Anti roll system fault?

markan1000

Well-known member
ako se ne varam, to ti je jedan od sigurnosnih sustava uz ABS, ESP i slične, koji služe da sprečava prevrtanje vozila. meni se nedavno upalila greška svih tih sustava, to mi je dvaput javljalo i nikad više. na servisu su mi rekli da je vjerojatno bilo do prljavštine na senzorima ili tako nešto. ali to je bila greška svih sustava, pa je bilo i za očekivati da je lažna uzbuna. ako će ti se i dalje javljati, moj savjet je pravac servis. ja sam takvog stava da bilo šta šta je povezano sa sigurnošću, kad mi je već bog dao da to imam na autu, ne želim ignorirati
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo jucer i danas mi se pali ovo upozorenje,jeli se ikome desavalo ovo i sta bi to tribalo znacit :confused:
Definitivno ako ti je greška i dalje tu trebaš u servis. Jer upravo to izbaciva najčešče kao što je i Markan več rekao kod ABS, ESP sustava.

Evo jucer i danas mi se pali ovo upozorenje,jeli se ikome desavalo ovo i sta bi to tribalo znacit :confused:
koliko ti auto ima prjeđenih km?
 

ZlatkoC4

Well-known member
127000km,16hdi 90....kupljen prije par dana
Taj auto je dobro ganjan i ne želim te plašiti ali u dvje godine 127,000tkm. je puno i biti če puno prije za veliki servis nego li auto koji je s normalnim prosjekom KM. Ne moraš se ništa brinuti ako sigurno znaš da se prijašnji vlasnik dobro brinuo za njega.

Ako se može znati koliko si ga platio.
Dali mu je istekla 2g.garancija?
 

ZlatkoC4

Well-known member
Bolje da je ganjan,nego davljen po gradu i da ima duplo manje.
Nije problem ganjati auto ali ako ima 127.000tkm i ako je otišao jednom ili dva put na obavezan servis, e onda je to problem. jer u takvom stilu vožnje je morao ulje i ostalo mjenjati svakih 15-20tkm. inače ? :confused:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Valjda nije bio tolko blesav da na novom autu nije mjenjao ulje i filtere,to bi stvarno bilo idotski.
Svakakog svjeta ima! A nadam se da je sve uredu. Izvana je auto za 5, ali kako mu je srce?
nadam se da je sve 5. Ali nagledao sam se raznih idiota pa nekad pušem i na hladno. :whistling:
 

hahehihoh

New member
Auto je bilo na firmu,iz njemacke ima servisnu knjizicu i i svi servisi su radjeni u roku,u extra je stanju,vodija sam ga na inspekciju u servis...
Nešto bi te pitao? Da li si ga sam uvozio ili si ga kupio od neke autokuće koja ga je uvozila? Koliko si ga platio i koju opremu ima? Baš sam u kupnji, samo da tražim 112-KS i zanima me nekoliko info. Može na privatno. Hvala.;)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Može na privatno. Hvala.
Skrećem pažnju da kolega forumaš Mario još nema dovoljno postova za privatno, a i nisu to neka povjerljiva pitanja. :) Koristit će odgovori i ostalima. Osim toga, ne piše čovjek imenom i prezimenom :D na forumu.
 

Mariomax1978

New member
Ne pišem puno...previše posla...uglavnom kupija sam ga u ZG,kod privatne osobe,i kostao me ravno 71000kn...od oprwme ima sve i svasta :grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ne,covjek zivi u ZG
Rekao si več da si ga kupio od čovjeka iz Zagreba a od kog ili preko kog ga je uvezao iz Njemačke. Bio jedan isti tvoj bjeli, iz uvoza preko jedne Osječke auto kuče.
Zato sam pitao.
C4, 1,6 HDi, 92 2012. godište, 121745 km.

Jesi rješio grešku koju ti je izbacivao? Anti roll system fault?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Zblefirali se senzori na sekundu i baci grešku, treba ju pobrisati i pratiti dalje dali se bude ta ista pojavila, ako bude, treba to mjenjati..
u večini slučaja se više ne pojavljuje..
 
Na vrh