Amortizeri za C3

superhrvoje

New member
treba mi neka preporuka za nove (prednje) amortizere za C3. poželjno je naravno da su dobri i povoljni.

ako je bitno, C3 je 1.6HDi, s kraja 2007. godine. jedan od prednjih amortizera se čuje. sve je ispravno, rade dobro, osim što se čuje da nešto buči. pretpostavio bih da amortizer neće dugo ovako. dobio sam ponudu za zamjenu od jednog ovlaštenog servisa, ali bih radije pogledao i drugdje, nije baš beznačajna cifrica

ne znam je li pametno onda odmah promijeniti i opruge, jer čujem da pucaju, ali do sad sam čuo da pucaju samo na 1.4HDi, ako to uopće ima veze.
hvala
 

Krky

Lakerski profesionalac
treba mi neka preporuka za nove (prednje) amortizere za C3. poželjno je naravno da su dobri i povoljni.

ako je bitno, C3 je 1.6HDi, s kraja 2007. godine. jedan od prednjih amortizera se čuje. sve je ispravno, rade dobro, osim što se čuje da nešto buči. pretpostavio bih da amortizer neće dugo ovako. dobio sam ponudu za zamjenu od jednog ovlaštenog servisa, ali bih radije pogledao i drugdje, nije baš beznačajna cifrica

ne znam je li pametno onda odmah promijeniti i opruge, jer čujem da pucaju, ali do sad sam čuo da pucaju samo na 1.4HDi, ako to uopće ima veze.
hvala


Kak si siguran da je baš amortizer otišel?
..to je 2007g koliko ima km?
..dali su masni? vjerovatno nisu plinski, nebi baš vjeroval da bi amortizeri kod tebe bili u pitanju..
 

superhrvoje

New member
Kak si siguran da je baš amortizer otišel?
..to je 2007g koliko ima km?
..dali su masni? vjerovatno nisu plinski, nebi baš vjeroval da bi amortizeri kod tebe bili u pitanju..
ha ono, amortizer je okej, samo se malo čuje. sve radi ok, i na testeru je ok.
autu je oko 64k km. nije ništa masno, simptom je da se čuje zvuk kad amortizer "krene" delat. posumnjao bi na "silent" blokove, ali u servisu govore "amortizer".

tamo sam auto pustio samo da vide da ne bi bilo nešto opasnije, i dobio ponudu za zamjenu amortizera. još bi nekamo pogledao koliko dođu amortizeri, jer očito nije hitno.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Mi se vidi da te neko hoče dobro oderat:doh:
Kod tih km nebi smjelo da se nekaj izrabi, može bit možda samo da ti se otpustil šaraf gore na muldi koji drži amortizer, meni se je to dogodilo, a opet nemora bit, momci ispravite me ako mlatim praznu slamu:doh:
 

liberty

Well-known member
da nije onaj prihvat amortizera na vrhu amortizera gdje se hvata na šasiju
nekad se njegova guma istroši ili pukne pa se čuje
barem je meni tako bilo na berlingu (pojavilo se već nakon par tisuća km - tvornička greška
 

superhrvoje

New member
bez brige, neće me oderat, poć će auto prije zamjene kod još jednog majstora.
u ovlaštenom servisu bio sam samo zbog sigurnosti, da ne bi bilo nešto ozbiljnije pa da bude "nisam znao". i ja bi sumnjao na ležaj amortizera ili gumu.

ali svejedno, pretpostavimo da ipak je amortizer, pitanje je i dalje isto, ako imate kakvu preporuku di kupit amortizere i eventualno opruge, bit ću zahvalan.
 

Damaj

Active member
:D:D pa to znam:D
ali su mi rekli da je špur ok ali nagib malo odstupa, i da se ne da nigde poštelat, da je sve fiksno, kak deneš amortizera tak je..
Tako ti je i na C4, ako se poremeti nagib kotača moraš mijenjati amortizere.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Jel to na onoj strani gdje ti je puknul feder?

da, na toj strani, ona druga strana je u granicama normale,
ne vjerujem da bi mi feder zvinul glavčinu kod samog udarca..:confused:
amortizer dole dojde u onu rupu i nemaš kaj štelat..
El je možda tko imal sličan problem?
na koji naćin bi se to moglo poštelat?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh