Auto trza prilikom kretanja - spojka

RI-C3

New member
Previše si ga nahvalio, ne sviđa mi se to. Pazi da ne budeš izbačen iz foruma :d

Ma svaki auto je po meni manje više ok ,samo je razlika kako se ko brine o njemu
 

1587 VTS

New member
Previše si ga nahvalio, ne sviđa mi se to. Pazi da ne budeš izbačen iz foruma :d
Da, mozda mi daju crveni karton :D Ja sam zagrizeni citroenfan otkad znam za sebe, to sam naslijedio od oca. Al to ne znaci da moram bit neobrazovan, zatupljen, ogranicen i ne priznat realno nista drugo sta valja, kao npr. poklonici nekih drugih "Das Problem" marki :D
 

deda

New member
Ja jednostavno nisam ko svi i ne želim voziti aute koje voze svi,uvijek sam imao aute koje nitko nije imao,ili jako rijetko,isto tak i sve "ostalo".
 

ExOduS442xb

Racing
RI, nisu ti to svjecice, nema to bas nikakve veze s tim. To ti se slucajno tako poklopilo ;)
Moguce je da je do svjećica, ako ne bacaju iskru kako treba. Ja sam imao sličan problem, nove svjećice znaju dat osjetnu razliku. Ipak se moram slozit da nebi rekao da je, nema logike ako svjecice lose rade u pocetku (kretanje) da se popravi situacija :S Onda bi rekao prije da je u gorivu problem :S

Iako, meni je na kraju ispalo da je dizna ošla kvragu, auto se gasio i trzo ko magare. Dizna u karburatoru je zapinjala.
 

Grunf

New member
Pozdrav.
Ponekad se i meni dogada da kretanjem s mista u prvoj brzini auto trza ko magarac al samo kad krecem(odma da eliminiramo pustanje kumpluga i dodavanje gasa jer su sve opcije isprobane).
Isto tako primjetia da tu i tamo kad prolazim preko neravnina na cesti cujem nekakav ruzan zvuk u prednjem dijelu kao da je povezan s kolima ili nosacem motora nemogu ga desifrirat pa sad neznam jel postoji mogucnost da su te dvi stvari povezane jedna s drugom?
 

c3-blue

New member
Opet ja :(.
Prosle sedmice sam zamijenila set kvacila i promijenila ulje u motoru i ulje u mjenjacu. NAKON toga mi je poceo trzati kad krecem u prvoj :mad:, pa sta mu je sad, zaboga... Sad je kvacilo skroz mekano, i mislila sam da mozda prebrzo pustam kvacilo pa trza (kao da hoce da se ugasi), ali nije. Vise nema polozaja kvacila u kojem auto mirno krene iz prve... Hoce li to nestati ili da idem reklamirati zamjenu kvacila?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
NAKON toga mi je poceo trzati kad krecem u prvoj , pa sta mu je sad, zaboga...
Od tri stvari zbog kojih može tresti kod starta u prvoj, sad mu je najvjerojatnije zamašnjak, jer kvačilo je novo. Treća stvar je nosač motora, ali ne vjerujem da je to.

Na tolikoj kilometraži kod promjene seta kvačila ide i novi zamašnjak. Probaj ga s dva-tri jača starta "počistiti", pa vidi trese li i dalje.
 

c3-blue

New member
Ne smi trest, reklamiraj kod koga je rađeno. Dešava se i da novo kvačilo ne valja.
Na kraju je ovo bilo u pitanju. Reklamirala kvacilo, dali mi drugo i sad je ok. Jedino sto sam dva puta platila ruke, al hajd, bitno je da vise ne trese....
 

c3-blue

New member
Pa vjerujem ovom majstoru kojeg sada imam, on je skinuo taj koji ne valja i dao nam ga da ga vratimo u radnju autodijelova, porucio im da se vide neke "4 fleke na potisnoj ploci", tako kaze (ja to nista nit vidim nit kontam)... i da valjda to zeza. Majstor mi je takodjer rekao da je provjerio opet dio prema zamasnjaku i kaze da tamo sve super uklapa... Eh majstor je kasnije otisao po novi set kvacila, jer smo ga morali cekati par dana... tako da nisam vidjela kad ga je stavljao, ali vjerujem mu da jeste...
 

adbla

New member
Prije to nisam primjećivao, međutim zadnjih nekoliko dana prilikom kretanja auto mi se trzne, malo zatrese.
Primjer stojim na semaforu i kada ubacim u prvu i krenem auto se zatrese a dalje je sve OK.
Nikada to prije nisam primijetio nego zadnjih par dana.
To se ne dešava stalno nego povremeno.
U čemu bi mogao biti problem?
Auto ima 35.000 km.

Inače, žao mi je što se malo javljam na forum, ali nemam baš vremena trenutno :)
Pozdrav,
ista situacija kod mene, takodjer 35k, a vidim da je i ista boja auta, možda je do toga :D
kod mene je problem što dajem premalo gasa (loša navika, ostala od kad vozim) pa sam to pripisivao tome, al sutra ću obratiti pažnju.
 
Na vrh