Aukcijiske kuce Francuska

Jovan Avramovic

Well-known member
Pozdrav ljudi, nisam znao gde drugde da stavim ovu temu osim u ovu kategoriju, pa nadam se da nije nekakva velika greska..
U zadnje vreme razgledam automobile, ima tu svega i svacega, no Citroeni mi se namecu i nista drugo osim njih me na neki nacin ne privlaci..
Jedan lep broj Citroena u Srbiji su uvezeni iz francuske, a mnogi od njih iz aukcijiske kuce "Alcopa", pa me zanima da li ima iko iskustva sa njima, bilo kakvih, da li licnih, da li preko nekoga itd.
Svasta se radi u Srbiji na auto placevima, verujem i generalno na Balkanu, vlasnici placeva svojim rukama pisu servisne knjige i lupaju pecate nekakvih servisa iz drugih zemalja, teske havarije se prikrivaju, kilometraze drasticno vracaju itd. itd....a za konkretno recimo francusku ne znam, zato i pitam za ove...
Takodje, da li neko zna nekakav francuski sajt za proveru kilometraze, da li preko broja sasije, da li preko broja tablica, poput onog italijanskog sajta kojeg sam par puta spominjao (Il Portale del automobilista) ?
 

dinko1981

Well-known member
dinko1981 dinko1981 To sto ga YouTuberi reklamiraju ne znaci da je dobar i pouzdan, a svakako nije.
Rekao bih ok je za novija auta odrzavana u ovlascenom servisu
Slažem se da ga svi masovno reklamiraju ali koliko vidim da se bilježi evidencija kilometraže sa tehničkog pregleda pa je to bar jedna pozitivna stvar, ali vjerovatno puno toga ovisi od zemlje do zemlje i koliko je takvih informacija dostupno bilo kojim trećim stranama.
 

Franz

Well-known member
dinko1981 dinko1981 To sto ga YouTuberi reklamiraju ne znaci da je dobar i pouzdan, a svakako nije.
Rekao bih ok je za novija auta odrzavana u ovlascenom servisu
CV je, po meni, bačena lova. U mobu baš gledam osam transakcija za provjere. Dva moja, nešto provjera za širu obitelj i, par, za prijatelje, pa ih se skupilo. Meni su sve vrlo upitne vjerodostojnosti, jer ispada da je s autima sve OK samo zato jer CV nema "nikakav zapis u svojoj bazi". :) Mislim da to (možda?) funkcionira za britansko tržište gdje je baza osiguranih auta javna i osiguravateljske kuće imaju dijeljenu bazu šteta. Možeš misliti kako će u jednoj Hrvatskoj ili Italiji biti dijeljenja foto dokumentacija auta koji je doživio totalku. To se pokita, pošprica i ide pod prvi vlasnik, nikad udaren. Dok ima jelena koji će olako davati novce, bit će i takvih startupova i YT promocija i kupona. ;)
 

szahtila

Well-known member
vidim da se bilježi evidencija kilometraže sa tehničkog pregleda pa je to bar jedna pozitivna stvar
ne mora biti.Znam lika koji godišnje prolazi preko 60000 i redovno pred tehnički skida kilometražu.Nakon 5 godina prodaje auto koji ima 50-60 tisuća km,a zapravo ih ima barem 300000
 

dinko1981

Well-known member
ne mora biti.Znam lika koji godišnje prolazi preko 60000 i redovno pred tehnički skida kilometražu.Nakon 5 godina prodaje auto koji ima 50-60 tisuća km,a zapravo ih ima barem 300000
Naravno da ima takvih manipulacija ali tada ti nikakva aplikacija ili web stranica neće pomoći
 

sir.Oliver

Well-known member
ne mora biti.Znam lika koji godišnje prolazi preko 60000 i redovno pred tehnički skida kilometražu.Nakon 5 godina prodaje auto koji ima 50-60 tisuća km,a zapravo ih ima barem 300000
u pravu si .... bilježi se . ali , što misliš .... imam od TK do TK ( dve godine ) predjenih 50 km .... hoće li mi to proći kod eventualnog kupca ? naravno da neće , ali auto je stvarno za predposlednje dve godine prešao samo 50 km . za poslednje dve imam više , pošto ga od 02.04.2023 ponovo koristim intenzivno . ( razbio sam Elysée )
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Secam se dok sam imao C6, bio je udaren na parkingu i zadnji branik ogreban i spao malo, ako se secam dobro, imao sam i slike...kako bilo CarVertical je uredno zabelezio sve to i pokazivao je da je auto imao ostecenje od oko 1.000e..
Medjutim drugarovom caletu, na Passatu, lik odneo celo krilo i prednji branik, a s obzirom da taj doticni ima problema sa zakonom nije hteo da se zove policija i dao mu je pare za popravku na licu mesta, a ta steta, naravno, nigde ne stoji na CarVerticalu i polazuje da Passat nije nikad udaran !
 

Milosh

Test
Bivši kolega je svoj auto bio uzeo na jednoj od tih velikih aukcijska u FR. Ali za pristup aukciji moraš biti član (ne znam šta je za to potrebno, ali pretpostavljam da ne možeš biti fizičko lice, a pogotovo još stranac). Njemu je login podatke posudio prijatelj, jedan od većih uvoznika polovnjaka u BiH. Ovaj izabrao i kupio auto, a ovaj mu ga onda prevezao i uvezao. A na tim aukcijama su sve auta sa lizinga iz velikih firmi.
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Milosh Milosh Hvala puno na info, barem da znam otprilike odakle su auta 😁
Istrazivao sam koliko sam mogao, navodno ima nekih aukcijiskih kuca gde fizicko lice moze da ucestvuje, na drugima ne, otkud znam..
 

diegos

Well-known member
Pozdrav kolege, napisat cu ovdje jer se također tiče uvoza iz Fr. Radi se o autu koji je bio novi kupljen i vožen oko 3 god u francuskoj preko Hertz Leasing-a. Kaže čovjek da nije bio održavan u ovlaštenom servisu već u Hertz-ovom servisu. Ok ima smisla jer se radi o velikoj kući s puno vozila, ali kako se to odražava na garanciju i da li se drže svega kao i ovlasteni servis za pojedinu marku? Da li je regulirano nekim ugovorom ili tako nesto? Ispis sa ovlastenog servisa za taj period ne postoji!
Nemam pojma o tome pa ako je netko možda bolje upoznat, bio bih zahvalan :)
 
Na vrh