati u drugim stvarima na forumu kao ja. :D
 

liberty

Well-known member
Nema problema, dragi ljudi, rado ću otvoriti temu ili vas izvijestiti o doživljajima s novim autom(y):)
Hvala na pisanju i na druženju!

Želim ti sve najbolje i sa autom i generalno u životu!

Kao što je već napisano, volio bih vidjeti da ne napustiš forum. Imaš predviđeno mjesto, otvori temu i kratko predstavi novi auto. Biće nam drago da par puta godišnje napišeš kako ide i kako te služi auto.

P.S. Ne moraš učestvovati u drugim stvarima na forumu kao ja. :D
Puno puno ti Hvala od srca na lijepim riječima....osobito što mi želiš dobro....ne poznajemo se, ali to su jake riječi i to zaista svakom može značiti, meni osobito.

Naime ono što nikad u temi nije napisano.....berlingo je bio kupovan u turbolentno vrijeme. mjesec dana prije nego je kupljen uži član obitelji je ostao teški invalid i dan danas je invalid, taj invalid je ujedno tad i postao roditelj blizanaca.....berlingo je nabavljen da bi se blizanci mogli prevesti, da bi njihovom roditelju se pružila mogućnost prijevoza, da bi se izgradilo nešto gdje bi taj roditelj živio, da bi se svaki vikend tog roditelja posječivalo i brinulo se u bolnici, taj auto je u prvih 5 mj napravio 20.000 km, to je auto u kojem sam prvi put vozio tog invalida jer je 10 mj prije toga bio samo unutar zidova blonica, berlingo je prošao najveća snježna nevremena i NIKAD nije iznevjerio

berlingo je kupljen kad je bilo teško
i obavio je svoju zadaću savršeno
bio je jeftin za održavanje i bez puno problema, uvijek pouzdan, nezaustavljiv

došao je kad nam je trebalo mnogo sreće u životu, a nismo ju imali
i donio nam je mnogo sreće jer smo bili jako zadovoljni s njime

i zato posebno Ti još jednom Hvala što mi želiš sve najbolje u životu
i ja vama svima to zaista želim i ako što treba netko od vas i ako kako mogu pomoći....tu sam
HVALA
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Hvala i tebi na lijepim riječima i željama! Na javnom mjestu kao što je ovaj forum ne iznosimo detalje iz privatnog života (što je normalno i očekivano), ali kada neko barem djelimično drugima da uvid u svoj lični svijet, sve poprimi puno veći smisao. Hvala ti na otvorenosti, kada pročitam šta ste prošli još više vam želim sve najbolje i najljepše. I sretno sa Fordom!

Btw, pretpostavljam da ćeš biti i na FKH?

Ja nisam nikad tamo bio ali zato na Ford Focus Klub imam preko 3 hiljade postova i tamo sam i moderator.
 

liberty

Well-known member
Nekad sam bio na ford forumu jer sam imao fiestu.
Sad ne znam da li taj forum uopće postoji. Tada nije bio jako aktivan. Učlanio sam se na UK forum vezano uz ford kugu kako bi pročitao što više podataka i informacija o autu... Istina tamo su pretežito mhev i phev modeli....moj je čisti benzinac.


Ovaj forum je vrlo civiliziran i prijateljski i zahvaljujući njemu sam i uživo upoznao divne ljude😀👍
 

liberty

Well-known member
Evo večeras se Berlingo pere iz vana za novog vlasnika i čiste se stakla, dotalče se tekućina za vjetrobransko staklo
a za vikend će se čistiti iznutra, i isprazniti od stvari jer je izvjesno da Kuga dolazi idući tjedan
kada dođe dan rastanka napisati ću kilometražu koju će imati i dotočiti ću diesela da se novi vlasnik ugodnije osjeća
u gepek ću staviti 4 felge s dodatnim gumama

eto, bliži se polako kraj, mislim da ću se s Berlingom rastati iduću srijedu da novi vlasnik dugo ne čeka bez obzira došao ili ne došao Ford...neka sve bude korektno kao i do sada ii nek čovjek ne čeka više od 8 dana od kad je dao kaparu
 
Na vrh