Ax 1,4 gt by djole

djole

New member
Od skoro sam srećni vlasnik jednog relativno retkog malog Citroena,crnog, sa crvenim štrafticama...

To je AX GT, autić kojeg sam kupio sasvim slučajno, u naoko žalosnom stanju,delom opustošen, već spremnog da okonča svoje postojanje u nekom centru za reciklažu.

U prvi mah nisam mario šta će sa njim biti, ali kad sam shvatio koji je model u pitanju, a može se dobiti po više nego simboličnoj ceni, rešio sam da ponovo upregnem svih 85 konja i da ga vratim na asfalt .
 

djole

New member
Re: Ax 1,4 gt

Kao što sam vam i obećao, evo nekoliko fotografija, načinjenih nakon kupnje









enterijer pre usisavanja



i posle usisivač-akcije



razbijen je ovaj žmigavac



 

gox

New member
Re: Ax 1,4 gt

Da se to srediti uz malo truda :) Poliranjem auta i osvježavanjem lajsni, pragova i branika će to bit totalno drugi autek ;)
 

djole

New member
Re: Ax 1,4 gt

Da se to srediti uz malo truda :) Poliranjem auta i osvježavanjem lajsni, pragova i branika će to bit totalno drugi autek ;)

To sam i ja mislio u pocetku !

Ali...

Evo malo scena rasturanja pre lakirerskih radova

Ko li će ovo sklopiti...:confused:












nekad je bilo oštećenje kod levog fara, samo je ispravljeno










i kod akumulatora je kiselina učinila svoje




sa druge strane je znatno bolje



a ovako kad se skine zaštitna plastika ispod prednjeg blatobrana





skinuću i blatobrane, a i vrata, kako bi se svemu nesmetano prišlo.


kod zadnjeg točka




skidanje crvene trake-pomoću fena



Metla glavu čuva, kad već podizači-amortizeri ne rade




i tepih je otišao na pranje




 

gox

New member
Re: Ax 1,4 gt

Op op op ! Ovo se već zove "sređivanje" :) Samo naprijed...ide na lakiranje komplet? Koja boja? :)
 

djole

New member
Re: Ax 1,4 gt

Zelja je da se vrati koliko god je mogucno u originalno stanje, znaci, u crnu boju kao sto je i bio.
 

ExOduS442xb

Racing
Re: Ax 1,4 gt

Kolega, moram priznat da mi se mali AX svidja, lagan, živćan, pravi gradski konjić uz neku nominalnu potrošnju.

Htio sam te pitat postoji li u NS (zbog tablica) nekakva firma gdje se moze nabaviti filc? Naime meni je procurilo bilo LHM ulja u kabinu preko onog vraga od kocnice i spricao je po malo dok nisam provjerio, a kada sam to sve poskidao onda sam vidio da je ulje pojelo filc.

Ince jedan kolega je dobro primjetio, BX GTi 4wd, lijep autic;)
 

djole

New member
Re: Ax 1,4 gt

Delim tvoje misljenje po pitanju AXa :)

U NS ima jedna zavucena prodavnica, oni imaju tzv. "azmafon" sto u sustini nije nista drugo nego filc, samo zelene boje, i koriste ga uglavnom za automobile. prodaje se na tablu nesto vecu od 1m2,a cene je negde oko 4 ili 5 eura, e sad da li za tablu ili m2...?

mogu da se raspitam pa za dan dva dodam informaciju

Ince jedan kolega je dobro primjetio, BX GTi 4wd, lijep autic;)
jeste, a ovaj je veoma solidan,sve ispravno,ima i stakleni siber krov, i klimu, i plinski uredjaj...
 

djole

New member
Re: Ax 1,4 gt

nastavak...

sve je demontirano i konstatovano da nema kriticnih mesta po pitanju korozije,niti potrebe za bilo kakvom limarskom intervencijom



počelo je popunjavanje neravnina ; cela površina se navlači, pa se šmirgla i git ostaje u neravninama.

Pošto je lim AX-a veoma tanak, ima nebrojano gotovo nevidljivih oštećenja, ali pošto ide u crnu boju, mora sve biti perfektno...



nekoliko dana posle...

špric git preko svih vidljivih površina





vrata posebno

 
Na vrh