Aparati za gašenje požara

visaluteju

Well-known member
To su i nama pokazali na pomenutoj obuci, dobra stvar gdje postoji velik rizik od pozara ili ko hoće da se bas osigura. Samo nije bas zgodno za auto imam osjecaj da bi se aktiviralo u crnom autu u 8 mjesecu na suncu :)

Rekose nam cijena oko 100eura
 

Milosh

Test
Da, i mene malo buni ta temp. aktiviranja od 84°C, mislim da se to ne može koristiti u autu, ispod haube.

To mi je više kao npr. za strujne razvodne ormare i slična mjesta na kojima temp. nisu visoke u normalnim uslovima.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja iman od šest kili iza odma uz prag od zadnjih vrata.



Platija ga 100 kuna, nekorištenog, i atest, za svaki slučaj, još tolko.
Spremniji sam od kanadera! :)
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Bio sam danas, igrom slučaja, u Pastoru u Selskoj. Èini mi se da je onaj 'car edition' od 3 kg neki optimum veličine, cijene i iskoristivosti za auto. Cijena za 3 kg je 289,90.

Tako da HAK-ovi 'popusti' tu padaju u vodu. Kao, valjda, i smisao cijelog HAK-a, ali to je druga tema. :)
Isti aparat od 3 kg u HAK-u s cijenom za članove: 349 kuna + 28 kuna za dostavu (osobno preuzimanje nemoguće). Inače, tobože, 399 kuna. :)

Atest mu od dana kupnje traje godinu dana, a novi košta 90 kuna. Stavljaju novi dušik i, prema potrebi, prah, ako je dotrajao. Komu atest ne treba, osim zbog neke formalnosti, više se isplati pratiti ugrađeni manometar i nakon tri godine, umjesto plaćanja atestâ, kupiti novi aparat. Tada je starog možda najbolje, kako Ivan kaže, iskoristiti za pokaznu vježbu i dati klincima da njime ugase naloženu vatricu i nauče rukovati aparatom. ;)
 
Na vrh